Balandžio 20 d.

Baltijos jūros regione didinamos pastangos stiprinti mokslo ir verslo santykius

2019-10-14 16:40 Dalintis:

Pasaulyje vis sparčiau plintanti ketvirtoji pramonės revoliucija lemia didėjantį taikomųjų tyrimų poreikį verslui. Auganti paklausa atveria naujas rinkos galimybes, tačiau jomis pasinaudoti skuba anaiptol ne kiekvienas. Šį poreikį bent iš dalies patenkinti siekia perspektyvios, tačiau Europoje menkai pažįstamos, komercinių analitinių tyrimų organizacijos (angl. commercial analytical research organisations – CARO).

Šios organizacijos – it mediatoriai tarp pramonės ir akademinės bendruomenės, siekiantys padėti verslui efektyviau naudotis mokslinių tyrimų įstaigų žiniomis bei potencialu. CARO veikla palengvina įmonių prieigą prie mokslinių tyrimų infrastruktūros ir mokslinės patirties, būtinos analitinėms problemoms spręsti, norint sukurti naujus produktus ar tobulinti jau esamus. Tokių organizacijų teikiamos paslaugos ypač aktualios gamybos srityje veikiančioms mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ), kurioms greta tyrimų infrastruktūros, būtinos ekspertinės konsultacijos, padedančios apibrėžti reikiamus tyrimų tikslus bei metodus.

Siekdami į bendrą tinklą sujungti visas Baltijos jūros regione veikiančias tokio pobūdžio organizacijas, tokiu būdu stiprinant jų veiklą ir matomumą bei skatinant naujų organizacijų kūrimąsi, partneriai iš 8 šalių įgyvendina tarptautinę iniciatyvą CAROTS. Konsorciumui įsibėgėjant, Rygoje susitikę ekspertai, tarp jų ir Lietuvos inovacijų centro projektų vadovė Vilma Vilutytė, ieškojo patraukliausio tarpininkavimo modelio mokslininkams ir verslininkams bei siekė identifikuoti iššūkius, kylančius tokio tipo organizacijoms.

Ekspertų teigimu, bene didžiausiu iššūkiu, skatinant bendradarbiavimą tarp verslo ir mokslo institucijų, tampa kontaktų paieška. Ši problema daugialypė – apima visas suinteresuotąsias puses. Įmonėms, siekiančioms kurti ar tobulinti savo produkciją, sudėtinga atrasti įstaigų, galinčių konsultuoti bei padėti pasinaudoti mokslinių tyrimų įstaigų duomenimis ir kompetencijomis. Tokias paslaugas teikiantiems centrams (CARO), savo ruožtu, kyla iššūkių, tiek ieškant klientų, tiek gimininga veikla užsiimančių partnerių. „Naujų kontaktų paieška ir ryšių užmezgimas reikalauja daug išteklių iš abiejų pusių ir deja ne visada baigiasi sėkmingai. Bendro CARO tinklo Baltijos jūros regione sukūrimas leis išspręsti šią problemą ir užtikrins efektyvų žinių ir technologijų perdavimą“, – įžvalgomis dalinasi V. Vilutytė.

Tinklo kūrimo darbams prasidėjus, pastebimas susidomėjimas tiek iš pačių organizacijų, tiek iš jų paslaugomis naudotis suinteresuotų įmonių. Visgi siekiant didesnio susidomėjimo ir įsitraukimo, visų pirma būtina užtikrinti, kad tinklo kuriama pridėtinė vertė bei nauda būtų aiškiai matoma kiekvienam jo nariui.

Lietuvos inovacijų centras priklauso tarptautiniam konsorciumui CAROTS, siekiančiam paskatinti kurtis naujo tipo MVĮ – komercinių analitinių tyrimų organizacijas – padėsiančias įmonėms pasinaudoti Baltijos jūros regiono mokslininkų ir mokslinių tyrimų įstaigų žiniomis. Konsorciumas veikia pagal Interreg Baltijos jūros regiono programą, jo veiklos finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location