Balandžio 18 d.


Ikiprekybinių, inovatyviųjų viešųjų ir funkcionaliųjų viešųjų pirkimų poveikis inovacijoms

2018-06-07 09:00-17:00

Lietuvos mokslų akademija, Gedimino pr. 3, Vilnius, Lietuva

Birželio 7 d. Mokslo, inovacijų  ir technologijų agentūra (MITA) organizuoja ir kviečia dalyvauti  tarptautinėje TAFTIE konferencijoje „Ikiprekybinių, inovatyviųjų viešųjų  ir funkcionaliųjų viešųjų pirkimų poveikis inovacijoms“, kuri vyksta  Lietuvos pirmininkavimo Europos inovacijų agentūrų asociacijai TAFTIE  metu. Tai trečiasis 2018 metų Lietuvos pirmininkavimo renginys.

Konferencijoje pranešimus skaitys patyrę  ekspertai iš Europos Komisijos, Tarptautinės ekonominio  bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO), Lietuvos banko,  Norvegijos kompanijos „Innovation Norway“, Švedijos Lundo universiteto,  Austrijos mokslinių tyrimų skatinimo agentūros FFG. Į šią konferenciją  susirinks TAFTIE tinklo atstovai iš 28 šalių, taip pat Lietuvos viešojo  sektoriaus, verslo, mokslo, kitų organizacijų atstovai. Į renginį taip  pat yra pakviesti ir Latvijos atstovai, kurie dar nėra TAFTIE tinklo  nariai. Planuojama, kad konferencijoje dalyvaus daugiau kaip 100  Lietuvos ir užsienio ekspertų.

„Organizuodami tokią konferenciją  tikimės paskatinti diskusiją apie kitokius viešuosius pirkimus ir  patirties pasidalijimą Europos lygiu atliekant mokslinių tyrimų ir  inovacijų veiklas. Lietuva jau pradėjo vykdyti ikiprekybinius pirkimus,  kuomet kitu būdu, nei įprasta, įsigyjamos MTEP paslaugos. Tokie pirkimai  skatina viešąjį sektorių dirbti inovatyviau, teikti kokybiškas  paslaugas, o verslą prisidėti prie naujų produktų kūrimo ne tik  Lietuvos, bet ir pasaulio rinkose“, – teigia Birutė Bukauskaitė, TAFTIE  organizacinio komiteto sekretorė, MITA direktoriaus vyriausioji  patarėja.

Tarptautinė konferencija yra skirta  aptarti trijų rūšių viešuosius pirkimus: ikiprekybinius (PCP),  inovatyviuosius (PPI) ir funkcionaliuosius. PCP, PPI pirkimai yra gerai  žinomi tarp Europos Sąjungos valstybių narių kaip inovacijų skatinimo  priemonės. Vis dėlto funkcionalieji viešieji pirkimai tampa nauja  tendencija naudoti viešuosius pinigus inovacijų skatinimo būdui. Šios  konferencijos tikslas – pasidalinti patirtimi ir įžvalgomis apie  teigiamas ir neigiamas PCP, PPI ir funkcionaliųjų viešųjų pirkimų puses,  jų vaidmenį ir poveikį inovacijų skatinimui.

Tarptautiniai ekspertai padės atsakyti  konferencijos dalyviams į tokius klausimus kaip, ar PCP, PPI ir  funkcionalieji viešieji pirkimai skatina inovacijas; kodėl ir kada  galima pasirinkti PCP, PPI ar funkcinius viešuosius pirkimus.

Konferencija vyks  Lietuvos mokslų akademijoje, Gedimino pr. 3, Vilnius

Registracija į konferenciją.

Dalyvavimas renginyje – nemokamas.

icon-search icon-time icon location