InoTinklo naujienos Nr. 17

Jei nematote paveikslėlių ar matote iškraipytą vaizdą, prašome savo naršyklėje įvesti šį adresą: http://www.ktc.lt/13267


Inovacijų paramos tinklas integruoto mokslo,
studijų ir verslo centruose (slėniuose)

 

Gerbiami skaitytojai,

Jūs gavote septynioliktąjį inovacijų paramos tinklo „InoTinklas" elektroninio naujienų biuletenio numerį.

Šešios tinklo organizacijos - Lietuvos inovacijų centras, "Saulėtekio slėnis", KTU regioninis mokslo parkas, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, Visorių informacinių technologijų parkas, ŽŪU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parkas - kiekviename naujienlaiškyje pateikia Jums naujas ir aktualias inovacijų ir technologijų plėtros tendencijas tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje, kalbina inovacijų paramos sistemos dalyvius, skelbia jų nuomones. Naujienlaiškį leidžiame du kartus per mėnesį.

Taip pat tikimės aktyvaus Jūsų bendradarbiavimo plėtojant diskusijas Jums aktualiais klausimais. Tikimės, kad ši InoTinklo iniciatyva suteiks Jums naujų žinių, o laikas, praleistas skaitant pateikiamą informaciją, bus naudingas.

Inovacijų paramos tinklo „InoTinklas" komanda.


Jei norime valdyti pokyčius... 

Dabartiniai laikai dažnai vadinami pokyčių era. Prisitaikant prie pokyčių, gresia paskęsti problemose, arba atvirkščiai - sprendžiant problemas tikslinga pasinaudoti visomis gyvenimo teikiamomis galimybėmis. Kaip žinia, kinai tuo pačiu žodžiu įvardina tiek galimybes, tiek problemas. Toks požiūris nuteikia optimistiškai - kuo daugiau problemų, tuo daugiau galimybių. Ignoruodami pokyčius ir nespręsdami problemų tiesiog praleidžiame unikalias gyvenimo teikiamas galimybes.

Daug minčių sukelia pažintis su daktaro I. Adizes darbais, kuriuose nagrinėjamas pokyčių valdymas. Dr. I. Adizes knygos išvertos į 22 pasaulio kalbas, jo straipsniai yra publikuojami įvairiausiuose žurnaluose ir laikraščiuose (Financial Times ir kt.).

Pagal dr. I. Adites, kiekviena organizacija turi savo gyven imo ciklą, kuriame natūraliai atsiskleidžia dezintegracijos procesai. Pastaruosius gali suvaldyti tik racionalūs ir sutelkti veiksmai. Kitais žodžiais tariant, vengdama pasikeitimų, organizacija natūraliai subyra, kai racionaliau būtų leisti vykti pasikeitimams užtikrinant jos tolesnę organišką plėtrą. Tačiau siekiant suvaldyti pokyčius, būtina žinoti, kokio organizacijos gyvavimo tarpsnio problemos yra sprendžiamos. 

Organizacijos gyvavimo ciklas, anot I. Adizes, apima vienas kitą keičiančius 10 etapų, pradedant nuo taip vadinamos ikivedybinės stadijos ir baigiant natūralia pabaiga - mirtimi. Organizacijų kūrimosi pradžioje reikia turėti gana daug tikėjimo, nes realizuojant organizacijos idėją kuriamas savitarpio įsipareigojimas. Rezultatų dar reikia laukti, todėl kantrybės gali ir pritrūkti. Jei nėra tikėjimo, tai galiausiai išaiškėja, kad pastangos kurti organizaciją labai panašios į atsitik tinį meilės ryšį. Įkūrus organizaciją ir jos kūdikystės laikotarpiu, svajones apie gražią ateitį keičia sunkus rutininis darbas, kuris kai kada yra ne pagal jėgas idėjos pradininkams.

Organizacijos gyvavimo ciklo pradžioje būtinas didelis lankstumas, bet su laiku stiprėja būtinybė kontroliuoti ir sisteminti darbus. Organizacijos ima klestėti, kai suranda optimalų lankstumo ir kontrolės balansą. Įsitvirtinus organizacijai ir pasiekus tam tikrą brandą, yra didelė pagunda stabilizuoti laimėjimus stiprinant kontrolę ir vengiant bet kokių naujovių. Kai mažai vidinių inovacijų, mąžta savikritiškumas, pradedama kaltinti aplinka ir problemos „nurašomos" išorei. Jei ir tai nepadeda, prasideda „raganų medžioklė". Viskas yra draudžiama, jei nėra leidžiama. Galiausiai tai priveda prie ribos, kai norint pakeisti organizacijos elgseną, reikia keisti visą sistemą.

