2015-06-09

Ką daryti, kad telefonų ir kompiuterių akumuliatoriai veiktų ilgiau?

Mokslininkų ir žurnalistų bendradarbiavimo iniciatyva „The Conversation“ publikavo patarimų, galinčių padėti pailginti ličio jonų (Li-ion) akumuliatorių veikimo laiką, nepriklausomai nuo to, ar jie naudojami telefonuose, kompiuteriuose, automobiliuose, ar namuose.

Šių patarimų pagrindinis tikslas – pailginti pačių akumuliatorių „galiojimo laiką“. Ne tą, kuris praeina tarp dviejų atskirų įkrovimų, o tą, kuris praeina nuo akumuliatoriaus įsigijimo iki poreikio jį pakeisti nauju. Nors nenusivils ir tie skaitytojai, kuriuos domina, kaip „išspausti“ daugiau įrenginių veikimo laiko neįkraunant akumuliatoriaus.

Patarimas Nr. 1: nenaudosi – pats suges


Būtina žinoti, kad bėgant laikui akumuliatoriai genda. Ne tik juos naudojant, bet ir jiems tykiai stovint lentynoje. Dėl šios priežasties akumuliatorių gamintojai turi nurodyti ne tik įkrovimų ciklą, kurį išlaiko akumuliatoriai, bet ir kalendorinį jų gyvavimo laiką.

Todėl, jeigu tenka pirkti akumuliatorių, elkitės taip, tarsi pirktumėte pieną maisto prekių parduotuvėje: jei tik yra galimybė, pirkite patį „šviežiausią“. Žinoma, ir kiek pagulėję akumuliatoriai veikiausiai tarnaus tiek, kiek nurodo gamintojas. O jei už tokią užsigulėjusią prekę pasiūlo nemažą nuolaidą – gal ir tikrai verta?

O štai akumuliatorių, kurių gamintojas yra neaiškus, reikėtų vengti. Ir Tikrai neverta pirkti akumuliatoriaus šiandien, jei jį ketinate panaudoti tik po metų.

Patarimas Nr. 2: aplinkos temperatūra


Kalbant apie akumuliatoriaus veikimo aplinką, nėra nieko svarbesnio už temperatūrą. Li-ion akumuliatoriai labiausia mėgsta dirbti žmogaus komforto temperatūros ribose: 20-25 ºC.

Kai temperatūra aukštesnė, ardosi akumuliatorių vidiniai apsauginiai sluoksniai, kurie vėliau savaime rekonstruojasi, tačiau šiam procesui sunaudojama šiek tiek pačiame akumuliatoriuje saugomos energijos.

O žemesnėje temperatūroje sulėtėja akumuliatoriuje vykstantys cheminiai procesai. Ir kai akumuliatorius intensyviai naudojamas šaltyje, susiduriama su situacija, panašia į transporto grūstis piko valandomis: per didelis automobilių kiekis bando važiuoti per mažu kelių kiekiu.

Bendru vertinimu šaltis yra mažiau kenksmingas už šilumą. Taigi, jeigu turite pasirinkimą, kur padėti savo telefoną – po saule ar šešėlyje – geriau rinkitės pastarąjį.

Patarimas Nr. 3: atminties efektas


Trečiasis patarimas yra apie tai, kada ir kaip pilnai reikėtų įkrauti akumuliatorius. Viena iš labiau pagarsėjusių akumuliatorių savybių yra „atminties efektas“.

Senesniems įkraunamiems akumuliatoriams (pavyzdžiui, nikelio-kadmio) dalinis įkrovimas ir iškrovimas smarkiai kenkia: gali stipriai negrįžtamai sumažėti jų talpa.

Bet mažiau žinoma apie tai, kad jeigu ličio jonų akumuliatoriuose atminties efektas ir egzistuoja, jis yra labai silpnas. Už tai šie naujesnės konstrukcijos akumuliatoriai pasižymi kiek kitokiais veikimo niuansais. Pavyzdžiui, akumuliatorius greičiausiai genda tada, kai būna pilnai įkrautas. Todėl jeigu ketinate kelias dienas ar savaites nenaudoti įrenginio su akumuliatoriumi – jo prieš pastatant saugoti neįkrovinėkite. Optimalus energijos kiekis laikymui padėtame akumuliatoriuje yra apie 20 proc. nuo visos talpos.

O jeigu akumuliatorių tenka dažnai įkrovinėti ir iškrovinėti, stenkitės energijos kiekį jame laikyti kuo arčiau prie 50 proc. nuo visos talpos. Taigi, jeigu įrenginį su akumuliatoriumi naudojate trumpai, geriau jo įkrovimą laikyti 45-55 proc. įkrovimo regione, o ne 90-100 procentų.

