InoBlog'as


Beatrice Ford
2015-07-16

paskolos pasiūlymas: Beatričė Ford Finansavimo paskolų kompanijos siūlo visą rūšies paskolos @ 1,2% palūkanų norma. Susisiekite su mumis šiandien jūsų paskola elektroniniu paštu: (beatricefordfinancialservice@gmail.com)


skaityti


„KTU Technorama“: studentų kūrybingumas nustebino investuotojus
2014-06-03

Integruotame mokslo, studijų ir verslo centre  – „Santakos“ slėnyje gegužės 21 d. šurmuliavo gausus būrys jaunųjų mokslininkų ir talentingų studentų. Jau 13-tąjį kartą Kaune vyko jaunųjų mokslininkų darbų paroda – konkursas „KTU Technorama“. Kauno technologijos universiteto (KTU) kartu su partneriais – Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU) ir Lietuvos energetikos institutu (LEI) – organizuojamame renginyje akademinei verslo atstovams, miestiečiams ir miesto svečiams buvo pristatoma beveik 60 inovatyvių technologinių sprendimų, kurių autoriai – kūrybingi ir idėjų nestokojantys jaunuoliai.

Rekordinis prizinis fondas

Šiais metais, parodos organizatorių ir rėmėjų dėka, surinktas rekordinis prizinis fondas – beveik 18.000 litų – buvo išdalintas penkiolikai geriausių parodos darbų, nominuotų įvairiose kategorijose. Darbus vertino 16 narių komisija, sudaryta iš akademinės bendruomenės ir verslo atstovų. Daugiau nei keturias valandas trukęs komisijos narių bendravimas su parodos dalyviais ir intensyvi diskusija, skiriant nominacijų laimėtojus neleido suabejoti, jog dauguma parodos eksponatų buvo verti išskirtinio dėmesio.

Didžiausias dėmesys – praktiškiems sprendimams

Pagrindinį KTU Rektoriaus įsteigtą prizą (2.000 Lt) - laimėjo KTU Transporto inžineriją studijuojantis Aistis Augustaitis. Komisija liko sužavėta šio studento techninės kūrybos rezultatais – parodoje buvo eksponuojami net trys jo sukurti mechanikos inžinerijos darbai, išsiskiriantys metodiškumu. Įspūdingiausias jų - universali motorinė transporto priemonė „Vartaliotas – Zvimba“. UAB „Practica Capital“ partnerio Anatolijus Faktorovičius teigimu, atsižvelgiant į augančius technologinių įmonių poreikius, šalyje būtina ugdyti mechanikos inžinerijos specialistus, nes be jų spartus techninis progresas tampa neįgyvendinama užduotimi.

Parodos organizatoriaus – Nacionalinio inovacijų ir verslo centro (NIVC) įsteigtą 1.500 litų vertės prizą ir „Parodos startuolio“ nominaciją laimėjo KTU Informatikos fakulteto studentų darbas - mobilioji programėlė „Važiuoju-Vežu“, vartotojams leidžianti patogiai ieškoti pigesnio transporto alternatyvų arba rasti bendrakeleivių. Tai - pirmoji tokio tipo mobilioji aplikacija Lietuvoje, aktuali visiems, norintiems keliauti pigiau, sumažinti išlaidas ir tausoti gamtą.

Inovatyviausiu parodos darbu pripažintas KTU Elektronikos ir elektros fakulteto studento Justino Barakausko darbas „Galios stiprintuvas akustinių sistemų testavimui“. Tai – rinkoje analogų neturintis ir aukščiausius šiandienos reikalavimus atitinkantis, specializuotas prietaisas, skirtas garso stiprinimo ir atkūrimo sistemų analizei ir tyrimams. Studento technologinis sprendimas leidžia įvertinti įvairių garso šaltinių kokybės parametrų lygį ir gali tapti nepakeičiama priemone garso įrašų studijoms ir kitoms muzikos industrijos srityje veikiančioms įmonėms.

Plačiausiai versle pritaikomo darbo nominaciją laimėjo KTU studento Jono Dikavičiaus darbas apie naujo tipo statybinių mišinių kūrimą, panaudojant juos priešgaisrinėse aliuminio – stiklo konstrukcijose. KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto studentui pavyko ištobulinti mišinio ugnies atsparumo savybes, išlaikant geras mechanines mišinio savybes ir naudojant tik aplinkai draugiškas mišinio sudedamąsias dalis.

