Konkursas

Dažnai girdime daug skirtingų pamąstymų ir pasvarstymų, o kas būtų, jeigu būtų... Noras keisti ir keistis verčia mus mąstyti ir svajoti apie kitokią aplinką, kitokį pasaulį, kitokius mus. Todėl inovacijų festivalis suteikia galimybę visoms jūsų keistoms ir neįtikėtinoms mintims išvysti dienos šviesą. Nesiūlome galvoti tik racionaliai ir logiškai, galbūt net priešingai – leiskite savo vaizduotei įsišėlti.

 Tiesiog susimastykite, o kas, jeigu....

...jeigu inovacija būtų dizainas...?

...jeigu dizainas būtų inovacija...?

...jeigu...?

Sugalvokite savo „o kas jeigu“ idėjas. Labai lauksime visų originalių, inovatyvių, drąsių ir negirdėtų idėjų.

 

Jei nežinote nuo ko pradėti – skaitykite ir balsuokite už kitų lankytojų idėjas!

Mes apdovanosime festivalio prizais geriausių idėjų dešimtuko autorius.

 

Garsiai išsakytos mintys – tai pradžia pokyčiams.


Idėjos

2011-04-26

Egle irgi medis

Jeigu pirma savaitės diena būtų sekmadienis, t.y., nedarbo diena, visi išgyventų mažiau streso, nes savaitė prasidėtų ramiai ir susikaupiant darbui. Nors tai tik \"saviapgaule\", bet man ji padėtų geriau jaustis ir pamegti pirmadienius :)

 (12)
 (12)


2011-04-20

carlos

(E-valdžios inovacijos) E-vyriausybę naudoti, ne tik balsavimui ir tiesioginiam bendravimui su klientais, o kur kas plačiau pvz., kad būrų skelbiamas real time reitingas kavinių baustų už higienos taisyklių pažeidimus, bendra idėja, kad visa informacija kuri gali būti apteikta ir būtų pateikta, o ne prieinama tik parašius tam tikrą užklausą arba paprašius žurnalistams.

 (22)
 (4)


2011-04-28

Tomas

O kas jeigu asmens tapatybės kortelė pavirstų: 1. Nuolatiniu viešojo transporto bilietų; 2. Visų prekybos centrų nuolaidų kortele; 3. Mokėjimo kortele; 4. Studento, invalido, ar kitų pažymėjimu; 6. Sporto, ar kt. įstaigų nario kortele... Greičiausiai piniginė padėkotų!

 (28)
 (40)


2011-04-30

saulela

Jeigu verslas komunikuotų kaip valstybė, jis jau seniai būtų miręs! Tad valstybei reikia dizaino ir vizualizacijos informacijoje, kurią ji komunikuoja piliečiams!- grafiškai pateikta mokesčių sistema, svarbiausi įstatymai, kvietimai, savivaldybės naujienos ir .t.t.

 (9)
 (1)


2011-05-03

gie

valdzia nusprestu koks dizainas yra geras? butu visai idomu suzinoti musu valdzios skoni. ar apskritai jie turi koki supratima apie tai, kas tai, kokios dizaino tendencijos yra siuolaikiskos.

 (2)
 (23)


2011-05-04

Justas

O kas jeigu... lietuviai laimėtų europos krepšinio čempionatą?

 (6)
 (5)


2011-05-04

Justas

O kas, jeigu... lietuviai patektų į europos futbolo čempionatą?

 (11)
 (43)


2011-05-04

julio

O kas, jeigu Vilniaus metro planuotojams paplanavus linijas iki oro uosto? Kiek turistų dabar atvažiuoja per traukinių stotį, o kiek atskrenda. Bus ar nebus ir kada bus - vienas klausimas, o planuoti reikia planingai :)

 (4)
 (2)


2011-05-04

Ž

Netolima ateitis. Neurotechnologijos įgavusios pagreitį. O kas, kai galėsime atostogauti ne Ispanijoje ar Graikijoje, o simuliaciniu būdu nusikelti į mėgstamiausio rašytojo istoriją, tokią, kokią mes ją matome. O tada bus tobula.

 (27)
 (10)


2011-05-04

idėja

O kas, jeigu prie renginių vietų įrengti taip vadinamas dviračių \"rūbines\"? Susimoki 3lt kaip už parkavimą, gauni numeriuką ir ramiai sau gali atvažiuoti į rungtynes ar koncertą dviračiu. Bent ramus būtum, kad nepavogs, nes prisegtų palikti neapsimoka net prie parduotuvių.

 (74)
 (0)


2011-05-05

tebūnie šviesa

O kas, jeigu vietoj tradicinio apšvietimo Sereikiškių parką apšviestų saulės baterijomis kraunami LED stulpai. Juos galima būtų padaryti kaip didelius medžius. Būtų super, dieną kraunasi, naktį šviečia

 (15)
 (0)


2011-05-06

mintis

būtų surinkta komisija, kuri vertintų kurie graffiti yra geri ir verti būti palikti ant pastatų sienų. Ir dar būtų puiku jei pilki daugiaubučiai būtų išpiešti gražiais graffiti arba spalvotai nudažyti.

