Balandžio 18 d.

Inovatyvioms įmonėms verslo misijos atveria eksporto galimybes

2022-12-06 08:20 Dalintis:

Lietuvos įmonės Inovacijų agentūros iniciatyva dažnai kviečiamos vykti į verslo misijas užsienio šalyse. Neseniai iš verslo misijos Japonijoje, kuri paprastai laikoma ypač uždara šalimi, grįžusių Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių atstovai dalijasi įspūdžiais. Pasak jų, oficiali misija į Japoniją padėjo užmegzti pažintis, kurias pavieniui sukurti būtų sudėtinga.

Spalio mėnesį vykusioje verslo misijoje dalyvavo Lietuvos robotikos asociacija ir jos nariai – „Elinta Robotics“, „Integrated Optics“ ir „Rubedo sistemos“. Prie delegacijos taip pat prisijungė Gamybos inovacijų slėnis, femtosekundinių lazerių gamintojai „Litilit“, taip pat femtosekundinių lazerių srityje veikiantys „Workshop of Photonics“ ir autonominę programinę įrangą kosmoso palydovinių misijų integratoriams kuriantys „Black Swan Space“.

Verslo misijos metu taip pat vyko Lietuvos-Japonijos aukštųjų technologijų verslo forumas. Sveikinimo kalbas šiame forume sakė LR premjerė Ingrida Šimonytė bei LR Ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis. Premjerė savo kalboje išskyrė perspektyvas glaudesniam Lietuvos-Japonijos verslo bendradarbiavimui lazerių, gyvybės mokslų, inžinerijos, robotikos, dirbtinio intelekto ir kosmoso technologijų srityse.

Forumo metu įmonės pristatė savo produktus ir susitiko su Japonijos korporacijomis: „Nippon Electric Glass“, „Mitsubishi Logisnext“, „FANUC Corporation“, „Komatsu Industries Corp.“, „Laser Systems“, „Sojitz Aerospace“, „IHI Aeospace“, „Amada“, „KIOXIA“ ir kt.

„Nors Japonija užima 37 vietą tarp Lietuvos prekybos partnerių bendrai, biotechnologijų ir inovacijų srityse ši šalis yra viena pagrindinių krypčių tiek kalbant apie eksportą, tiek apie mokslinį bendradarbiavimą. Nuostata, kad su japonais kontaktą užmegzti yra ypač sunku – nėra klaidingas, tačiau, subūrę oficialią delegaciją ir turėdami stiprų politinį palaikymą, lengvai prisibeldėme į strategiškai svarbių Japonijos organizacijų duris“, – sako Romualda Stragienė,  Inovacijų agentūros direktorė.

Delegacija lankėsi Ibaraki prefektūroje, kurioje esantis Tsukuba miestas garsėja aukštųjų technologijų mokslo ir inovacijų įstaigomis bei mokslo institutais, tiriančiais technologijų ir mokslo praktinio pritaikymo pramonėje aspektus. Dalyviai aplankė Japonijos Nacionalinį pažangiųjų pramonės mokslų ir technologijų institutą (AIST), Nacionalinį medžiagų tyrimo institutą (NIMS), įmones – „Panasonic“, „Shimizu corporation“, „Cyberdyne, inc“, „Japan Management Association“ ir „Jetro“ (Japonijos išorės prekybos organizaciją).

Vizite dalyvavęs „Elinta Robotics“ vadovas Aurelijus Beleckis antrina, kad oficialus vizitas buvo ypač efektyvus mezgant naujus ryšius ir atnaujinant senesnes pažintis.

„Azijos rinka – sudėtinga ir uždara, tačiau susitikus akis į akį ir dar esant stipriam valstybės palaikymui, partneriai mus priėmė šiltai. Šio vizito metu užmegztos pažintys akimirksniu netaps ilgalaikėmis partnerystėmis, bet tai – puiki pradžia“, – sako A. Beleckis.

Vis dėlto, pavyko pasiekti ir greitų rezultatų. „Vizito metu pristatėme partnerių produktą – metalo lankstymo automatizavimo robotą. Viena iš kompanijų labai susidomėjo, išreiškė norą atstovauti jį Japonijoje, planuoja apsilankyti Lietuvoje ir susipažinti su produktais iš arčiau“, – komentuoja A. Beleckis.

Pastangos vystyti dvišalį bendradarbiavimą šia verslo misija Japonijoje nesibaigia. Šių metų gruodį Japonijoje pradės dirbti Lietuvos komercijos atašė, o Japonijos įmonės bus kviečiamos apsilankyti Lietuvoje vykstančiuose renginiuose, susipažinti su šalies startuoliais ir sėkmingiausiais inovatoriais.

Inovacijų agentūra per metus organizuoja 10-15 verslo misijų strateginėse užsienio rinkose, taip pat priima atsakomuosius kitų šalių verslo vizitus Lietuvoje. Verslo misijas dažniausiai lydi aukšti abiejų šalių pareigūnai ir politiniai susitarimai, padedantys greičiau užmegzti potencialius verslo ryšius užsienio rinkose.

Delegacijos dalyvių „Elinta Robotics“, „Integrated Optics“ ir „Rubedo sistemos“ vizitas Japonijoje finansuotas įgyvendinant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Smart Inotech pramonei“. Projekto  Nr. 01.2.1-LVPA-V-842-01-0004. Daugiau informacijos apie projektą čia.

Kitų delegacijos dalyvių vizitas buvo finansuotas valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: Inovacijų Agentūra

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location