Kiekviena organizacija susi duria su augimo iššūkiais: pirma, pasiekus klestėjimo zoną iškyla labai rimtos tolesnės plėtros problemos. Dažnai komfortas užmigdo. Tik visais organizacijos lygiais įsisąmoninta misija gali apsaugoti nuo ankstyvo senėjimo ir mirties.

Susivokti, kokio tarpsnio problemas sprendžiame, gali padėti ir realybės suvokimas. Jis pasiekiamas, kai esama situacija organiškai dera su norima ir siektina situacija. Visi kiti variantai reiškia arba realybės, arba motyvacijos, arba kryptingumo stoką. Aiški organizacijos raidos stadijos diagnozė suteikia galimybę siekti didesnio plėtros pagreičio.

Pastangos pagreitinti mokslo laimėjimų diegimą į gamybą reikalauja kurti įvairias „tarpininkavimo" organizacijas. Vis drąsiau pirmuosius žingsnius žengia taip vadinami mokslo slėniai. Su šiems slėniams skirtomis didelėmis valstybės lėšomis siejami dar didesni veiklos lūkesčiai. Sudėtinga slėnių veikla ir šios veiklos ypatumai kelia labai didelius organizacinio pobūdžio reikalavimus. Aptartas organizacijų gyvavimo ciklo konstruktas gali atskleisti naują problematikos lauką. Vieša diskusija, siekiant kuo aiškiau nustatyti naujai kuriamų mokslo rėmimo organizacijų gyvavimo tarpsnį, tikrai padėtų diagnozuoti galimas plėtros problemas. Juk ne vis vien, ar didelė valstybės parama skiriama naujoms ir dinamiškoms organizacijoms, ar tai tik gražiai ideologiškai pagrįstas klestėjimą prarandančių universitetų bandymas pagerinti savo materialinę mokslo bazę? Atsakius į šį klausimą taptų aiškiau, ko siekiame, kai remiame mokslą.

Rimantas Čiūtas,
LŽŪU Ž.Ū. Mokslo ir technologijų parkas

 

Nr. 17,
2010 m. lapkričio mėn.

Turinys

Jei norime valdyti pokyčiusi

Mėnesio interviu

Inovacijų prizas - postūmis verslui

Lietuvos „Startup'ai" tarptautiniame „DemoCamp" pateko į laimėtojų trejetą

Kasmet lapkričio antrą penktadienį dėkojame verslui

Verslo ir mokslo sanglauda Norvegijoje - Oslo Teknopol patirtis

Verta žinoti

Renginiai

Kvietimai

Rekomenduojami skaitiniai

Naudingos nuorodos

Apie InoTinklą

 

 

 

 

 

 

 

Mėnesio interviu

Klaipėdiečiai robotų kūrėjai tiesia kelią aukštųjų technologijų kūrimui

Siekdamas skatinti inovatyvias idėjas, aukštųjų technologijų kūrimą ir verslumą Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) ėmėsi iniciatyvos remti entuziastus klaipėdiečius, kurie konstruoja robotus.

„Tikrai malonu, kad klaipėdiečiai pasaulyje garsėja kaip talentingi robotų kūrėjai. Kuo toliau, tuo labiau mūsų jaunimas azartiškai įsitraukia į šį kūrybinį procesą. Rengiamos robotų kautynės yra ne tik linksma atrakcija, bet ir galimybė susipažinti su jaunųjų kūrėjų darbu, technologijomis, kurias jie pritaiko kuriant robotus", - teigė KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Apie robotų kūrimą ir šio proceso prasmę pasakojo gausybę apdovanojimų įvairiuose čempionatuose susižėręs klaipėdietis robotų konstruotojas Vitalijus Rodnovas.

Šių metų gruodžio 19 d. Japonijoje dalyvausite robotų varžybose „All-Japan Robot-sumo Tournament", ir tokio lygio renginyje būsite pirmasis lietuvis. Ką reiškia dalyvavimas tokiose varžybose?