Patarimas Nr.4: energijos srautai

Kai akumuliatoriai verčiami labai greitai atiduoti didžiulį energijos kiekį arba įkrovinėjami „greituoju būdu“, poveikis akumuliatoriui būna tarsi šaldant ir kaitinant vienu metu: apsauginiai sluoksniai ardosi ir regeneruoja, o tuo pačiu metu susidaro grūstys.

Netgi naudojant energiją ir įkrovinėjant akumuliatorių kiek lėčiau, žala vidinėms akumuliatoriaus struktūroms būna didesnė nei jam gulint be darbo. Todėl stenkitės savo akumuliatorių per daug nespausti.

O ką daryti dabar pat?

Ankstesnių patarimų tikslas – padėti kuo ilgiau išsaugoti gerą akumuliatoriaus veikimą. Bet jeigu norite tučtuojau maksimizuoti akumuliatoriaus veikimo laiką tarp įkrovimų ir per daug nesukate sau galvos dėl rytojaus, štai keletas patarimų jums:

Pirmiausia ir svarbiausia – sumažinkite krūvį akumuliatoriui. Išjunkite nenaudojamas programėles, „Wi-Fi“ ryšį ir GPS navigaciją, sumažinkite ekrano šviesumą.

Antra – laikykite įrenginį šiltoje (bet ne karštoje) vietoje. Šiltesnis akumuliatorius palengvina cheminių reakcijų vyksmą, tokiu būdu „atrakinant“ šiek tiek papildomų energijos išteklių.

Atminkite – jeigu akumuliatorius smarkiai kaista, įrenginys gali visu pajėgumu paleisti savo aušinimo sistemas (jei tokių esama) ir išnaudoti energiją, kurią bandote sutaupyti. O jeigu net ir aušinimas nepadeda, saugumo sistemos įrenginį gali apskritai išjungti. Priklausomai nuo paskirties, tipinė Li-ion akumuliatorių aušinimo sistema įsijungia 30-50 ºC temperatūroje, o įenginys išjungiamas pasiekus 55-65 ºC.

Bet, kaip jau minėta anksčiau, ilgą laiką laikant įrenginį aukštoje temperatūroje, bus daroma žala akumuliatoriaus ilgaamžiškumui. O kai dabartinis akumuliatorius jau „nebetrauks“ ir teks skirti pinigų naujo įsigijimui, pradėsite vertinti pirmuosius keturis patarimus.

Papildoma informacija


Li-ion – tai ne vienas konkretus akumuliatorių tipas, o ištisa cheminiu požiūriu skirtingai veikiančių akumuliatorių šeima. Patarimai daugiausiai skirti geležies-fosfato ar kobalto pagrindo katodams, kurie yra patys populiariausi. Tačiau esama ir kitokių, pavyzdžiui, mangano-mineralų, kurių charakteristikos būna šiek tiek kitokios. Jeigu abejojate – paprašykite gamintojo pagalbos.

Mėgstantiems labiau pasigilinti į detales bei norintiems sužinoti daugiau patarimų apie akumuliatorių tarnavimo laiko pailginimą, šio straipsnio autoriai yra atlikę išsamius Li-ion akumuliatorių palyginimus ir šių akumuliatorių senėjimo prognozavimą.

Naudota www.delfi.lt informacija.Skaitytojų komentarai
Vardas*:
El. paštas*:
Komentaras*:
Patvirtinimo kodas*:
 