Sėkmingas bandymas sujungti meną ir technologijas

Pagrindinį parodos prizą - UAB „Practica Capital“ įsteigtą vardinę 5.000 litų vertės stipendiją, skirtą tolimesniam produkto vystymui ir tobulinimui, laimėjo unikalus Mindaugo Badoko darbas „Desys“ - bevielis judesio daviklis, skirtas atliekamiesiems menams. Nedidelis prietaisas išplečia meninio pasirodymo ribas į virtualią erdvę - gestus ir atlikėjo judesius „Desys“ verčia garsais, o pats įrenginys gali būti laikomas naujos kartos interaktyviu muzikos instumentu, pritaikomu šiuolaikiniame teatre, šokyje bei muzikiniame pasirodyme.

„Tai jau ne pirmas realizuotas Mindaugo projektas – tai buvo vienas iš signalų, rodančių autoriaus dedikaciją, potencialą ir norą kurti. Kitas svarbus momentas, vertinant laimėtoją - noras atspindėti parodos dvasią. Manome, jog darbas turi savyje jungti kelias disciplinas – „Desys“ idealiai atitiko šį reikalavimą – jame apjunti inžineriniai, technologiniai ir dizaino sprendimai, o šis projektas jau dabar pretenduoja pereiti į sėkmingą verslo pradžios etapą“, - kalbėdamas apie svarbiausius vertinimo kriterijus, sakė UAB „Practica Capital“ atstovas Donatas Keras.

Tarpdalykinę muzikologiją KTU studijuojančio Mindaugo teigimu, laimėjimas ir išskirtinis komisijos dėmesys jo darbui buvo netikėtas, bet labai malonus. „Mano darbas įrodo, jog šiuolaikines technologijas galima pritaikyti menui. Komisijai tai padarė didelį įspūdį, turbūt ne veltui sakoma, jog menas gali išgelbėti pasaulį“,- džiaugėsi vardinės stipendijos laimėtojas. Paklaustas apie artimiausius planus, Mindaugas užsiminė, jog netrukus atkeliausianti papildoma įranga paspartins projekto eigą ir netrukus „Desys“ galės būti pristatytas minios finansavimo (angl. crowd funding) kampanijai.

Pagrindinis tikslas – ugdyti verslumo įgūdžius

Specialųjį KTU Realaus laiko kompiuterių sistemų centro įsteigtą prizą (1.000 litų) laimėjo KTU Statybos ir architektūros fakulteto atstovų darbas „Ekolaviškis – penkių kiemų kaimas“, sukurtas vadovaujanis principu „veikti su gamta, o ne prieš ją“. Suprojektuotas sklypas padalintas į kelias funkcines zonas (gyvenamą, pramogų, vandens ir transporto stovėjimo), o projekte naudojami vien tik atsinaujinantys energijos šaltiniai.

Pirma vieta ir skatinamasis 1.000 litų prizas skirtas KTU Informatikos fakulteto studentų Tomo Valatkevičiaus ir Andrius Židonio darbui „Virtualus stereoskopinis turas“. Antrąją vietą ir 700 litų prizus komisija skyrė dviems darbams, o papildomais skatinamaisiais 500 litų vertės prizais buvo apdovanoti net šeši taikomieji parodos dalyvių darbai.

„Džiugu, jog parodoje buvo pristatyta tiek daug skirtingo pobūdžio darbų. „KTU Technorama“ – gyvas įrodymas, jog Lietuvoje turime išskirtinio techninio talento išradėjų ir inovatorių mentalitetu pasižyminčių jaunų žmonių“, - sakė vienas iš parodos vertinimo komisijos narių, UAB „Practica Capital“ atstovas Donatas Keras.

Nacionalinio inovacijų ir verslo centro (NIVC) organizuojamo renginio idėja - praplėsti su technologiniais sprendimais dirbančių jaunųjų mokslininkų, tyrėjų ir startuolių technologinių ir vadybinių idėjų akiratį, siekiant praktiškai įgyvendinti ir realizuoti unikalias idėjas. KTU mokslo prorektorės prof. Astos Pundzienės teigimu, tvari ateities technologijų plėtra neįsivaizduojama be inovacijų, o produktyvus talentingų studentų kūrybingumo ugdymas turi tapti viena iš prioritetinių švietimo sistemos sričių.