Gali būti, kad būsiu net pirmasis europietis tose varžybose... Japonų technika ir japonų sukurti robotai yra savotiškas stereotipas, jie diktuoja madas, kuria tradicijas, kuriamos pažangiausios pasaulyje technologijos.

"...nekantriai laukiame suplanuoto Vilniaus universiteto matematikos ir informatikos fakulteto „atėjimo" į Santaros slėnį, norime plėsti jau ir dabar glaudų bendradarbiavimą tarp mūsų specialistų ir Vilniaus Universiteto mokslininkų. Esame vieni tų, kurie mato galimybę ir siekia, kad verslo, mokslo ir studijų sanglauda atneštų realios ir tiesioginės naudos visiems jos dalyviams".Tad man, kaip lietuvių komandos nariui, dalyvavimas varžybose su savo robotu Japonijoje yra proga įrodyti, kad ne tik Tekančios Saulės šalies meistrai yra itin gabūs. Ne tik jie sugeba konstruoti išskirtinius, greitus robotus.

Kokio lygio tai bus renginys?

Į jį susirenka iš visos Japonijos vietinių varžybų nugalėtojai bei kviestiniai dalyviai, kurie laimėjo pirmąsias vietas kituose renginuose. Tad aš kviečiamas kaip pasaulio robotų čempionato, vykusio San Franciske (JAV) aukso medalio laimėtojas 3 kg robotų sumo rungtyje. Renginys Japonijoje yra vertinamas kaip aukščiausios pasaulinės klasės robotų varžybos. Japonų sumo robotai europiečiams ar amerikiečiams yra tarsi tikslas, kurį reikėtų pasiekti. Tad aš bandau pasiekti tą lygį, kuriu naują robotą specialiai toms varžyboms ir sieksiu įrodyti, kad ne tik japonai gali būti ka raliais robotų kūrimo srityje.

Klaipėdiečiai Lietuvoje yra lyderiai robotų konstravimo srityje, šis procesas net įgauna vis didesnį pagreitį. Kas tai lemia?

Išties mes esame lyderiai. Matote, daug kur, pavyzdžiui, Latvijoje, Estijoje, yra tokia praktika, kad robotus kuriantys žmonės nesidalija informacija, technologijomis, nesijungia į didesnes bendruomenes, veikia pavieniui. Mūsų principas visiškai kitoks: uostamiestyje subūrėme robotų kūrėjus į nuolat veikantį būrelį, renkamės kartą per savaitę. Klaipėdos universitatas skyrė mums patalpas, kuriose galime susitikti. Kitas akcentas - mes dalijamės informacija. Aš pats savo roboto „Master of Disaster", nugalėtojo, programinius kodus, kūrimo paslaptis esu atskleidęs. Nėra jokių paslapčių. Visi naujokai, kurie ateina pas mus, nori konstruoti robotukus, elektroninius prietaisus, gali pradėti kurti ne nuo nulio, o mūsų lygyje. Tai sutau po naujokams daug pinigų ir laiko, jie gauna mūsų paramą, todėl judame kartu į priekį.

Kokį vaidmenį atlieka jūsų veikloje KMTP?

Šią įstaigą vadiname savo gerais draugais. KMTP mums suteikė patalpas robotų varžyboms 2009 metais. Pagalba buvo labai rimta: gavome ir vaizdo, ir garso aparatūrą, parama buvo įvairiapusė. Žinome, kad mums, „robotistams", visada KMTP padės.

KMTP yra inovacijas propaguojanti įstaiga, tad, Jūsų manymu, ką gali duoti naudingo Technologijų parko globojama robotų kūrėjų veikla?

Pasakysiu taip - tie, kurie kuria robotus, to nedaro vien dėl robotukų. Robotų konstravimas yra tiltas tarp sausos teorijos, kurią studentai išmoksta aukštosiose mokyklose, ir praktikos. Tokia veikla skatina žmones suprasti, kad žinios, kurios gaunamos, nėra „negyvos". Viskas prasideda nuo žaidimo, bandoma sudominti žmogų. Reikia pasiūlyti kažką daugiau, nei vadovėlio skaitymą. Robotų kūrimas kaip tik ir yra tokia priemonė. Nuo to žaidimo robotukais, kurie juda, yra patrauklūs, prasideda gilinimasis į technologijas, elektroniką, programavimą, mechatroniką.