 (5)
 (0)


2011-05-06

Tea

<...> jeigu Lietuva pagaliau isvagotu greitieji traukiniai!.. Is sostines pajuri pasiektume per 2 valandas; o pajurieciai - Vilniu. Kokia butu ideju kaita! Va dizaino savaite, atleki is Klaipedos, parduodi zuvies, o sau - pasikrauni minciu darbams ir pan. Tikiu, taptume ne tik krepsinio kamuolio salimi, bet ir pagaliau taikytume inovacijas tiesiogiai :)

 (105)
 (0)


2011-05-07

Ramunė

O kas jeigu, iš parduotuvėje esančių atskirų straipsnių galėtume susikompletuoti tik savo pomėgams pritaikytą žurnalo numerį?

 (79)
 (0)


2011-05-09

Rugiagėlė

negalėtume nusipirkti baldų, o turėtume viską pasidaryti patys...?

 (36)
 (0)


2011-05-09

aitna

uz tam tikrą surinktų prenumeruojamos spaudos ir zurnalu kieki, prenumeratoriai gautų didelę nuolaidą naujiems leidiniams.

 (5)
 (0)


2011-05-09

Lama

būtų toks traukinukas: įsėdi katedros aištėje ir dardi į jos požemius, pasikeli į pilį funikulieriumi, praleki Sereikiškių parką, valdovų rūmų kiemą ir vėl išlendi.

 (3)
 (0)


2011-05-09

Alma

nebūtų tvorų, o būtų tik gyvatvorės

 (5)
 (0)


2011-05-09

Ričardas

idėja - nenauja, bet manau - teisinga. Pavojingiems automobilių vairuotojams - kitos spalvos valst. automobilio Nr., bent jau laikinai. Pvz., valst.tarnautojams, jei vairavo pavojingai - oranžiniai, kitiems - geltoni. Būtų kur kas saugiau.

 (6)
 (0)


2011-05-10

VD

...būtų metuose,- šypsenos diena? Manyčiau pamatytumėme žmonių akis...

 (1)
 (0)


2011-05-10

GG

...visi muziejai ir parodos būtų nemokami (bent jau 5 dienas per savaitę) - gal tada užsiaugintume, subrandintume patys save ir savo visuomenę? O parodose ir muziejuose vyktų ,,gyvos\" diskusijos, kai visi susėdę ant muziejaus grindų, kilimų klausytume istorikų ir kt. sričių žinovų pasokojimų ir aktyviai diskutuotume? Muziejai taptų gyva, kviečianti, laukianti, laisvalaikio erdvė VISIEMS norintiems (o ne tyli rami ir kartais net kažkiek baugi ervė su prižiūrėtojais :) ).

 (16)
 (0)


2011-05-10

mylekime gyvunus

O kas, jeigu būtų privaloma visiems šunims ir katėms uždėti ant kaklo antkaklius su atšvaitu (įvairių spalvų ir dizainų). Taip būtų mažiau suvažinėjamų gyvūnų.

 (18)
 (0)


2011-05-10

eismas

O kas, jeigu ties raudonu šviesoforo signalu pritvirtinta lentelė su žalia rodykle, nukreipta į dešinę, būtų apšviesta. Nes dabartiniu atveju tamsoje jos dažnai nesimato,

 (3)
 (0)


2011-05-11

soc.darbuotoja

O jeigu stojant į socialinį darbą būtų interviu kaip ir stojant į žurnalistiką. Tada gal ne visi, kas tiesiog nori diplomo tai galėtų mokintis. O tie kurie tikrai tuo tiki, galėtų suteikti didesnę pakalbą ir pagalbos kokybę tiems, kam reikia socialinės pagalbos.

 (2)
 (0)


2011-05-12

Lapė

O kas jeigu, kavinėse ant stalo stovėtų ąsotis vandens iš čiaupo su citrinos skiltele ar mėtos šakele. Sumažėtų butelių ir išlaidų ir būtų gerai.

 (1)
 (0)


2011-05-12

julcikas

O kas jeigu visiems, kas pilsto gėrimus į plastmasinius butelius, būtų privaloma surinkti ir perdirbti ne maziau puses parduotų pakuociu?

 (2)
 (0)


2011-05-12

Gri

O jeigu būtų šiukšlių surinkimo punktai, alternatyva stiklo taros punktams. Priduodi šiukšles, gauni pinigėlius. Benamiai keliais grašiais daugiau turėtų, nedykaduoniautų, o ir Vilnius gražesnis būtų!

 (5)
 (0)


2011-05-13

panda

O kas jeigu... bent inovacijose ir kūrybinėse industrijose atsisakytume konkurencijos? Ji taip nusibodo, ir darbo procesui tik kenkia. Prie sovietų buvo \"soc.lenktyniavimas\", prie ES - kap.lenktyniavimas, ir šitos pamišusios lenktynės nė kiek nepagerina darbų kokybės, tik įneša nereikalingą įtarumą, vaidus, autorinių teisių reikalavimą, nuoskaudas ir pan. Kuo daugiau partnerystės, tuo labiau skatinami projektai, skatinamas keitimaisi idėjoms, noras \"apmauti konkurentą\" praleidžiamas negirdomis kaip neišsivysčiusio innovatoriaus savybė...?

 (2)
 (0)


 
Skaityk idėjas
Geriausios idėjos
Idėjų taisyklės
Prizas