Inovacijų paramos žemėlapis / Finansinė parama inovacijoms / Verslo angelai
 
 Verslo angelai

Šiai rizikos kapitalo investicijų formai yra skirta 8 mln. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Be šių finansinių išteklių, kiekvienam projektui gali būti skiriama ne daugiau kaip pusė iš investuojančio fondo ir ne mažiau kaip pusė privačių investicijų, iš kurių bent 5 procentus privalo investuoti pats projekto autorius. Likusią dalį investuoja „verslo angelas“.

„Verslo angelai“ – tai individualūs investuotojai, kurie investuoja kapitalą ir patirtį į didelį augimo potencialą turinčias įmones (anglų k. - fast growing companies). Dažnai šie investuotojai yra susivieniję į tinklus, kurie veikia kaip tarpininkai tarp verslininkų, siekiančių finansavimo savo projektams, ir „verslo angelų“. Paprastai „verslo angelais“ tampa buvę įmonių, bankinių institucijų vadovai, garbūs verslininkai, ieškantys įdomių idėjų, kurioms, dėl garantijų stokos, yra užkirstas kelias į tradicinius finansavimo šaltinius.

Parengtą išsamų verslo planą su numatytomis investuoto kapitalo pasitraukimo galimybėmis gali teikti labai mažos, mažos arba vidutinio dydžio įmonės. Svarbiausiu faktoriumi „verslo angelų“ investicijoms tampa pats projektas, jo perspektyvos, įgyvendintojai, jų kompetencija, gebėjimas bendradarbiauti su „verslo angelais“, tačiau ne užstatas.

Galimybė, kad projektas bus finansuojamas „verslo angelų“, pasaulyje vidutiniškai yra apie 15 procentų.

Daugiau informacijos apie verslo angelų tinklą.