Viskas prasideda nuo paprastų robotų kūrimo. Ateina žmonės ir sako, kad nori jau rimtesnius robotus kurti. Sakome, gerai, dabar jau 0,5 kg robotus kurkite. Praeina dar kiek laiko, konstruktoriai dar labiau savo jėgomis pasitiki, ir nori dar sudėtingesnius robotus kurti. Visą laiką judama į priekį. Tai yra labai svarbu ne tik mums, klubui, bet ir Lietuvai. Tie žmonės, kurie pajus elektronikos „skonį", ateityje gali tapti laisvaisiais kūrėjais, sugebėti ne tik robotukus tobulinti, bet ir pritaikyti savo įgūdžius bei idėjas tobulinant įvairiausius elektroninius prietaisus, naudojamus pramonėje.

Turite tarptautinės patirties robotų konstravimo srityje: kaip užsieniečiai panaudoja tokią sritį tobuli nant technologijas ir jas pritaikant praktijoje?

Daug kas priklauso ir nuo finansų. Pavyzdžiui, JAV koledžų studentai paskutiniuose kursuose gali jau dirbti su šiuolaikiniais pramoniniais robotais, vadinamaisiais manipuliatoriais. Kol kas mūsų valstybėje tokių dalykų neįmanoma padaryti, tačiau tai nėra kliūtis: svarbu  - noras. Manau, kad lietuviai nėra blogesni už kitus vien dėl to, kad aukštosios mokyklos mažiau finansuojamos, nei kai kuriose kitose šalyse. Yra aktyvas, entuziastai, tik reikia turėti draugų, kompaniją, dirbti komandoje, tuomet pavyksta išlaikyti judėjimo kryptį.

VšĮ Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

 

Verta žinoti

Teisingumo ministerija ir VĮ Registrų centras nuo šiandien atveria galimybę steigti ir registruoti populiariausios formos uždarąsias akcines bendroves internetu. Taip asmenys galės greitai ir patogiai atlikti visas įmonės steigimo procedūras, nevarstant Registrų centro ir notarų biuro durų.

Nuo šiandien internetu registruojamos uždarosios akcinės bendrovės, kurias steigia vienintelis steigėjas, pasirenkantis tipinius bendrovės įstatus ir įmonės buveinę jam nuosavybės teise priklausančiame nekilnojamame turte.  Vienintelį akcininką turinčios uždarosios akcinės bendrovės šiuo metu sudaro apie 50 proc. visų Lietuvoje registruotų UAB ir yra dažniausiai pasitaikanti pastaraisiais metais steigiamų įmonių forma.

Visas nesudėtingos uždarosios akcinės bendrovės steigimo ir registravimo procedūras įmonės steigėjai gali atlikti Registrų centro savitarnos sistemoje adresu www.registrucentras.lt/savitarna/. Prieš steigiant įmonę internetu, registruojamos uždarosios akcinės bendrovės pavadinimą reikia iš anksto rezervuoti Juridinių asmenų registre - nuo š.m. sausio tai taip pat galima padaryti internetu.

Internete užpildžius visus duomenis, bendrovės steigimo elektroninius dokumentus sugeneruos pati informacinė sistema, o steigėjas juos turės pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu sertifikatu (el. parašu).

Bendrovės steigėjams nuo šiol nebeteks lankytis notarų biure ar Registrų centre, tačiau vis dar išlieka būtinybė apsilankyti pasirinktame banke ir atidaryti įmonės atsiskaitomąją sąskaitą. Tiesa, spausdintų dokumentų bankui nešti nereikės - automatiškai sugeneruotą ir steigėjo elektroniniu parašu pasirašytą bendrovės steigimo aktą Registrų centras pasirinktam bankui perduos saugiu elektroninio ryšio kanalu.

Išsamiau:  www.registrucentras.lt

Inovacijų prizas - postūmis verslui

Šiuo metu vykstantis ir jau šeštus metus organizuojamas konkursas „Inovacijų prizas" šiemet sulaukia dar didesnio verslo atstovų susidomėjimo. Praėjusiais metais gavus apie 70 paraiškų, šiemet planuojama sulaukti dar daugiau inovatyvaus verslo atstovų paraiškų.

