Naujienos iš ExpoEnergy 2010 parodos

Kovo 3-7 dienomis Austrijoje, Wels mieste vyko viena didžiausių šiais metais organizuotų alternatyvios energetikos ir energijos taupymo parodų ExpoEnergy 2010. Parodoje galima buvo išvysti naujus produktus ir technologijas, susijusias su energijos taupymu ir atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimu, kurias pristatė apie 900 parodos dalyvių, iš jų 18 proc. - užsienio kompanijos. Bendras parodos plotas siekė apie 67000 kv.m., o visa ekspozicija išsidėstė per 21 salę.

Parodos metu buvo organizuota konferencija „Pasaulio atsinaujinačios energijos dienos 2010“. Šioje didžiausioje Europoje metinėje konferencijoje buvo pristatomi ir aptariami naujausi atsinaujinančios energijos gamybos ir panaudojimo būdai tiek privačiame sektoriuje, tiek pramonėje, tiek ir transporte.

Austrijoje veikiantis Europos verslo ir inovacijų tinklas, pasinaudodamas šia tarptautine paroda suorganizavo dvišalius organizacijų susitikimus su potencialiais partneriais pagal išankstinius pareikštus poreikius. Džiugina faktas, kad ši paroda sulaukė susidomėjimo ir iš Lietuvos bendrovių. ExpoEnergy 2010 parodoje lankėsi ir partnerystės renginyje kartu su Lietuvos inovacijų centro atstovais dalyvavo 9 įmonės. Lietuvos verslininkams pavyko užmegsti naudingus kontaktus su užsienio bendrovėmis dėl tolimesnio bendradarbiavimo atsinaujinančių energijos šaltinių srityje.

Lietuvoje atsinaujinančių energijos šaltinių sektorius tik įgauna pagreitį, todėl Lietuvos verslui svarbu gauti kiek įmanoma daugiau naujausios informacijos apie naujų technologijų panaudojimą šioje srityje.

Šiais metais bus organizuota ne viena tarptautinė paroda atsinaujinačių energijos šaltinių srityje, tiek pagal atskiras atsinaujinančių energijos šaltinių šakas, tiek pagal atskirus regionus, todėl norime paraginti verslo atstovus aktyviai dalyvauti jose.

Detalesnė informacija bus pateikiama naujienlaiškiuose ir internetinių portalų pranešimuose.

Erika Zavackienė, www.inovacijos.lt