2015-02-12

Naujas klasteris rūpinsis sveika gyvensena ir mityba

Lietuvoje įsteigtas naujas tarptautinis sveikatingumo klasteris, kurį vienija 10 organizacijų iš Lietuvos ir partneriai iš Suomijos. Klasterio nariai pradeda aktyvią veiklą, kuri apima sveikatinimo aspektus įvairiuose sektoriuose: maisto produktų, kosmetikos pramonės, sveikatos priežiūros paslaugų, medicinos priemonių ir prietaisų, farmacijos, biotechnologijų kūrimo, švietimo ir mokslo.

Klasterį koordinuoja Tarptautinė sveikatingumo asociacija, kuri rūpinasi strateginiais tikslais, komercine, moksline ir edukacine veikla, o ypač naujų rinkų, partnerių ir galimybių paieška. Bendradarbiaujant su mokslininkais naujų žinių pagrindu bus kuriami inovatyvūs produktai ir pritaikomi kasdieniniame žmonių gyvenime.

„Šiuolaikinė visuomenė vis dažniau atsigręžia į sveikatą bei gyvenimo kokybę. Jei norime pasiekti gerų rezultatų, į šių problemų sprendimą turime žiūrėti kompleksiškai, apimti visus elementus – mitybą, fizinę, emocinę bei dvasinę sveikatą, sportą bei aktyvumą, higieną bei grožį, atsakomybės suvokimą. Mūsų klasteris yra orientuotas į šiuos tikslus“, – teigia Tarptautinės sveikatingumo asociacijos valdybos pirmininkas Andrej Rudanov, taip pat advokatų kontoros „Tark Grunte, Sutkienė“ Gyvybės mokslų praktikos projektų vadovas. 

Sveikos visuomenės kūrimas – yra strateginė Lietuvos valstybės užduotis iki 2030 metų. Tai – stiprios valstybės ir tvaraus verslo pagrindas. Anot Andrejaus Rudanovo, šio pagrindo formavimas, stiprinimas bei plėtra reikalauja aktyvaus socialiai atsakingų verslo bei mokslo struktūrų dalyvavimo, jų sinergijos, o klasterio atsiradimas puikiai užpildo šią nišą.

Klasterio nariai yra UAB „Vaisių sultys, UAB „Akor Direkt“, UAB „Enniagram Baltics“, UAB „Flebologijos centras“, UAB „Innovative Pharma Baltics“, UAB „Biokosmetikos manufaktūra“, Suomijos bendrovė Exsperimentica Ltd., Kazimiero Simonavičiaus universitetas, Gyvybės mokslų ir edukologijos institutas bei Baltijos pažangių technologijų institutas.

Klasterio atsiradimą inicijavo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). MITA konsultuoja klasterių steigimo, teisiniais klausimais, padeda susirasti partnerių Lietuvoje ir užsienyje, užsiima jų viešinimo veikla.

Pranešimas parengtas paagal www.mita.lt
Skaitytojų komentarai
Vardas*:
El. paštas*:
Komentaras*:
Patvirtinimo kodas*:
 