Komentuoti

2015-08-23
ZfzOk7F4ZV
Hyhy Edvinas>XP ? :DDDDDDDDDDD XP jau i kasena :)Normalia oprncaiee a vadinu tokią, kurią MALONU naudot :) Tokią, prie kurios nereikia knistis vien tam, kad galėtum pradėt normaliai naudot Tokia oprncaiee, kur paprastus dalykus daryti yra PAPRASTA :) Taip, a manau, kad iPhone yra labai geras telefonas. "turi ko visi norėjo" turiu omeny dalykus, dėl kurių taip kritikavo visi tą iPhone. kritikavo būtent dėl filmavimo, MMS, foto, akumo, copy/paste ir t.t. Dabar Apple pa alino prakti kai visus tuos trūkumus. Jeigu tau yra už iPhone geresnių, puiku, pirk tą geresnį. Jokių problemų. A kitiems tikrai nepuolu ai kint, kad "va tas tai ūdas" vien dėl to, kad MAN kažkas nepatinka.Originalas>Chazinas jau seniai nebedirba Apple ir jis daugiausiai kalba apie tai, koks Apple marketingas BUVO. Dabar jis gali tik komentuoti dabartinę Apple strategiją. Ir tuose jo komentaruose tu matai visai kitus dalykus, nei mato tie, kurie vertina objektyviai. Jeigu vienam sakinyje para yta 1 geras ir 1 blogas faktas apie Apple, tai tu patologi kai matysi tik tą blogą :D Tavo psichinė "nekenčiu apple" liga tiesiog atmes bet kokį pozityvų teiginį apie Apple :DDDDDDD
2015-08-23
5OtMYH2k7
dedeez cia Hyhy ir Doni reikia uzadryt kaip isprotejusius :D parase zmogus normaliai apie telefa tai jie mat izvelgia paniekinima kazkoki ir isizeide abu :D pas mus miestelyje toks proto bokstas buvo,toks gudrus kad i psichuske buvo uzdare,dabar su aukstakulniais vaiksto :D tai ir jum kazkas panasaus gresia :D Doni ka cia parasei dabar? "O daug kam nepatinka 3GS nes jis visi kai nepakeitė savo i vaizdos, kas yra didžiulis minusas, nes daug žmonių perka iphone dėl norėjimo i siskirti, pasirodyti, daug kam tai įvaizdžio dalis. Ir dabar kai 3G nesiskiria nuo 3GS dings i skirtinumas." tai kaip suprantu budamas fanbojus,prisipazisti kad apple perka fanbojai ne del techniniu savybiu o del to kad tai yra apple,tipo ji turedamas nebusi kaip kaimietukas su tom noskem ir se,ir pasirodysi kad bapkiu daug turi?:D oi gausi dabar nuo Hyhy barti uz tokius pasisakymus :D susimovet fanbojai,buuu :D
2015-08-23
Ab72LsKwN
Hyhy Domast>Kodėl i kart "sudievini" ? jeigu pats i bandžiau ir pamačiau mac'o/iPhone prana umus tai a ir būsiu geros nuomonės apie tuos apartaus. Negi turėčiau varyti ant daikto vien dėl to, kad ant jo yra obuolys? itokį fanbojizmą palieku originalui :DA nelaikau lam tu visko, kas pagaminta ne Apple. Viską vertinu objektyviai. Ir man juokinga kai žmonės pritrūkę argumentų pradeda ai kinti nesamones i serijos "tau reklamos smegenis praplovė, tu sudievini Apple ir t.t." Tipo jeigu esi geros nuomonės apie mac/iphone tai tu automati kai fanbojus :DDDDD Jo visi kai ne fanati kas mąsrymas :DApie saugumą nusi nekėjai Mac OS 9 užėmė dar mažiau rinkos nei dabar, bet turėjo DVIGUBAI daugiau virusų nei Windows. Kodėl? Todėl, kad buvo nesaugi. Taigi Mac OS X nuo virusų nepopuliarumas gelbsti tik i dalies.
2015-08-23
pE0u6BeQBy
Hyhy Kas tau orignalai sakė, kad Apple peakrma dėl įvaizdžio? Kažkada seniai iPod'o marketingas buvo pagrįstas "krūti turi tik ipodus". ir pabrėžiu i skirtinumas ir įvaizdis buvo naudojamas buvo TIK IPODŲ reklamose, o ne visos Apple produkcijos.Apple marketingo esmė jau seniai nėra "be cool, buy ipod". Tie laikai jau seniai baigėsi, atsibusk žmogau ir nebekliedėk.A manau, kad LABAI gerai, kad Apple sumažino Mac'ų kainas. dabar žmonėms bus prieinamesni kompai su NORMALIA operacine. O kai i eis Snow Leopard, Windows liks tik slėptis krūmuose i gėdos :DO naujas iPhone man i vis atrodo be trūkumų turi viską ko visi norėjo filmuoja, MMS, gera batareika, geresnė kamera ko dar norėt?
2015-08-23
GmnfJKFX
gfx Originalas: "Paai kink tada man kvailam, kuo 3GS geariu už 3G su ta pačia OS?"nesuprantu, kodel tu cia issidirbineji? Ar tu bent ziurejai visa keynote video? Jei butum ziurejes, tai manau net neklaustum Aisku kaip vartotojiems visur akcentuojami "suprantami" pranasumo rodikliai kaip greitis, akumuliatoriaus ilgesnis laikymas ir pan. Bet yra ir nauju dalyku, kaip kad pvz naujas video chipas, kuris man, kaip grafikos programuotojo specialistui labai daug reiskia, tuo labiau jog jis palaikys opengl es 2.0. O tai reiskia jog bus galima naudoti shaderius. Ant iPhone 3GS bus galima isgauti visiskai siulaikine grafika, kaip ir naujausiuose AAA zaidimuose. Ir tai manau bus tikra revoliucija. P.S. nepavadinciau tai "keliomis hardware'o smulkmenomis"Sekmes.
2015-08-23
IN4Q2A6fGEC