„Parodoje mums pavyko sukurti verslo sektoriui būdingą atmosferą, kurioje studentai galėjo išbandyti savo verslumo įgūdžius. Gebėjimas savo žinias pritaikyti versle ir mokėti pristatyti save potencialiems investuotojams ir verslo partneriams šiandien yra būtina sąlyga visiems jaunuoliams, norintiems sėkmingai vystyti savo idėjas“, - kalbėdamas apie tokio tipo renginių naudą, sakė NIVC direktorius dr. Almantas Danilevičius. 

 


skaityti


Lietuvoje sukurtą e-nosį jau galima užsisakyti pasauliniame tinkle
2014-04-02

Šiandien pristatomas unikalus technologinis sprendimas, padedantis vartotojams išsirinkti sveikesnį maistą sau ir savo šeimai.

Tai – ergonomiškas įrenginys drauge su mobiliąja programėle, skirtas mėsos, paukštienos ir žuvies šviežumui bei kokybei nustatyti. Šio prietaiso prototipas „PERES“ šiuo metu pristatomas visuotinio finansavimo portale „Indiegogo“, kurio pagalba tikimasi surinkti lėšas tolimesniam šio produkto vystymui ir prekybai. Jau dabar priimami šio unikalaus įrenginio užsakymai (daugiau informacijos: http://www.getperes.com).

 

Idėja kilo apsinuodijus maistu


Šiandieniniame pasaulyje ligos, kurias sukelia blogas maistas, yra milžiniška problema. Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, daugiau negu 200 ligų ir infekcijų plinta būtent per maisto produktus. Oficialiais duomenimis Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) iš 76-ių milijonų susirgimų, sukeltų dėl blogo maisto, kiekvienais matais hospitalizuojami 300 tūkst. žmonių, o miršta beveik 5 tūkst.

Augustas Alešiūnas, „Ars Lab“ valdybos narys, pasakojo, jog idėja sukurti „PERES“ jam kilo po to, kai teko patirti stiprų apsinuodijimą maistu. „Tą dieną pasigaminome maistą namuose taip, kaip įprastai darome kiekvieną dieną. Iš pradžių nieko neįtarėme, bet kai aš ir visa šeima stipriai apsinuodijome, iš karto supratome, kad kažkas buvo negerai su maistu, – sakė Augustas Alešiūnas, – būtent tuomet man pirmą kartą kilo mintis sukurti tokį prietaisą, kuris patikrintų maisto šviežumą“.

 

Bendradarbiavimas su mokslininkais


„PERES“ sukūrė UAB „Ars Lab“, kurios tikslas kurti inovatyvius produktus ir sprendimus maisto sektoriuje. Įmonė dirbo drauge su mokslininkais iš Kauno technologijos universiteto (KTU) beveik vienerius metus tam, kad sukurtų pirmąjį funkcionalų „PERES“ prototipą. „Mes dirbame su pačiais geriausiais mokslininkais ir tyrėjais, siekdami, jog jau šiais metais mūsų įrenginys pasiektų parduotuvių lentynas ir būtų prieinamas visiems vartotojams“,- pasakojo Augustas Alešiūnas.

Šį unikalų verslo ir mokslo bendradarbiavimo projektą koordinavo Nacionalinis inovacijų ir verslo centras (NIVC). „Centras įkurtas, siekiant sudaryti palankias sąlygas bendradarbiauti verslo įmonėms ir mokslo institucijoms ir taip skatinti naujų technologijų perdavimą ir inovacijų diegimą. Elektroninės nosies projektas – vienas geriausių pavyzdžių, kaip verslo skatinamas technologinis progresas įgyvendinamas, panaudojant mokslininkų ir tyrėjų kompetencijas – tai abipusiai svarbus dialogas, kurio rezultatai netrukus pasieks vartotojus“,- teigė NIVC direktorius dr. Almantas Danilevičius.

Anot KTU Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto profesoriaus dr. Dariaus Gailiaus, šis, iš pirmo žvilgsnio, gana paprastas prietaisas yra nuoseklių mokslinių tyrimų rezultatas. „Elektroninės nosies veikimas yra pagrįstas dujų jutiklių ir duomenų perdavimo technologijos sąveika. Metalo oksido dujų jutikliai matuoja dujų koncentraciją ore, programinė įranga atitinkamai išanalizuoja šiuos duomenis ir belaidžiu ryšiu (angl. bluetooth) perduoda į mobilųjį įrenginį. Šios technologijos galimybės buvo tiriamos, naudojant specializuotas maisto tyrimų metodikas ir taikant aukščiausius kokybės reikalavimus jos patikimumui. Gauti rezultatai mus tikrai džiugina“,- sakė profesorius.