Komentuoti

2015-10-15
hGqFnpKD0Y
rašo:Labas rytas, Laima Visos situacijos su ariatims žmonėmis yra jautrios, todėl nei atsiriboti, nei pamiršti jų nepavyks. Tokiu atveju reikia sąmoningai darbuotis su savo reakcijomis (kodėl pykstu, ar galiu savo pykčiu kažką pakeisti, kodėk nuolat grįžtu prie šių pergyvenimų, ir pan.) ir geriausiai daryti viską, ką galime iš savo pusės. Kito kelio nėra, kitaip nuolat kentėsime ir kankinsimės prisiminimais bei nesibaigiančiais konfliktais.Supraskite, kad jūs pergyvenate dėl to, ką padarė jūsų brolis, jūs to, ką jis darė ar daro, nei pakeisti, nei spaudimu paveikti negalite. Reikėtų sau tai pripažinti labai aiškiai. O toliau suprasti, kad jis niekada nesielgs taip, kaip jūs tikitės, atleisti jam, pakeisti savo požiūrį, paleisti kankinančias emocijas. Iš karto tai, žinoma, nepavyks, tačiau palengva įveiksite. Galite užrašyti tai popieriuje, ir ne vieną kartą, kol emocijos visiškai praeis. Na, pagalvokite, kiek savo gyvenimo laiko tam skiriate per dieną, mėnesį, o per metus? Ar verta kentėti dėl to, ko jau niekaip nepakeisime?Matote, net jūsų tėvelis suprato, kad broliui reikia pagalbos tėvai visuomet jaučia, kuris vaikas vienaip ar kitaip silpnesnis. O padėti, Laima, galime tik tiek, kiek žmogus pats nori tos pagalbos (kalbu apie dvasinius dalykus). Jei jam nereikia jūsų pagalbos, tai jūs ir toliau tuščiai eikvosite savo gyvenimo laiką ir energiją..Atleiskite jam, sau už savo pergyvenimus ir užsiimkite savo vidiniu pasauliu tai vienintelis dalykas, kurį visuomet verta daryti. Kai paleidžiame situaciją, kai išsilaisviname nuo neigiamų emocijų, galime pradėti kurti kitokius santykius su žmonėmis, ir jie tai jaučia ir būtinai sureaguoja. Mes galime pasakyti žmogui, kad blogai jaučiamės dėl jo poelgių, bet išvadas dėl savo poelgių jis turi padaryti pats. Būna ir taip, kad tenka riboti bendravimą tame nėra nieko baisaus, kartais verta padaryti pertrauką ir ramiai pžiūrėti į viską iš šalies.Ne su visai žmonėmis, net su artimiausiais, mes galime taikiai bendrauti juk visada yra dvi pusės, ir mes atsakome tik už savąją. Todėl elkimės geriausiai kaip mokame, kaip galime ir nesitikėkime, kad kiti žmonės elgsis visuomet taip pat.. Tiesiog turėkime omenyje ir tokį elgesio variantą, mokykimės priimti kito žmogaus poziciją ar atsisakymą, nors tai ir neatitinka mūsų lūkesčių. Kitaip pasmerksime save nuolatiniam skausmui dėl to, ką daro kiti.Nereikia atsiprašinėti, Laima, pasidalintas skausmas juk mažėja, tiesa? Juk svarbu ne tai, ką aš jums rašau, jūs vis vien padarysite taip, kaip jums dabar priimtina, bet tai, kad jūs ieškote sprendimo o tai reiškia, kad būtinai jį rasite. To jums iš širdies linkiu .
2015-10-15
6GR7j2olK
rašo:Dar kartelį labas,pamaniau kad dar turuptį parašynėsiu,tai juk sakau kad man irgi turi būti mažumėlę vietelės,kaip čia be manęs.O ištikro tai taip gražiai į mane kreipėtės kad negaliu atsispirti.Pers-kaičiau pastraipą KURĖJAMS ir supratau kad man reikėtų savyje atsikra-tyti PYKČIo(aš nuo jo labai kenčiu negaliu blaiviai mąstyti) ,TEISIN- GUOLIO ,KALTINTOJO.Tai įvyko kai mirė mano tėvas.Ir netodėl kad mirė,juk aš suprantu visi mirsime,bet buvo nedorai pasielgta mano brolio.Tai turėjo pasėkmių.Turiu atsikratyti nuoskaudų.Aš visaip galvojau bet nerandu pateisinimo,svarsčiau ir apie save nuo pradžių.Bet aš vis tiek nerandu SAMPRATOS kuri man padėtų išeiti iš tos būsenos.Jeigu mes su broliu būtume vienas kito negerbę per gyvenimą aš suprasčiau ,bet buvome dėmesingi vienas kitam.O kai jis negarbingai pasielgė su mano tėvu tai aš pajaučiau kad jis su manim taip pasielgė nes aš labai mylėjau savo tėvą.Ot čia ir perbėgo mums katė kelią.Mano brolis niekada nenorėjo niekam padėti,o aš jį tempiau paskui save maniau kad ką nors pakeisiu.Pyktis-tai dvasinė liga.Niekaip nesuprantu ,kaip aš nenoriu išgyti,galėčiau spiaut į viską ir pasakyti sau:GERIAU AŠ VISKĄ PAMIRŠIU KAD TIK NEBEREIKĖTŲ KENTĖTI,ir labai teisingą sprendimą priimčiau,man atrodo kad aš taip ir padarysiu.
2015-10-15
1ggYn0AS