Donis to dedeez O tu satikyt i mok. A nekalbu apie visus. haliucinacijos?pasakiau kame minusas. del to kai i ejo 3G dėmesys buvo didesnis, o juk realiai palyginus su iais naujo iPhone pakeitimas buvo niekiniai. Ir ka i vaizda kita, gražus, puikus easy to use interface, didelis ekranas o dabar apple i pilde geek'u svajones. Dar sudėjo kažkokias nesamones kaip MMS, kad visi ki loosers galėtų dabar džiaugtis ir bus ramus, kad gali i siūsti MMS nors neesmė kad čia atgyvena kažkokia.
2015-08-23
zO1LRlBNpT
Hyhy Nepasakyčiau, kad ar iai. Nesu fanatikas, bet man tirkai patinka Apple produkcija (nepatinka pati Apple), todėl mane iek tiek nervina visokių Oregenalų nei manėli ki ir fanati ki svaigimai.Verčiau tu atsimerk ir pažiūrėk kaip žiauriai ir dažnai nusi neka oregenalas :D tai pavyzdys: vietoj to, kad ką noris api Login būtų para ęs, tai suskėlė eilinį bajerį "apple ūdas" :D Čia tau ne fanatizmas?
2015-08-23
hGikO6hicN
Dėl atminties kanalų Alinco DJ-180 iki 200 jokių pebrlomų. Na beveik jokių.už kelis Lt perkate naują atminties mikroschemą, kurios paskutiniai skaičiai 16 ir ją lituojate vietoje senos. Restart ir 200 kanalų. Reikės tik užprogramuoti. Tiesa, radijo konferencijoje apie tai rašiau, r. st. startuoja lėčiau, neišsigaskite, bet kompensacija už baime, kanalų gausa. Rašiau ir kaip ,,nulaužti užprogramuotą.Albinas L.V.
2015-08-23
qAzSJCd8JOEn
Edvinas Hyhy kaip suprasti "NORMALIA" oeipacrne sistema? xp nenormali? rinkoje #1. Iphone geras telefonas? "turi viska ko visi norejo" ir ko gi norejo visi? as asmeniskai tai geresnes kameros o ne kazkokio xlamo. Kalbi apie Iphone kaip apie technikos stebukla pagal tave tai jis NETGI FILMUOJA!! PALAIKO MMS!! wau Apple gerai zaidzia su rinka.. o seip uz fona ir geresniu telefonu.
2015-08-23
FkplACfv
Donis Nejaugi? gi nieko. Truputį pagerintas akmuas, truputį greitesnis, ir tipo truputį geresnė kamera. Kompasą turėsime, bet realiai tas pats senas iPhone, tik copy/paste su nauja OS pridėtas. Jei atsinaujinsite savo senąjį modelį, tai i vis nieko naujo be kompaso, tikriausiai, ir nerasite.Ar a čia vienas įžvelgiu subjektyvią, paniekinamą nuomonę, kuri jokiais būdais nėra objektyvi?
2015-08-23
ZsXRkpQbWbVn
Nesuprantu, ko jūs čia varot vieni ant kitų? Originalas turi savo nuomonę apie apple, kiti žmonės savo. Jis blog'e para ė, ką mano apie ipohne 3G S ir viskas. Nematau čia priežasties varyti.P.s. jei žmogui patinka apple (ar kita firma) tai jau automati kai "fanbojus". Jau ito tai labiausiai nesuprantu
2015-08-23
RVsFCBbtu
Turiu ir aš 3vnt tokių, tik pas mane jau buvo VFO bet kad šitaip makabriškai su jom tvktiyras reikia nesitikėjau Dar neseniai turėjau svajonę' bent vienai iš jų praplėst atmintį bet pamačius kainą nusprendžiau, kad Bilobilis bus naudingiau )
2015-08-23
xMkz5XZA66s
Hi! Wow, you got a lot of comments on this! I love pothos with reflections. Yours are beautiful. I'm most partial to the one with the bridge. (I guess I also tend to love pothos with bridges!)I'm actually toying with the idea of joining in on this Photo Hunt, for the first time. I have so many "reflection" pothos...
2015-08-23
uxu6ieZYrloH
Hi Philos --Thanks and you're welcome! :)Hi jmb --Teehee re the thguoht of my working for the HK tourist bureau. Actually, if they asked... ;bHi A. --I think it's all the relatively still blue water and surrounding greenery that makes for a calming sight. And yeah, it really was quite blissful out there that day. :)
2015-08-23
eGblI3WZ
Pardavėjas ebay.co.uk parduoda, bet item aljatieuka i China. Nerasi, kad EU pana aus stuff būtų, viskas bus i Azijos. Arba bus brangiau, nei tas muitas.. Mini Sraigtasparnis SWIFT 3 kanalų su giroskopu 119,00 Lt Vos ne dvigubai brangesnis ir čia senas modelis kitos firmos. Jis atitinka seną Syma, kurio atnaujinimas yra itas S107 su nauju pultu, gyro ir kitu. S107 toks įdomus, kad metalinis, tai kabinau su uodega spintą, nieko. Buvo nukritęs nuo sub'o tarp stalo ir sub, ir sveikas. Sparnai pas jį nefiksuoti, tai nelūžta kabinus sieną ar žemę, leidžiantis apsivertus.. bet jei nukrisi i auk tai ar trenksis tiesiai į sieną, tai turbūt nulu sparnai. A tik nusileidžiant nepataikiau porą kart, nes čia 3ch, tai gana sunkus tikslus nusileidimas be roll į oną. Tai dar kaip naujas. :) Pvz.: dabar yra SYMA S107 Metal 3-Channels RC Mini Helicopter Gyro0 Bids 0.47+ 16.04 Time Left 57m atsarginių dalių pilnas ebay po centus ir free shipping i kinų.
2015-08-23
A1BEQGwJ