 

Vartotojui draugiškas įrenginys


Šio įrenginio naudojimas visiškai paprastas. Tereikia jį nukreipti į maisto produktą ir paspausti mygtuką. Po kelių sekundžių, mobiliosios aplikacijos dėka, šie duomenys greitai, aiškiai ir suprantamai pateikiami vartotojui. Būtent todėl tai yra labai patogus būdas rūpintis vartojamo maisto kokybe. Šios informacijos dėka vartotojas sužino, ar produktas šviežias, ar buvo laikomas tinkamose sąlygose, ar nėra rizikos juo apsinuodyti. „Patikrinę maisto kokybę ir šviežumą, galėsime ramiai ir saugiai valgyti mėsos, paukštienos ar žuvies produktus“,- sako idėjos autorius Augustas Alešiūnas.

Europos Komisijos pateiktais duomenimis kiekvienais metais Europoje išmetama 90 milijonų tonų maisto. „PERES“ kūrėjų komanda tiki, kad elektroninės nosies naudojimas sumažins šį skaičių, nes žmonės turės galimybę patikrinti, ar maistas vis dar šviežias ir tinkamas vartojimui. Atitinkamai padidės ir vartotojų galimybės sutaupyti – elektroninės nosies pagalba jie bus garantuoti, jog  maistas, kurį jie įsigyja parduotuvėse, yra kokybiškas, šviežias ir saugus vartoti.

Svarbu ir tai, jog pirkdami pirmuosius PERES vartotojai prisidės prie tarptautinės humanitarinės pagalbos organizacijos „Action against Hunger“ rėmimo – nuo kiekvieno PERES užsakymo bus skiriamos lėšos maisto produktams, taip reikalingiems badaujantiems Afrikos vaikams.

Video: http://youtu.be/uNH1575gih0

 

 

e.nosies įrenginys PERES mobilioji aplikacija

 

 

parengė: Karolina Petrokaitė, karolina.petrokaite@ktu.lt

Nacionalinis inovacijų ir verslo centras


skaityti


Inovacijos renginių industrijoje
2012-03-18

Šiai dienai renginių industrija auga ir plečiasi. Renginių tipų sąrašas pasipildo vis nauju segmentu. O tai leidžia kryptingai dirbti ir tinkamai išdirbtą renginį pateikti tiksliniai auditorijai.

Žvelgiant iš vartotojo (t.y. dalyvio, žiūrovo) pozicijos, renginiai mūsų kasdieniniam gyvenimui suteikia emocinį pasitenkinimą, leidžia pateisinti savo lūkesčius. Tačiau kodėl po kai kurių renginių mes jaučiame nusivylę? 

Šis blog'as bus skirtas įžvelgti smulkmenas, menkas mūsų akiai, bet akcentines detales renginių industrijoje. Tai idėjos, kurios jau yra sėkmingai taikomos renginių sferoje arba yra atsitiktinai pastebėtos kitose sferose. Tai nedideli žingsneliai renginių inovacijų link.

 

Vienas iš pavyzdžių mados industrijos renginiuose, - 'Augmented reality' (liet. papildyta realybė) fragmentai suteikia podiumui gyvumo bei atkreipia dėmesį. Tai maža detalė, tačiau turinti didelę pridėtinę vertę pačiam renginiui.

 


skaityti


Balso atpažinimo technologijos lifte Škotijoje (video)
2011-04-13

Ne visos inovacijos pasiteisina dėl kultūrinių barjerų. Siūlome pažiurėti "BBS1 Scotland" video, apie balso atpažinimo technologiją lifte Škotijoje.

 


skaityti


Kūrybinis atradimų procesas (video)
2011-04-05

Kaip dizaineris įveikia chaosą ir įgyvendina suplanuotą viziją? Sidney Katz premijos laureatas architektas Masahiko Yendo pasakoja apie savo kūrybinių atradimų proceso viziją:

 

Masahiko Yendo - Under Distraction from Gestalten on Vimeo.