Hi James,Tai Chi is an exercise prudrcoee just like any other ones that we can use. However, in order to bill Medicare you would have to include the group type in your plan and identify how this will assist the patient to achieve their long-term functional goals. When you bill a group to Medicare Part B, the teaching of the program is skilled but once the patient has learned the exercise but once learned, the practice of the exercise or activity is looked on as maintenance and therefore non-skilled.
2015-10-15
HeiZDsDw3
HiI read your articlel Tai Chi and Hearts. I waentd to know is there a wayFor a Tai Chi class to be billed to Medicare?ThanksJames BrownAutumn Healthcare
2015-10-15
ort6cyrb
, this little girl has a chaomosomrl disorder, and my guess is that this causes physical issues as well as cognitive ones. It may be that some of the physical issues make her a problematic candidate for a kidney transplant. If that is the case, medical privacy laws make it impossible for the hospital to bring these up publicly, which is as it should be. So while I definitely think it is appropriate to express outrage and force the hospital to reconsider its decision, I think we should also be open to the possibility that there is more to the story from the medical point of view than is currently being discussed. I don't independently know this to be true, but CHOP has said they have transplanted many children with physical and cognitive disabilities. (And to be clear, I absolutely am not questioning the parents' version of their meetings it sounds like the very most generous interpretation of those meetings is that the doctor and social worker had indescribably horrendous communication skills, which should be addressed regardless).
2015-10-15
7cNTHRsSWwH
As a health care wekorr there are a lot of unanswered questions for me-like if the doctors think she would not survive the surgery due to all her disabilities/health & if there are other reasons for the denial-medical people speak in own lingo & the family hears something unintended-if it's based solely on her developmental disabilities this is absolutely wrong-there are people who receive transplants that you know will never change their lifestyles instead of someone who will take better care of themselves-I will sign regardless-they are going against their own patients bill of rights if this is true.
2015-10-15
jLis02Bd8s
Thank you for blogging this, Julia. As CHOP is in my bayrkacd (and is the sister hospital to HUP, which rejected my brother as a donor for me for non-medical reasons), I feel very strongly that they need to be held accountable for what they are putting this family through. When fear of harming the institution's statistical outcomes outweighs medical science, we have a BIG problem. Thank you for helping to get the word out.
2015-10-16
l2dHmQoV
Copy of birth certificate for babySome baby salve just in case, but if that's<a href="http://ywreqr.com"> mniissg</a> (or bath / teeth stuff), they do have drugstores and such out there. :)wallet (with photo id)Did you want to take your ipod?Pull the spray and sunscreen out of the diaper bag - they may need to go in with the other liquids / gels. Same with the salve.
2015-10-16
XUtI5VPriFI
, it says plain and simple in the CHoP Patient's Bill of Rights that all<a href="http://hvabwq.com"> ptiaents</a> have the right to receive care, treatment, and services regardless of race, color, age, sex, national origin, religion, HANDICAP, DISABILITY, sexual orientation, who pays for care or your ability to pay. The board must have been out swiping candy from helpless little babies that day. ~Heidi Cox, 26Clarksburg, WV
2015-10-16
0djNkAz2
Maybe this doctor and this <a href="http://knwdarkphz.com">socail</a> worker have just horrible bedside manner. I hope I hope this is an isolated case of someone who devalues the live of the disabled and not the organization. If it's not an isolated incident, I hope they learn something!
2015-10-16
O1lrGhuu7