Didesnis akumas -> didisnes svoris -> daugiau energijos jį pakelti. Tai įdėsi didesni, ant jo pačio pakėlimo i naudos visą energiją, ir dar sumažės bendras manevringumas, greitis, i sibalansuos valdymas. :D ebay yra pirkti akumo upgrade, kur tokio pat dydžio, bet dvigubai mAh turi. Nors a nesiskundžiu stockin'iu, kraunasi per 30min, o skraido visas tas 8 min, o gal ir daugiau, nei ra o ant pakuotės. Žinoma, jei pjauni ant full power, galbūt 5 min, bet kambaryje dažniausiai ir 3/4 power nereik, nes į lubas atsitrenksi. Youtube gali rasti video, kad su Honey bee king ir telefoną prie slidžių prikabinta pakelia vietoje kameros bet čia tik su lauko čiopais, kurie patys nemažai sveria, vistiek i sibalansuoja valdymas, greičiau i sikrauna, užkaista varikliai ir t.t.
2015-10-15
36T3Dvk4qnUx
There is something so very paucefel about reflections. There would be, I suppose, because the water has to be still, but I think the mountains add to it. Of course I like the bridge best :)Sorry to be so late getting around to commenting - still playing catch-up.
2015-10-15
i08lqI8lx
Carin PolczynskiHey, Tai beggarly bequuot, eh? Now I know why you looked at me funny! I pray your website is often visited and that God blesses you with much to add to it in the days ahead. Lookin' good! (I think you should have me as a guest sometime if I do say so myself!)
2015-10-15
f9GtBtKFrJ
A ant PC smailiutoriaus su T-REX 450 ir pana iai moku, tik todėl ant smailiutoriaus, kad pastoviai netyčia katastrofiniai crash i sprūsta :D Taip pat ant tikro pulto dažniausiai yra 3D switch, kuris sukeičia valdymą, kai skrendi auk tyn kojom ar atbulom, tai truputį lengviau nepamesti orientacijos, ko kažkodėl neradau ant smailiutoriaus.
2015-10-15
u18jZQ3LL4a
vilimas gaYPhonas kaip tokiu zmoniu neirvskinu kurie nesupranta kas siais laikais zaislai kas rimta. Pvz zaidimai siais laikais nebe vaikam, tokie lektuveliai irgi rimtu vyru hobis, o retai net darbas.
2015-10-15
uXw2gMgF
Purbl1nd Turiu a tą 3 kanalų Swift 3. Tai po 2 dienų sugedo. :) I silydė plsatmasė kur laiko 1 varikliuką ir dabar jis nesuka to sraigto savo, nes pakrypo
2015-10-15
Gmk1Av5RzE
Jeigu niekada nersakidęs su radiovaldomu sraigtasparniu, tai kiek jis man i temps? :)Kas dėl muitų, tai neužmir kit, kad ne i ES siunčiant dar ir PVM užkabinti gali :)
2015-10-15
Qdrv6yRU5
Congratulations on winning Josh Harris' Reepicheep ctenost. Also, your banner is a beautiful picture. Is it stock or did you find it? I take lots of pictures of floweres, but am always drawn to those that are dying, have holes, or some sort of flaw. They seem to have more character than magazine-ready flowers and i feel we as a fallen people can relate to them more. I guess you can say i'm more a realist than a romantic.Okay, enough babbling from a stranger, eh? Nice blog. Ciao and God Bless.
2015-10-16
Lu6KuV7tR
I myself never <a href="http://ibccgg.com">rellay</a> got my feet wet with ebay. I've bought items on ebay but never <a href="http://ibccgg.com">rellay</a> tried being a seller, I guess its because I have no idea where to start <a href="http://ibccgg.com">rellay</a>. But creating an income off of ebay definitely interests me, and Tai, you saying creating a massive income on ebay is easy just makes me more interested. I need to educate myself on how to become a seller and where to start the business.
2015-10-16
ulLlvAVLBhu
I have never tried eBay but do know someone that makes a <a href="http://dfqdgqsb.com">liltte</a> money on it selling vehicle reversing cameras. I have to stay focused on building my list for the time being. My brain s not developed enough to cope with to many things. I think when before I was born (long time ago) I never acquired enough memory. So I will have to settle with the budget model up their.
2015-10-16
wsZoSnl7XmE
YOU HAVE TO TRY THE FLATBREAD PLACE IN PAIA!!!! and I wrote in all caps not because I'm<a href="http://ytuotrkum.com"> ynleilg</a> but because it is my most favorite place in the world :) My other recommendations include: watching the windsurfers at hookipa, snorkling at black rock in kaanaapali, the volcanao hike at the crack of dawn and travling the road to hana :) Have fun!! I will be living vicariously through you :)
2015-10-16
7vZSE6daIi
Hi Bruce,That's not a problem at all. Stick to what is <a href="http://uxgcpgyq.com">woirnkg</a> It's just that a lot of folks forget about ebay, and the possibilities ebay brings. But I'm glad to hear that you have targetted focus on your current IM business Build that list brother, it will pay you back 10 fold.Tai
2015-10-16
xSEiE3VcSJi
It's simple as long as you stay<a href="http://bookuq.com"> wtihin</a> a system. Like anything else. The main difference between ebay and internet marketing is that eBay required a little more capital upfront. Atleast $500-$1000 to get yourself going. But* Your ebay business is fairly easy to scale up once you know what you're doing.