 


skaityti


Kaip sklinda informacija urbanistinėje aplinkoje? (video)
2011-03-31

Londono universiteto erdvių tymo centro mokslininkai sukūrė 24 valandų Tviterio komunikacijos žemėlapį. Projekto vadovas Anders Johansson paaiškino:

„Žinutės (Tweets) rodomos raudonais apskritimais, o atsakymai (retweets) geltonais taškais judančiais informacijos, tarp originalių žinučių vietovės ir atsakymų vietovės, kryptimi. Įdomu pamatyti, kad išskyrus sąlyginę ramybę 10 valandą ryte, informacinis eismas išlieka stabilus visa diena. „

 

London Tweets 24h from Anders Johansson on Vimeo.

Pagal: psfk.com


skaityti


Reklama ant odos
2011-03-08

Įsivaizduokite, kad bekeliaudami autobusu į darbą po to visą diena nejučiomis tampate, tarkim mobiliojo operatoriaus vaikščiojančiu reklaminiu stendu.  Tokias provokacines, inovatyvias, rizikingas ir kontraversiškas marketingo priemones panaudojo viena Naujosios Zelandijos įmonė.

Prekybos centrų tinklas „Superette“ savo reklamos kompanijoje panaudojo plokšteles su tekstu įstatytas autobusų stotelėse, prekybos centrų ar parkų suoliukuose, o rezultate gavosi, kad žmonės kurie rengėsi šortais ar trumpais sijonais, bei pasinaudojo minėtomis poilsio vietomis, reklamą laikinai išsitatuiravo ant savo odos.  Reklamos agentūra „DDB New Zealand“ savo „suoliukų reklamas“ patalpino strateginėse vietose, kur lankosi mada besidomintys žmonės, taip sumažindami rizika, jog jų reklaminius skelbimus „nešios“ nemadingi žmonės.

Reklamos agentūros puslapis: http://www.ddb.co.nz/

 


skaityti


Bagatelle: analoginio ir skaitmeninio meno lydinys
2011-03-07

Dizaineriai Johannes TimpernagelRobert Pohle ir Sebastian Huber neseniai pabaigė inovatyvų muzikinį video klipą skirta Berlyniečių saksofonininkų kvartetui Sonic.art . Klipas susideda tiek iš analoginių, tiek iš skaitmeninių meninių priemonių.

Komanda nufilmavo keturis muzikantus praeitais metais Hamburge, priešais žalią ekraną. Po to, jie sukūrė į garsą reaguojančią piešimo programą, kuri paima video medžiagos kontūrus ir sujungia juos su piešiniais naudojant Wacom-tablet kompiuterį.  Paskutinis projekto žingsnis buvo nupaišyti sugeneruotas animacijas ant popieriaus, kombinuojant jas su rankomis pieštais muzikantų eskizais.

 

sonic.art – Bagatelle I from Johannes Timpernagel on Vimeo.

Pagal: psfk.com


skaityti


Gyvi papuošalai: kaklo vėriniai, kurie kvėpuoja
2011-02-14

Daugelis dabar kalba apie ekologiją ir aplinkosaugą, bet kiek iš tikrųjų ką nors keičia? Amerikiečių menininkė Colleen Jordan yra viena iš tų asmenybių, kurianti kažką motinos gamtos išsaugojimui. Jis sukūrė gyvų kaklo vėrinių-augalų seriją, kuri padeda paskleisti truputi „žaliosios“idėjos, kur jūs beeitumėte. 

 

Naudodama modeliavo programinę įrangą ir 3D spausdinimą, autorė sukūrė unikalų dizainą, prie kurio paskutinius potepius pridėjo savo rankomis bei papuošė visa tai gyvais augalais. Gavosi ne tik madingi ir elegantiški, bet ir aplinkai draugiški papuošalai. Vienas tokių, tiesa, kainuoja 55 dolerius, bet jeigu norite atrodyti madingai ir kvėpuoti tyru orų galite jų įsigyti čia: http://www.colleenjordan.com/#557756/A-Wearable-Planter

„Kodėl jūsų augalai turėtų pasilikti namuose? Jie apdeda išvalyti orą, kuriuo jūs kvėpuojate, jei yra gražūs ir puikiai pasitarnaus kaip pokalbio dingstis. Nešiokitės gėlę rastą per savo rytinį pasivaikščiojimą!“ – paaiškino menininkė.

Pagal: http://www.greenmuze.com


skaityti

Europos verslo inoavacijų tinklas
KlasterLT