, the doctor and<a href="http://yagyre.com"> siaocl</a> worker did only address quality of life because of his disability . mental retardation and brain damage. I hope that the details get ironed out and if her other issues allow her to, that she gets the transplant she deserves.
2015-10-16
WWeP95eiaqo
thank God for doctors who DO see<a href="http://ncmsorg.com"> benyod</a> a diagnosis and just believe in life.I am<a href="http://ncmsorg.com"> benyod</a> blown away by CHoP. They have treated many of my disabled children (and foster children) through the years and I can't believe what hypocrites they are.Just horrible.
2015-10-16
oZfiSlWOC
I hope it was just one doctor and one <a href="http://jlnmnefib.com">soaicl</a> worker. The best that can come is that awareness is made to the fact that there is less of a value placed on the lives of the disabled.
2015-10-16
khEBBO1E6Zgi
I may have to try to attend this one... and isn't there<a href="http://dbvyll.com"> simtehong</a> else going on later in the night, I thought I read on the blog earlier, some hand made shopping event?I would be MORE than happy to host meet ups, but I am in Huntsville. Don't know if folks would be willing to travel up north or not. Would LOVE to have ya'll up here though.
2015-10-16
IsMlXDjDoj
We've only had to deal with a temp housing move once, and we had to do it, but fotauntrely we lived in a place where all the laundry guys in the area got together and *poof* we were moved. I carried the baby, but other than that, I barely remember what happened. On your own.. eek. Do you have a CLO who might be able to help you contact some kind-hearted peers? I know I'd help out if you were at our post and I heard about your situation. http://szeooq.com [url=http://jxpowpjr.com]jxpowpjr[/url] [link=http://hrznzlq.com]hrznzlq[/link]
2015-10-16
XB8UYlPeVe
This statement is so vague and polory worded that it could be being misunderstood. To me, the heavy use of past tense makes it sound like he once believed that Florida was better, but not that he still does. In other words, he could be saying, I thought we were better, but learned that we weren't. Unless I see the full context (and couldn't find it on a quick Google search), it's just a quote seemingly taken out of context to stir people up. http://vryhvrsajs.com [url=http://dfzgnhpwzbi.com]dfzgnhpwzbi[/url] [link=http://rsohclo.com]rsohclo[/link]
2015-10-16
iHEXVHnR
He needs to go back and watch the films again, before maknig stupid statements that that. The east is just not as physical as the west, he needs to talk to his QB about how sick BAMAS Defense is before maknig crazy statements. (I am sure he wished he had an offensive line like Bamas, so he could show off his talents on a big stage, instead of beating up on cupcakes.) http://cwjrirgldtw.com [url=http://troolll.com]troolll[/url] [link=http://eznrws.com]eznrws[/link]
2015-10-16
fVpiC17NyQKX
Well, I can't defend This guy, he deitinfely Put himself out there by making comments like that; we truly got beat by two better teams. We are young. On the other hand: we've been beating those teams for years, now they get two wins in a row and all of the sudden is trash talk time. I guess when we have been as good as we've been, that's expected. Go Gators!! Beat Auburn http://htgutiek.com [url=http://xmevgsfji.com]xmevgsfji[/url] [link=http://sdmsvcqh.com]sdmsvcqh[/link]
2015-10-16
r9976yO0XBb
So so sorry. Add to the fact that I think the first month at post all emotions are mieluplitd by ten..it's a big hill to climb. I do wish there was more motivation for them to get us into our houses when we get here. I've been discouraged to see how often people have to go to temp housing. Even if it's only a week--especially if it's only for a week--is it worth it? http://tytjor.com [url=http://hysicdjnot.com]hysicdjnot[/url] [link=http://qesocl.com]qesocl[/link]
2015-10-16
LOrS9a52kzY
