Europos-Lietuvos technologiniai pasiūlymai arba kaip sukurti majonezą su afrodiziakais?

Partnerystės ir naujų technologinių sprendimų galimybės tapo ypač aktualios gaivinant nuo pasaulio finansų krizės pastėrusias Lietuvos pramonės įmones. Interneto informacijos ištekliai yra lengvai pasiekiami priimant svarbius, verslo strateginę kryptį ar išlikimą lemiančius sprendimus. Lietuvos inovacijų centras kartu su LR Ūkio ministerija ketina palengvinti naudojimąsi internetine technologijų, inovatyvių sprendinių birža www.tech-market.lt. Čia įmonės galės nemokamai užsiprenumeruoti Europos įmonių užklausas, gauti pasiūlymus elektroniniu paštu ir taip itin operatyviai sužinoti apie naujas galimybes plėtoti verslą Europos mastu. Dėl ženklaus įmonių susidomėjimo ir ribotų serverio pajėgumų planuojama šiemet šią nemokamą paslaugą pasiūlyti pirmosioms 100 įmonių.

Šiais iššūkių kupinais verslui laikais naujų rinkų paieška, naujų produktų, paslaugų kūrimas tampa neišvengiama realybe. Verslininkams kyla klausimai, kur pasisemti naujų idėjų verslui, kaip idėjas realizuoti? Paprastą atsakymą nėra lengva surasti, net ir gerai suvokiant rinkos poreikius. Pavyzdžiui, naujas produktas, „majonezas su afrodiziakais“ tikrai turėtų paklausą, leistų įmonei sukurti naujovišką produktą ir praplėsti vartotojų ratą. Kaip realizuoti šią idėją? Sprendimas nėra lengvas. Pastangos vien tik savo jėgomis sukurti tokį produktą tikrai būtų vertos „Inovacijų prizo“. Ar tokio tikslo negalima būtų pasiekti greičiau, su mažesnėmis investicijomis? Atsakymas į klausimą slypi sėkmingoje partnerystėje, kurios dėka pasitelkiamos jau egzistuojančios žinios atitinkančios konkrečios idėjos vystymo poreikius. Vykdant šią misiją Europos Sąjungos bei Lietuvos valdžios iniciatyva ir buvo įkurta inovatyvių technologijų birža, kuri palengvina tarptautinių projektų kūrimo užuomazgas, bei sudaro sąlygas operatyviai reaguoti į visos Europos įmonių poreikius bei pasiūlymus.

Jau daugiau kaip 10 metų egzistuojanti technologijų, inovatyvių sprendinių birža leidžia lengvai surasti reikiamas kompetencijas, šiuo konkrečiu atveju, afrodiziako ekspertus, padėsiančius realizuoti naujas verslo idėjas. Kiekvieną dieną šioje sistemoje cirkuliuoja apie 3500 pasiūlymų ir apie 800 užklausų bendradarbiauti. Lietuvos įmonėms tai unikali galimybė sukurtus naujus produktus, technologijas pateikti užsienio partneriams, bei surasti trūkstamas žinias. Visiškai nemokamoje biržos užklausų ir pasiūlymų prenumeratoje įdiegta moderni filtravimo funkcija leidžia pasirinkti tik konkretaus sektoriaus (pvz., medienos pramonės ar informacinių technologijų) užklausas, pasiūlymus, kuriuos reguliariai galima gauti į įmonės elektroninio pašto dėžutę.

Kaip ši sistema veikia, iliustruoja vienos Lietuvos inžinierinės pramonės įmonės pavyzdys. Užsiprenumeravusi technologines naujienas, ši šmonė operatyviai sureagavo į Belgijos cemento gamintojų paskelbtą užklausą inovatyviai cemento linijai kurti ir sėkmingai pradėjo derybas.

Daugiau informacijos visada pasirengę suteikti VšĮ Lietuvos inovacijų centro konsultantai, plačiau apie inovacijų paramos paslaugas www.paramaverslui.eu.

Europos verslo ir inovacijų tinklas (Enterprise Europe Network) veikia beveik 40-yje šalių, tinklą sudaro daugiau nei 500 organizacijų, tinkle dirba beveik 4000 specialistų. Tai didžiausias verslo paramos tinklas Europoje. Pagrindinis šio tinklo tikslas – padėti įmonėms, ypač mažoms ir vidutinėms, plėtoti verslą, atveriant kelią į tarptautines rinkas bei diegiant naujoves.

Užsiprenumeruoktie naujienas www.tech-market.lt

Norėdami gauti daugiau informacijos apie šią technologijų duomenų bazę, susisiekite su mūsų konsultantu:

VšĮ Lietuvos inovacijų centras
Adresas: T. Ševčenkos g. 13, LT - 03223 Vilnius
Interneto puslapis: www.lic.lt
Faksas.: 8 ~ 5 2132781
Mantas Vilys, projekto vadovas
Tel.: 8 ~ 5 2356116
El. paštas: m.vilys@lic.lt

Daugiau technologinių pasiūlymų / užklausų (anglų k.) galite rasti IPC duomenų bazėje