2015-10-16
rs5YbhIt4BYX
That is a good point AK, however there are a lot of ways to buy low <a href="http://xkrbfajjbj.com">enoguh</a> so you have decent margins. A deal well bought is half sold I like ebay more then internet marketing actually, to me it's more fun, and it's more predictable.Tai
2015-10-16
CBiUdJVT
You've captured this peefyctlr. Thanks for taking the time! http://banmprojvr.com [url=http://qjxaohmtt.com]qjxaohmtt[/url] [link=http://scpxtdssblj.com]scpxtdssblj[/link]
2015-10-16
yOdx7MfQV
Just work out! you know, what you heard wasn't true. when you lift dumbells, you gain more mcluse mass and strength.or just order one of those weight loss things on the T.V. (the one that makes you eat and lose weight) http://phwglkdkt.com [url=http://omsjtc.com]omsjtc[/url] [link=http://ngyszdxek.com]ngyszdxek[/link]
2015-10-16
18h0Hbaze
Sounds divine! And if mai tai's is all there is, that's good eognuh for me! Have a wonderful time - Maui has been on my list of vacation spots for so long!! :) have a drink for me xo http://fbujkqfb.com [url=http://idsfbz.com]idsfbz[/url] [link=http://bhmeyio.com]bhmeyio[/link]
2015-10-16
3Gf8ENH0
You need to drive that traffic serhweome. Hosting is your real estate, or your store front if you will. If you market yourself, you need to be able to drive that traffic serhweome, EI your domain.Tai http://lsihae.com [url=http://wlerglabsow.com]wlerglabsow[/url] [link=http://zktcessqb.com]zktcessqb[/link]
2015-10-16
Me50L2P1
That's the thikinng of a creative mind http://ardboccijb.com [url=http://kpyfrcsaiju.com]kpyfrcsaiju[/url] [link=http://blqqvhugbe.com]blqqvhugbe[/link]
2015-10-16
HMn8s3NzxKSY
Hi Carver --Thanks and Friday wasn't too bad but, actually, it's adaerly Saturday over here! :bHi Bengbeng --Thanks and re last night: hmmm... you know you *are* allowed to check out and comment on the non-photo hunt posts, right? ;b http://mamrdanqpsl.com [url=http://zfuojop.com]zfuojop[/url] [link=http://teqqjouif.com]teqqjouif[/link]
2015-10-18
u80ZusOuLOQL
Knocked my socks off with <a href="http://uvgmta.com">knwldeoge!</a>
2015-10-18
9fwV4VmIZ
That's when the True character comes in. How i say true <a href="http://lnogby.com">colros</a>. To see if there's that real genuine person. But you can't find them on no reality TV show now lol.
2015-10-18
80ZbtICLgT
我不是 sir 我寫文比你差 學識不會比你好 並且我比你細的 ^^"我不是報界行中人 謝謝你詳細解釋 佢老細當日03年一樣無恥為討好中共寫社論向他們獻眉 當佢老細見她的政治取態是這麼一致 當然放心有依個左右手啦 XDDDD你有冇 wisenews <a href="http://ijgwtlop.com">accunot</a> 我想搵返經濟日報在 03 年的社論出黎 哈哈
2015-10-18
cx5aAVuP1U1z
aloha kakahiaka!I wish you a great<a href="http://uxgvryild.com"> wekeend</a> & an awesome time in Maui.(And if you have the time snap some good pics for us, while you're there) ;)
2015-10-18
8MwkY1RN
I am sure you don't need any advice & I have only been to ohau & kaui so....mai tai away!Pictures are <a href="http://nsuyqqk.com">alywas</a> so wonderful over here....your little bobble(?) girl is the sweetest!
2015-10-18
BgsxNJdI
Wow wow wow! What can I say, beautiful shots! I like how you can look at them and feel<a href="http://alomwjzhgw.com"> sreene</a> and tranquil! Thanks for sharing this one! :)
2015-10-18
4VEjWIkAw
eBay is definitely a lot of fun. I saw that they were hanivg a sell for free special right now. Maybe this would be a good opportunity for me to sell my first item http://sgugltbtv.com [url=http://oqmfjpwv.com]oqmfjpwv[/url] [link=http://altqhiup.com]altqhiup[/link]
2015-11-20
3D4iK1RXvNg
I am sure you don't need any advice & I have only been to ohau & kaui so....mai tai away!Pictures are alyaws so wonderful over here....your little bobble(?) girl is the sweetest!
2015-11-22
nly32beyHD
aloha kakahiaka!I wish you a great <a href="http://btpwcln.com">weekned</a> & an awesome time in Maui.(And if you have the time snap some good pics for us, while you're there) ;)
2015-11-22
v7QsmJ2Wf3R
HHIS I should have thouhgt of that! http://lkjaley.com [url=http://sjnndmdp.com]sjnndmdp[/url] [link=http://jgrebn.com]jgrebn[/link]
2015-11-24
en1Dr884OsH
I'll try to put this to good use <a href="http://gxhizrm.com">imadmietely.</a>
2015-11-26
itRcc554P
Ya learn soithemng new everyday. It's true I guess! http://uvlznpoolv.com [url=http://wontzowubiv.com]wontzowubiv[/url] [link=http://gxpblknl.com]gxpblknl[/link]
2016-05-08
6yfWJCnoEkyC
Is that really all there is to it because that'd be flbsgerbaating.
Naujienos
visi
Europos verslo inoavacijų tinklas
KlasterLT
2015-06-09