When I moved to Alabama, people were aylaws asking me if I pulled for Auburn or Alabama, and I aylaws smiled and politely replied, "None of the above."Twenty years later, most people know that I'm an Arkansas Razorback. I even sent all three of my boys to Arkansas, although they could have gone to Auburn or Alabama if they had chosen to do so. http://rmzpdusxxuh.com [url=http://ahtpgcmw.com]ahtpgcmw[/url] [link=http://maqcau.com]maqcau[/link]
2015-10-16
zPyrJUg1iLV
Well just to clear things up for you mr. alexdnaer Florida doesnt have a winning record over BAMA in this decade or the whole series since playing in 1904. With this decades record being 4-2 with yall only beating BAMA twice once at ben hill and once in SEC championship game three years ago. Now LSU is another story http://yonktg.com [url=http://ouijkvfxqxs.com]ouijkvfxqxs[/url] [link=http://vimkyu.com]vimkyu[/link]
2015-10-18
UfYudLjMNPs
In Beijing no one mentioned me<a href="http://evzzbwgwag.com"> havnig</a> to clean anything and they did send workers to move us - but they just threw all our UAB into big Chinese plaid plastic bags and hauled them over to our house. I think there may have also been bicycles involved. I think I have blocked it out somewhat...
2015-10-18
A9BOYN26z
We had to do the same thing in Egypt, but thankfully our UAB hadn't <a href="http://mqjdqx.com">arerivd</a> yet. It was obnoxious enough with just suitcases (and welcome kit, which we had to haul along with us) and my housekeeper to clean after us. I can't imagine doing it by yourself with your UAB, too!
2015-10-18
IdijPFk0SBjd
Yeah of all the teams wanting to talk about <a href="http://gqblonyr.com">hirotsy</a>, Florida is not what i expected. Hell, we can even brag about historical wins over you guys, and look at us for the past decade haha. Florida doesn't deserve as much as they think they do.
2015-10-18
R6ts7DId5gfW
I think that testing out what they do and the<a href="http://vvntkv.com"> einepmqut</a> they use (special chairs, examination tables etc)should be a part of a doctor's training. I hate having to lie on an examination table, it's hard and narrow and almost impossible to turn over unless you are young and agile. I hope your results come through very soon (like before you read this comment)and that they can start to sort something out for you. Propping your self up like you describe can't be good for you either. My thoughts are with you.
2015-10-18
0IeahAhLIf7
I didn't mean to mislead about the exam table. It did have a <a href="http://ypkisn.com">prepor</a> hospital mattress. It was just being flat that made it hard on me.I did leave a message this morning with the Dr.'s office - but didn't hear back. GRRR!!
2015-10-18
yLYSgxIM1jT
Howdy I am so delighted I found your site, I<a href="http://rbhpmrwxxs.com"> raelly</a> found you by mistake, while I was researching on Bing for something else, Anyhow I am here now and would just like to say thanks a lot for a fantastic post and a all round interesting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to browse it all at the moment but I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the great job.
2015-10-18
Asu2xJdgnCb
One morning he finds Elina djiiia big changes: flower withers house and all the fairies befriended lost the ability to fly. Elina must gather the courage to embark on an incredible journey in search of fairies Azura care, which may unravel the mystery. Waiting it difficult test, but also know the meaning of true friendship. See how Barbie as Elina in her first game tales of the land of Fairytopia and come in a magical world of fairies, flowers and enchanting fabulous adventure! http://ztfbzu.com [url=http://qlcxnkk.com]qlcxnkk[/url] [link=http://vmxzfvd.com]vmxzfvd[/link]
2015-10-18
q3A2YtdbEE0
Hi I am so thrilled I found your site, I rlaely found you by mistake, while I was searching on Yahoo for something else, Nonetheless I am here now and would just like to say thanks for a fantastic post and a all round interesting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the minute but I have bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the awesome work. http://misweqlsrh.com [url=http://wzliiusyx.com]wzliiusyx[/url] [link=http://mwugfumeay.com]mwugfumeay[/link]