Kaip pažymi praėjusių metų konkurso nugalėtojų atstovas, bendrovės „Ekspla" mokslinių lazerių programos plėtros vadovas Andrius Rinkevičius, visų pirma, šis laimėjimas pridėjo kompanijai žinomumo. „Lazeriai nėra daromi izoliuotai:  procese dalyvauja ne vien tik mūsų įmonės inžinieriai, bet ir kitos Lietuvos įmonės.  Tai yra įvertinimas visiems dalyviams - žmonėms, kurie kūrė šitą lazerį, - sako A. Rinkevičius.

Bendrovės „Ekspla" atstovas džiaugiasi praėj usiais metais laimėtu prizu. „Mes tikimės, kad „Inovacijų prizo" įvertinimas padės žmonėms apsispręsti ir ateiti dirbti pas mus. „Inovacijų prizo" laimėjimas leido sustiprinti pasitikėjimą savo produkto unikalumu ir todėl šiemet jau dalyvaujame tarptautiname konkurse bei tikimės nugalėti", - sako A. Rinkevičius.

Per pastaruosius metus kiekvienais metais organizuojamame konkurse jau dalyvo gausus būrys žymių ir ne taip dar žinomų, bet inovatyvių įmonių. Bendrovės kiekvienais metais varžosi keturiose kategorijose: „Inovatyvaus verslo", „Inovatyvaus produkto", „Inovatyvaus jaunojo verslininko" ir „Inovacijų šauklio", skirtos išskirtinai žiniasklaidai, kuri nušviečia visuomenę apie inovatyvų verslą ir jo tendencijas Lietuvoje.

Norinčios šiemet dalyvauti konkurse, įmonės dar turi galimybę iki lapkričio 12 užpildyti nesunkią paraišką ir ją atsiųsti Lietuvos inovacijų centrui. Kaip ir kiekvienais metais, konkursantus vertins iš ekspertų sudaryta komisija. Nugalėtojai bus apdovanoti metų pabaigoje iškilmingame Lietuvos pramonininkų konfederacijos naujametiniame renginyje, kuris kiekvienais metais vyksta vis kitoje įspūdingoje Vilniaus vietoje.

Šių metų konkurso „Inovacijų prizas" sąlygas bei praėjusių metų nugalėtojus galite rasti apsilankę tinklapyje
www.inovacijuprizas.lt .

Justas Jaskonis,
Lietuvos inovacijų centro komunikacijos koordinatorius

 

 

 

Lietuvos "Startup'ai tarptautiniame "DemoCamp" pateko į laimėtojų trejetą

 

Šių metų spalio 22-23 dienomis Lenkijoje, Poznanės mieste vyko 3-iasis tarptautinis „Democamp" renginys. Tarptautinis renginys, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas naujai įsikūrusiems technologiniams verslams („startup'ams"), jų plėtrai, verslumo skatinimui bei finansavimo strategijų kūrimui, šiemet sulaukė net 4 atstovų iš Lietuvos, iš kurių 2 laimėjo prizines vietas tarp geriausių naujų technologinių verslų.

Kartą metuose vykstantis „DemoCamp" siekia paremti inovatyvių sprendimų kūrimą, pasitelkiant internetą kaip pagrindinį įrankį. Renginio organizatoriai, Lenkijos atstovų fondas „Polak 2.0", taip pat siekia paskatinti IT specialistų, verslo atstovų ir kitų dalyvaujančių šalių bendradarbiavimą.

Tarptautiniame renginyje dalyvavo Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos, Lietuvos ir kitų Rytų Europos regionio šalių naujų technologiniō verslų („startup'ų") įkūrėjai, įvairių investicinių fondų atstovai bei „verslo angelai". Vieni dalyviai siekė pritraukti investicijas, kiti ieškojo perspektyvių galimybių investuoti, dar kiti užmegzti partnerystės ryšius.

„DemoCamp" metu kartu su kviestinių svečių skaitomais teminiais pranešimais bei prezentacijomis vyko ir „startup'ų" konkursas, kuriame buvo renkami geriausi nauji technologiniai verslai. Profesionali komisija vertindama idėjos kokybę, jos išskirtinumą bei tolimesnes perspektyvas, į prizines vietas išrinko 2 Lietuvos „startup'us". 3-iąją vietą laimėjo akademinis socialinis tinklas - www.ututi.com. 2-oji vieta komisijos balsavimu atiteko mokyklinio amžiaus vaikų mokymuisi bei jų kūrybiniams sugebėjimams lavinti skirtam tinklapiui - www.mokinukai.lt.