Ką daryti, kad telefonų ir kompiuterių akumuliatoriai veiktų ilgiau?

Mokslininkų ir žurnalistų bendradarbiavimo iniciatyva „The Conversation“ publikavo patarimų, galinčių padėti pailginti ličio jonų (Li-ion) akumuliatorių veikimo laiką, nepriklausomai nuo to, ar jie naudojami telefonuose, kompiuteriuose, automobiliuose, ar namuose.

Šių patarimų pagrindinis tikslas – pailginti pačių akumuliatorių „galiojimo laiką“. Ne tą, kuris praeina tarp dviejų atskirų įkrovimų, o tą, kuris praeina nuo akumuliatoriaus įsigijimo iki poreikio jį pakeisti nauju. Nors nenusivils ir tie skaitytojai, kuriuos domina, kaip „išspausti“ daugiau įrenginių veikimo laiko neįkraunant akumuliatoriaus.

Patarimas Nr. 1: nenaudosi – pats suges


Būtina žinoti, kad bėgant laikui akumuliatoriai genda. Ne tik juos naudojant, bet ir jiems tykiai stovint lentynoje. Dėl šios priežasties akumuliatorių gamintojai turi nurodyti ne tik įkrovimų ciklą, kurį išlaiko akumuliatoriai, bet ir kalendorinį jų gyvavimo laiką.

Todėl, jeigu tenka pirkti akumuliatorių, elkitės taip, tarsi pirktumėte pieną maisto prekių parduotuvėje: jei tik yra galimybė, pirkite patį „šviežiausią“. Žinoma, ir kiek pagulėję akumuliatoriai veikiausiai tarnaus tiek, kiek nurodo gamintojas. O jei už tokią užsigulėjusią prekę pasiūlo nemažą nuolaidą – gal ir tikrai verta?

O štai akumuliatorių, kurių gamintojas yra neaiškus, reikėtų vengti. Ir Tikrai neverta pirkti akumuliatoriaus šiandien, jei jį ketinate panaudoti tik po metų.

Patarimas Nr. 2: aplinkos temperatūra


Kalbant apie akumuliatoriaus veikimo aplinką, nėra nieko svarbesnio už temperatūrą. Li-ion akumuliatoriai labiausia mėgsta dirbti žmogaus komforto temperatūros ribose: 20-25 ºC.

Kai temperatūra aukštesnė, ardosi akumuliatorių vidiniai apsauginiai sluoksniai, kurie vėliau savaime rekonstruojasi, tačiau šiam procesui sunaudojama šiek tiek pačiame akumuliatoriuje saugomos energijos.

O žemesnėje temperatūroje sulėtėja akumuliatoriuje vykstantys cheminiai procesai. Ir kai akumuliatorius intensyviai naudojamas šaltyje, susiduriama su situacija, panašia į transporto grūstis piko valandomis: per didelis automobilių kiekis bando važiuoti per mažu kelių kiekiu.

Bendru vertinimu šaltis yra mažiau kenksmingas už šilumą. Taigi, jeigu turite pasirinkimą, kur padėti savo telefoną – po saule ar šešėlyje – geriau rinkitės pastarąjį.