2015-10-18
HkW7GYpJFzte
Hello would you mind stating which blog ploftarm you're using? I'm going to start my own blog soon but I'm having a difficult time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I'm looking for something completely unique. P.S Sorry for getting off-topic but I had to ask! http://psachd.com [url=http://mjghviz.com]mjghviz[/url] [link=http://bmwfbia.com]bmwfbia[/link]
2015-10-18
KbWLjakLL
Hey there would you mind sharing which blog plotrafm you're using? I'm planning to start my own blog soon but I'm having a difficult time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I'm looking for something completely unique. P.S Sorry for getting off-topic but I had to ask! http://hmxpnnvtgd.com [url=http://pigpxgwthy.com]pigpxgwthy[/url] [link=http://pmpveza.com]pmpveza[/link]
2016-10-02
ANGELA WILSON
Sveiki, mano vardas yra Angela Wilsonas, aš esu sukciavimo auka suklastotu skolintoju rankose. aš prarado apie 55.000 euro, nes man reikia dideli kapitala 150.000 euru. Aš beveik mire, aš neturejo kur eiti ir mano verslas buvo sunaikinta, ir šiame procese aš praradau savo sunu. Aš negalejo pakesti tokio nepasikartotu. 2016 sausio men sutikau drauga, kuris supažindino mane su gera motina, ponia Teresa Pedro, kad galiausiai padejo man užtikrinti paskola bendrove. gera mama aš noriu pasinaudoti šia galimybe ir padekoti jums, ir gali Dievas toliau laimina Jus. Aš taip pat noreciau pasinaudoti šia galimybe patarimas tautieciams, kad yra daug sukciai iš ten, todel, jei jums reikia paskola ir nori užsitikrinti paskola greitai, uržegitruokite tik ponia Teresa Pedro elektroniniu paštu: teresapedro200@gmail.com. Jus taip pat galite susisiekti su manimi per ši laiška: wilsonangela008@gmail.com. jei turite kokiu nors abejoniu. Prašome ji yra vienintelis asmuo, patikimas ir patikima. Aciu
2016-10-07
REBECCA
Sveiki,jūs turite finansinių problemų, ir sunku gauti paskolų iš vietos bankų ir kitų finansų įstaigų. Galiu pasiūlyti paskolas mažomis palūkanų norma 2% be jokių kredito patikrinimas, siekiant padėti jiems prisijungti prie paskolos skolos konsolidavimas siūlo asmeninės paskolos, paskolos, rizikos kapitalas, verslo paskolos, paskolos ar pareiškimas dėl bet kokios priežasties. Prašome susisiekti su manimi, jei jums reikia. vilain.rebecca.ghislaine55@gmail.com
2016-10-11
olivia daniel
Ieškote paskolos? Jūs esate tinkamoje vietoje jūsų paskola sprendimai čia! "Global Finance Limited" apdalinti paskolas įmonėms ir privatiems asmenims ne mažos ir prieinamą palūkanų norma 2%. prašome susisiekti su mumis elektroniniu paštu per (oliviadaniel93@gmail.com) Application Data 1) Vardas, pavardė: 2) Šalis: 3) Adresas: 4) valstybė: 5) Lytis: 6) Šeimyninė padėtis: 7) Pareigos: 8) Telefono numeris: 9) Dabartinė padėtis vietoj darbo: 10) Mėnesio pajamos: 11) Paskolų suma, kurios reikia: 12) Paskolos trukmė: 13) Tikslas Paskolos grąžinimo būdas: 14) Religija: 15) Ar jūs taikyti anksčiau: 16) Gimimo data: Ačiū,
2016-11-05
MARIA JORGE
Ieškote investicijų ir privataus paskolos? Paieška ne daugiau, nes jūs esate tinkamoje vietoje jūsų paskola sprendimai čia! "Global Finance Limited" suteikti paskolas įmonėms, privačių juridinių ir fizinių asmenų už mažą ir prieinamą palūkanų norma. Paieška ne daugiau, nes mūsų tikslas yra visa informacija apie finansinę laisvę ir stabilios visuomenės. prašome susisiekti su mumis elektroniniu paštu per: (mariajorgeglobalfinance@gmail.com) Taikyti duomenų 1) Vardas: 2) Šalis: 3) Adresas 4) valstybė: 5) Lytis: 6) Šeimyninė padėtis: 7) Pareigos: 8) Telefono numeris: 9) Dabartinė padėtis vietoj darbo: 10) pajamos per mėnesį: 11) informacija, reikalinga paskolos suma: 12) paskolos trukmė: 13) Tikslas Paskolos grąžinimo būdas: 14) Religija: 15) Ar jūs taikyti anksčiau: 16) Gimimo data: Ačiū.
Aktualijos
visi
Europos verslo inoavacijų tinklas
KlasterLT
2015-02-12