Laimėjusių „startup'ų" atstovai teigė, jog „Democamp" renginys suteikė neįkainiojamą patirtį, užtikrintesnes ateities perspektyvas „startup'ų" rinkoje ir ryšius su potencialiais investuotojais.

 

Informaciją parengė Visorių informacinių technologijų parkas 

Renginiai

Š.m. lapkričio 16 d. Kaune, KTU regioninio mokslo parko konferencijų salėje (K. Petrausko g. 26) vyks praktiniai mokymai „Kaip efektyviai sutarti derybose?". Daugiau informacijos: www.ktc.lt

Lapkričio 23 d. kviečiame į praktinius mokymus "Kaip efektyviai parduoti šiuo ekonominiu laikotarpiu".
Daugiau informacijos: www.ktc.lt

Šiuo metu galiojantys kvietimai teikti paraiškas įmonėms apima priemones skirtas įmonių eksportui skatinti ir plėsti taip pat priemones siekiančias labai mažas, mažas ir vidutines įmones (MVĮ) skatinti diegti informacines technologijas, tuo sudarant palankias sąlygas įmonių darbo našumui ir eksportui didinti bei pagalbą įmonių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) bazei plėtoti.

Išsamiau apie šiuos kvietimus:

http://www.lvpa.lt

 

 

 

 

Kasmet lapkričio antrą penktadienį dėkojame verslui

Nuo 2005 m. ūkio ministrui antrąjį kiekvieno lapkričio penktadienį paskelbus verslo atstovų švente - Verslo diena - KTU regioniniame mokslo parke kiekvienais metais yra apdovanojamos ir pagerbiamos labiausiai inovacijų ir technologijų srityje pažengusios Mokslo parke įsikūrusios įmonės. Šį penktadienį  bus apdovanotos trys inovatyvios mokslo parko įmonės - UAB „Net Frequency", UAB „ITPC" ir UAB „Proginta".

Jau tapo gražia tradicija, kad KTU regioninis mokslo parkas kasmet lapkritį prisideda minint profesinę verslo atstovų šventę - Verslo dieną. Šiais metais lapkričio 12 d. Verslo dienos renginio metu bus teikiami apdovanojimai KTU regioniniame mokslo parke įsikūrusioms įmonėms už nuopelnus inovacijų diegimo, mokslo ir verslo bendradarbiavimo skatinimo bei investicijų į inovacijas srityse. Nominacijas skelbs ir apdovanojimus įmonėms teiks LR Ūkio ministerijos, Kauno miesto savivaldybės ir Kauno technologijos universiteto atstovai.

Verslo dienos minėjimas, pažymint ir apdovanojant veržlias įmones, yra padėka verslininkams už jų atkaklumą, sėkmingą darbą ir naujų žinių taikymą versle. Pasak mokslo parko vadovo Prano Miliaus, „informacijos apie sėkmingai veikiančias įmones viešinimas yra stimulas jaunimui individaliai pradėti verslą, universitetai gali stebėti absolventų pasiekimus ir juos pristatyti studijuojantiems, o valdžios institucijos - pajusti ir praktiškai pamatyti kokius rezultatus duoda viešosios paslaugos verslui".

Šiais metais „Už nuopelnus inovacijų diegimo srityje"  LR Ūkio ministerija apdovanos UAB "Net Frequency" vadovą Darių Lebedzinską. Ši įmonė sukūrė ir ištobulino naują produktą - aviabilietų paieškos sistemą swoodoo.com. Sistemos prototipas buvo sukurtas dar 2005 m., o produktas galutinai paruoštas rinkai prieš 1,5 metų. Šis produktas, lyginant su konkurentų, tapo pranešesnis tuo, kad pasitelkus neuroninių tinklų mokslinę praktiką sukurtas itin inovatyvus būdas sukaupti nepaprastai didelius duomenų kiekius ir juos atnaujinti.

