Kovo 28 d.

K. Žemaitis pakvietė Japonijos robotikos milžinę investuoti Lietuvoje

2022-12-05 11:40 Dalintis:

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis, antradienį susitikęs su Japonijos pramoninių robotų ir skaitmeninių valdymo sistemų gamintoja įmone „Fanuc“, pristatė Lietuvos verslo ekosistemą bei pakvietė japonų kapitalo bendrovę investuoti mūsų šalyje.

„Greta lazerių, biotechnologijų ir inžinerijos, robotika ir dirbtinis intelektas yra tos sritys, kuriose matome daugiausia perspektyvų aktyviam abiejų šalių bendradarbiavimui ir investicijoms. Lietuvos potencialas robotikos ir dirbtinio intelekto srityse yra didelis, mes turime pasaulinio lygio bendrovių, todėl bendradarbiavimas šiose srityse gali būti naudingas abiem pusėms“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras K. Žemaitis.

Pasak jo, Lietuvoje gamybos sektoriuje 67 užsienio kapitalo įmonės naudoja tam tikro tipo robotus, o  vienokiu ar kitokiu būdu į robotiką per artimiausius metus planuoja investuoti dar 98 įmonės. Be to, viena iš Panevėžio miesto strateginių krypčių yra siekis tapti robotikos centru Lietuvoje.

Susitikime kalbėta, ar dėl Europos Sąjungoje išaugusio robotikos ir dirbtinio intelekto spendimų paklausos gali atsirasti dar vienos gamyklos poreikis Lietuvoje. Įmonė „Fanuc“ Europoje tiesiogiai investavusi dviejose šalyse: Prancūzijoje ir Liuksemburge.

„Japonija yra įtraukta tiek į Lietuvos prioritetinių tiesioginių užsienio investicijų, tiek į prioritetines eksporto ir bendradarbiavimo inovacijų srityje rinkas, o mūsų šalis Japoniją laiko viena pagrindinių partnerių Azijos regione. Tikimės, kad abipusis mūsų šalių įmonių bendradarbiavimas paskatins aukštųjų technologijų plėtrą, mokslinius tyrimus ir eksportą“, –  sako K. Žemaitis.

1972 metais įkurtos įmonės „Fanuc“ metų apyvarta – apie 6 mlrd. eurų. Ji tiekia gamybos automatizavimo produktus, t. y. pramoninius robotus, skaitmenines valdymo sistemas ir kitą produkciją gamybos įmonėms visame pasaulyje.

Ši robotikos milžinė, patenkanti tarp 10 didžiausių pasaulio robotų gamintojų, jau bendradarbiauja su „Elinta“ ir kitomis Lietuvos robotikos įmonėmis bei steigia biurą Lietuvoje.

Praėjusiais metais Japonija užėmė 37 vietą tarp 207 Lietuvos prekybos partnerių. Prekyba tarp Lietuvos ir Japonijos pernai augo 10 proc. ir siekė 166 mln. eurų.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location