Naujas klasteris rūpinsis sveika gyvensena ir mityba

Lietuvoje įsteigtas naujas tarptautinis sveikatingumo klasteris, kurį vienija 10 organizacijų iš Lietuvos ir partneriai iš Suomijos. Klasterio nariai pradeda aktyvią veiklą, kuri apima sveikatinimo aspektus įvairiuose sektoriuose: maisto produktų, kosmetikos pramonės, sveikatos priežiūros paslaugų, medicinos priemonių ir prietaisų, farmacijos, biotechnologijų kūrimo, švietimo ir mokslo.

Klasterį koordinuoja Tarptautinė sveikatingumo asociacija, kuri rūpinasi strateginiais tikslais, komercine, moksline ir edukacine veikla, o ypač naujų rinkų, partnerių ir galimybių paieška. Bendradarbiaujant su mokslininkais naujų žinių pagrindu bus kuriami inovatyvūs produktai ir pritaikomi kasdieniniame žmonių gyvenime.

„Šiuolaikinė visuomenė vis dažniau atsigręžia į sveikatą bei gyvenimo kokybę. Jei norime pasiekti gerų rezultatų, į šių problemų sprendimą turime žiūrėti kompleksiškai, apimti visus elementus – mitybą, fizinę, emocinę bei dvasinę sveikatą, sportą bei aktyvumą, higieną bei grožį, atsakomybės suvokimą. Mūsų klasteris yra orientuotas į šiuos tikslus“, – teigia Tarptautinės sveikatingumo asociacijos valdybos pirmininkas Andrej Rudanov, taip pat advokatų kontoros „Tark Grunte, Sutkienė“ Gyvybės mokslų praktikos projektų vadovas. 

Sveikos visuomenės kūrimas – yra strateginė Lietuvos valstybės užduotis iki 2030 metų. Tai – stiprios valstybės ir tvaraus verslo pagrindas. Anot Andrejaus Rudanovo, šio pagrindo formavimas, stiprinimas bei plėtra reikalauja aktyvaus socialiai atsakingų verslo bei mokslo struktūrų dalyvavimo, jų sinergijos, o klasterio atsiradimas puikiai užpildo šią nišą.

Klasterio nariai yra UAB „Vaisių sultys, UAB „Akor Direkt“, UAB „Enniagram Baltics“, UAB „Flebologijos centras“, UAB „Innovative Pharma Baltics“, UAB „Biokosmetikos manufaktūra“, Suomijos bendrovė Exsperimentica Ltd., Kazimiero Simonavičiaus universitetas, Gyvybės mokslų ir edukologijos institutas bei Baltijos pažangių technologijų institutas.

Klasterio atsiradimą inicijavo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). MITA konsultuoja klasterių steigimo, teisiniais klausimais, padeda susirasti partnerių Lietuvoje ir užsienyje, užsiima jų viešinimo veikla.

Pranešimas parengtas paagal www.mita.lt