UAB "Proginta", kuriančiai ir diegiančiai informacinių technologijų (IT) sprendimus gamybos įmonėms, teikiančiai konsultacines paslaugas gamybos srauto, atsargų lygio optimizavimo, pardavimų skatinimo klausimais, vadovui Andriui Gudaičiui apdovanojimą „Už sėkmingai diegiamas IT paslaugas verslui Kauno mieste" įteiks Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

 UAB „ITPC", vadovaujama direktoriaus Edmundo Buloto yra nominuota prizui Už aktyvų KTU absolventų įtrauki mą į verslą". Įmonės vadovą apdovanos ir prizą teiks Kauno technologijos universiteto atstovai. UAB „ITPC" į kolektyvą subūrė aukštos kvalifikacijos jaunus informatikos specialistus, studijuojančius ar baigusius Kauno technologijos universteto informatikos studijas. Įmonė teikia tarnybinių stočių, informacinių sistemų valdymo, kompiuterinių darbo vietų priežiūros paslaugas. UAB „ITPC" veikla apima ir kitas IT sistemos dalis: periferinę, kompiuterinio tinklo, programinę įrangas, IP telefoniją bei duomenų saugumą.

Verslo dienos renginio metu taip pat vyks diskusija „Kodėl (ne)reikia dėkoti verslui? Jos metu Lietuvos inovacijų centro, Žinių ekonomikos forumo vadovai bei „Nordea Markets" banko ekonomistai pasidalins Baltijos šalių makroekonominėmis įžvalgomis bei verslo plėtros perspektyvomis šalyje.

Renginio organizatorius - KTU regioninis mokslo parkas - tai organizacija teikianti viešąsias paslaugas verslui, skatinanti mokslo institucijų ir pramonės įmonių bendradarbiavimą, kuriant palankią socialinę ir ekonominę aplinką sparčiam technologinių įmonių augimui, technologijų perdavimui ir komercializavimui bei žinių visuomenės plėtrai. Pagrindinis mokslo parko veiklos tikslas - sukurti palankias sąlygas sparčiai augančioms technologinėms įmonėms, kurios diegia technologines naujoves praktikoje ir savo veikloje naudoja mokslinių taikomųjų tyrimų rezultatus.

Daugiau informacijos apie renginį adresu www.ktc.lt

Parengė Jurgita Šarkienė,
KTU regioninis mokslo parkas

 

 


 Verslo ir mokslo sanglauda Norvegijoje - Oslo Teknopol patirtis

Oslo regionas yra žinomas ne tik kaip žinių ir inovacijų centras biotechnologijų, vėžio tyrimų, ir jūrininkystės srityje, bet ir sėkminga patirtimi kuriant mokslo ir verslo bendradarbiavimo tinklus, teikiant pagalbą jaunoms, vyriausybės nustatytose prioritetinėse srityse veikiančioms įmonėms. Spalio mėnesį VšĮ „Saulėtekio slenis" atstovai, teisininkė Gailė Sakalaitė bei verslo analitikas Ignas Kamantauskas, lankėsi Norvegijoje ir susipažino su sėkmingiausiomis Norvegijos inovacijų skatinimo ir plėtros organizacijomis, pasisėmė patirties technologijų perdavimo veikloje, finansinių instrumentų, fasilituojančių technologinių įmonių kūrimą ir vystymą, taikyme. Ypatingas dėmesys vizito metu buvo skiriamas biotechnologijų plėtrai ir Lietuvos įmonių galimybėms bendradarbiauti šioje srityje. VšĮ „Saulėtekio slėnis" Norvegijoje specialistams pristatė sėkmingą Lietuvos biotechnologijų pramonės sektoriaus  „pumpurinę" įmonę „Profarma".

Pagrindinis vizito organizatorius ir VšĮ „Saulėtekio slėnis" partneris vykdomame „BaSic" projekte (www.basic-net.eu/welcome) Oslo Teknopol (www.oslo.teknopol.no) pasidalino savo ilgamete patirtimi suburiant verslo ir akademinės bendruomenės atstovus į bendradarbiavimo tinklus ir klasterius, ypatingą dėmesį skiriant biotechnologijų sektoriui.

Šios agentūros pagrindinis uždavinys yra remti inovacijas ir skatinti galimų strateginių užsienio partnerių susidomėjimą Oslo regionu, su tikslu pritraukti daugiau specialistų ir investicijų. Agentūra vykdo šias veiklas: nemokamų konsultacijų ir informaci jos teikimas, atsižvelgiant į Oslo regiono specifiką, susitikimų su žiniomis ir inovacijomis grindžiamų verslų atstovais organizavimas, klasterių bei tinklų veiklos administravimas. Šiuo metu Oslo Teknopol darbuotojai administruoja šių tinklų veiklą: jūrinio, energetikos ir aplinkosaugos technologijų, gyvybės mokslų, informacinių ir telekominikacijų technologijų (angl. „ICT").