Patarimas Nr. 3: atminties efektas


Trečiasis patarimas yra apie tai, kada ir kaip pilnai reikėtų įkrauti akumuliatorius. Viena iš labiau pagarsėjusių akumuliatorių savybių yra „atminties efektas“.

Senesniems įkraunamiems akumuliatoriams (pavyzdžiui, nikelio-kadmio) dalinis įkrovimas ir iškrovimas smarkiai kenkia: gali stipriai negrįžtamai sumažėti jų talpa.

Bet mažiau žinoma apie tai, kad jeigu ličio jonų akumuliatoriuose atminties efektas ir egzistuoja, jis yra labai silpnas. Už tai šie naujesnės konstrukcijos akumuliatoriai pasižymi kiek kitokiais veikimo niuansais. Pavyzdžiui, akumuliatorius greičiausiai genda tada, kai būna pilnai įkrautas. Todėl jeigu ketinate kelias dienas ar savaites nenaudoti įrenginio su akumuliatoriumi – jo prieš pastatant saugoti neįkrovinėkite. Optimalus energijos kiekis laikymui padėtame akumuliatoriuje yra apie 20 proc. nuo visos talpos.

O jeigu akumuliatorių tenka dažnai įkrovinėti ir iškrovinėti, stenkitės energijos kiekį jame laikyti kuo arčiau prie 50 proc. nuo visos talpos. Taigi, jeigu įrenginį su akumuliatoriumi naudojate trumpai, geriau jo įkrovimą laikyti 45-55 proc. įkrovimo regione, o ne 90-100 procentų.

Patarimas Nr.4: energijos srautai

Kai akumuliatoriai verčiami labai greitai atiduoti didžiulį energijos kiekį arba įkrovinėjami „greituoju būdu“, poveikis akumuliatoriui būna tarsi šaldant ir kaitinant vienu metu: apsauginiai sluoksniai ardosi ir regeneruoja, o tuo pačiu metu susidaro grūstys.

Netgi naudojant energiją ir įkrovinėjant akumuliatorių kiek lėčiau, žala vidinėms akumuliatoriaus struktūroms būna didesnė nei jam gulint be darbo. Todėl stenkitės savo akumuliatorių per daug nespausti.

O ką daryti dabar pat?

Ankstesnių patarimų tikslas – padėti kuo ilgiau išsaugoti gerą akumuliatoriaus veikimą. Bet jeigu norite tučtuojau maksimizuoti akumuliatoriaus veikimo laiką tarp įkrovimų ir per daug nesukate sau galvos dėl rytojaus, štai keletas patarimų jums:

Pirmiausia ir svarbiausia – sumažinkite krūvį akumuliatoriui. Išjunkite nenaudojamas programėles, „Wi-Fi“ ryšį ir GPS navigaciją, sumažinkite ekrano šviesumą.

Antra – laikykite įrenginį šiltoje (bet ne karštoje) vietoje. Šiltesnis akumuliatorius palengvina cheminių reakcijų vyksmą, tokiu būdu „atrakinant“ šiek tiek papildomų energijos išteklių.

Atminkite – jeigu akumuliatorius smarkiai kaista, įrenginys gali visu pajėgumu paleisti savo aušinimo sistemas (jei tokių esama) ir išnaudoti energiją, kurią bandote sutaupyti. O jeigu net ir aušinimas nepadeda, saugumo sistemos įrenginį gali apskritai išjungti. Priklausomai nuo paskirties, tipinė Li-ion akumuliatorių aušinimo sistema įsijungia 30-50 ºC temperatūroje, o įenginys išjungiamas pasiekus 55-65 ºC.

Bet, kaip jau minėta anksčiau, ilgą laiką laikant įrenginį aukštoje temperatūroje, bus daroma žala akumuliatoriaus ilgaamžiškumui. O kai dabartinis akumuliatorius jau „nebetrauks“ ir teks skirti pinigų naujo įsigijimui, pradėsite vertinti pirmuosius keturis patarimus.

Papildoma informacija


Li-ion – tai ne vienas konkretus akumuliatorių tipas, o ištisa cheminiu požiūriu skirtingai veikiančių akumuliatorių šeima. Patarimai daugiausiai skirti geležies-fosfato ar kobalto pagrindo katodams, kurie yra patys populiariausi. Tačiau esama ir kitokių, pavyzdžiui, mangano-mineralų, kurių charakteristikos būna šiek tiek kitokios. Jeigu abejojate – paprašykite gamintojo pagalbos.

Mėgstantiems labiau pasigilinti į detales bei norintiems sužinoti daugiau patarimų apie akumuliatorių tarnavimo laiko pailginimą, šio straipsnio autoriai yra atlikę išsamius Li-ion akumuliatorių palyginimus ir šių akumuliatorių senėjimo prognozavimą.

Naudota www.delfi.lt informacija.