Ypatingai įdomus bei naudingas buvo susitikimas su Inven2  organizacija, kuri ypatinga tuo, kad yra tiesiogiai atsakinga už  technologijų, kuriamų Oslo universitete, Oslo universiteto ligoninėje, bei visame pietiniame Norvegijos regione esančiose sveikatos apsaugos institucijose, komercinimą. Šios organizacijos patirtis galėtų būti ypatingai naudinga Lietuvai vystant viešosiose mokslo institucijose sukurtų technologijų perdavimo verslui sistemą. Šios sistemos efektyvumo pagrindas yra tai, kad INVEN2 atsakinga tik už keletą progresyvių mokslo sričių rezulatatų komercinimą, veikianti kaip išskirtinis atstovas apsaugant, prižiūrint ir komercinant aukščiau išvardintose mokslo ir studijų įstaigose sukurtą intelektinę nuosavybę. INVEN2 yra atsakinga už pelno padalijimą vadovaujantis iš anksto apibrėžtomis proprcijomis:  1/3 pelno  skiriant mokslo ir studijų institucijai,   1/3 - mokslininkui, 1/3 -  pačiai INVEN2.  Per metus šioje organizacijoje įvertinama apie 150 - 200 išradimų turinčių  komercinį potencialą, pateikiama apie 50 patentinių paraiškų, komercializuojamos vidutiniškai apie 25 naujos technologijos (5-6 naujos „pumpurinės" kompanijos, 20 licencijų). Nors ši technologijų perdavimo institucija specializuojasi gan siaurose informacinių ir telekominikacijų technologijų (angl. „ICT"), „švariųjų technologijų" (angl. „clean t ech"), farmacijos srityse, tačiau už kiekvieną šių sričių, o taip pat ir teisės bei intelektinės nuosavybės apsaugos klausimų sprendimą yra atsakingi atskiri darbuotojai - aukštos kvalifikacijos specialistai. Šie specialistai išklausė ir jaunos biotechnologijų kompanijos „Profarma" bei išreiškė susidomėjimą jos veikla ir ketinimą bendradarbiauti.    

Ignas Kamantauskas ir Gailė Sakalaitė,
VšĮ „Saulėtekio slėnis"

 

  

 

 

Rekomenduojami skaitiniai

 

Šį mėnesį rekomenduojame:


Simon A. Burtonshaw-Gunn, Svarbiausios vadybos priemonės, 2009, UAB „Verslo žinios"

Ši knyga nėra formalios mokymosi programos santrauka, ja nesiekiama pagilinti pripažintų vadybos priemonių ir technikų supratimo. Jos tikslas - palengvinti naudojimąsi įvairiais vadybos metodais, pateikti svarbiausius jų modelius ir trumpas pastabas. Todėl knyga pravers ne tik vadovams, bet ir vadybos studentams, vadybos konsultantams, atliekantiems klientų pavedimus arba dirbantiems savo organizacijoje patarėjais.

 

 

Naudingos nuorodos

 

Šį mėnesį rekomenduojame:

http://www.verslolietuva.lt/

Čia rasite daug informacijos, reikalingos kiekvienai eksportuojančiai įmonei: nuo užsienio rinkų apžvalgų, patentų ir įvairių leidimų įsigijimo tvarkų aprašo iki prekių deklaravimo, eksporto procedūrų atlikimo tvarkų bei reikalavimų saugai ir saugumui gabenant prekes iš/į Bendrijos ribų.
Inovacijų paramos tinklas integruoto mokslo,
studijų ir verslo centruose (slėniuose)

Nariai:

 

        

      

        

 

           

 

Remia Lietuvos Respublika.
Iš dalies finansuoja Europos Sąjunga


InoTinklo naujienų redaktorius
Tomas Černevičius, KTU regioninis mokslo parkas
el.p. ctomas@ktc.lt

InoTinklo naujienų archyvą galite rasti čia...


Gerbiame Jūsų privatumą ir laiką, tad atsiprašome, jei tokio pobūdžio informacija Jūsų nedomina. Jei nepageidaujate ateityje gauti InoTinklo naujienlaiškio, prašome atsiųsti žinutę su žodžiu „Nesiųsti" adresu inotinklas@ktc.lt