Kovo 29 d.

Daugiau nei 20 metų gyvuojančio verslo įkūrėjas: nebijoti imtis verslo reikia visuomet

2019-01-22 07:55 Dalintis:

„Tikiu, kad visuomet įmanoma atrasti savo  nišą kuriant išskirtinius, reikalingus ir patrauklius produktus geriau  nei tai daro kiti“, – sako Liudvikas Milkintas, UAB  „Milviteka“ įkūrėjas, su kuriuo kalbame apie sudėtingą verslo pradžią ir  jo kelią, iššūkius ir tai, kaip išlaikyti stiprias įmonės pozicijas ir  Lietuvos rinkoje, ir už jos ribų.

Pradėkime nuo pradžių. Kuo užsiima „Milviteka“?

Įmonė turi ilgą istoriją. Įsikūrėme prieš 23 metus, o savo srityje  esame žinomi ir Lietuvoje, ir užsienyje. Pagrindinės mūsų veiklos sritys  – birių produktų transportavimo, smulkinimo, maišymo, svėrimo, fasavimo  ir kt. įrengimai pramonei, žemės ūkiui. Be šių įrengimų neapsieina nė  viena technologinė gamyba. Be to, mūsų įmonė pajėgi įdiegti  kompleksinius technologinius sprendimus, esant konkretiems užsakovų  pageidavimams. Kita vertus, įmonėje pagaminti įrengimai palengvina ir  ūkininkų darbą – jiems neberiekia kulti grūdų ir nešioti maišų.  Ypatingai produktyvūs įrengimai gaminami uostams, per 1 valandą galintys  pernešti daugiau kaip 1000 tonų birių krovinių. Taip pat, prie savo  pagrindinės veiklos mašinų gamybos srityje, plėtojame ozonavimo sistemų  kūrimą, ozono dujų generatorių gamybą, diegiame praktinius šių dujų  pritaikymo metodus ir technologijas.

Kaip sugebate išlikti sėkminga įmone, kokius savo įmonės pranašumus įvardintumėte?

Nebijome tokių iššūkių ar sprendimų, kuriems įgyvendinti reikia itin  specifinių žinių, nes tokių specializuotų, kokybiškai dirbančių  kompanijų kaip mūsų apskritai nėra daug. Potencialiems technologinių  projektų užsakovams, norintiems įsidiegti naują gamybinę liniją ar  modernizuoti esamą, dažnai atrodo per daug brangu tai įgyvendinti  specializuotų užsienio kompanijų įkainiais. Tuo tarpu mes stengiamės  pasiūlyti racionalius sprendimus, kartais mažiname naujų technologinių  linijų kaštus, žinome kur, kaip optimizuoti veiklą bei taip sumažinti  užsakovo išlaidas.

Kaip per tiek metų pavyksta užtikrinti pastovų įmonės darbo efektyvumą?

Iki pasaulinį lygį atitinkančio įmonės darbo našumo dar matome ženklų  mūsų atsilikimą, yra kur tobulėti siekiant pelningos ir efektyvios  veiklos. Turime tobulinti konstravimo procesus, įsidiegti verslo valdymo  sistemą, optimizuoti gamybos procesus. Nors džiugina ir tai, kad  sugrįžta dalis jaunų žmonių, prieš tai išvykusių dirbti į užsienį. Juos  priimame. Darbuotojai mato, jog jei dirbtume, pavyzdžiui, tiek pat, kiek  būdami kitur – po 10 ar daugiau valandų per dieną bei savaitgaliais,  uždirbtume tą patį. Žmonės pradeda suprasti tą iliuziją bei jos kainą.

Pramonės sektoriuje įžvelgiame ir kitą tendenciją – tai profesines  žinias turinčių darbuotojų stygių – suvirintojų, elektrikų ir kitų. Pas  mus veikia tai, jog motyvuotą darbuotojų branduolį stengiamės išlaikyti,  o vėliau kiekvieną norintį specialistą apmokome patys. Darbuotojams  sudaromos visos sąlygos tapti gerais specialistais.

O kas padeda išlaikyti turimas pozicijas rinkoje?

Veiklos sritys, kuriose esame įsitvirtinę, yra gana plačios. Kaip  išsilaikome? Visada žvelgiame į inovatyvias sritis, kurios gali būti  ypač aktualios užsakovams. Nestovime vietoje, stebime aplinką,  analizuojame, ko mums trūksta, stengiamės eiti į priekį. Pavyzdžiui,  2017 m. įsigijome modernias lazerines metalo pjaustymo ir lankstymo  stakles, tad metalo produkcijos detalių gamybos bazę susikūrėme tokią,  kokios reikia mums patiems. To dėka galime reikalingas dalis itin  operatyviai pasigaminti. Šiuo klausimu daug padėjo nacionalinė plėtros  įstaiga INVEGA, pasiūliusi kompensuoti paskolos palūkanas, pagal  priemonę „Dalinis palūkanų kompensavimas“, finansuojamą Europos  regioninės plėtros fondo lėšomis. Tiesa, tai – ne vienintelis kartas,  kuomet plėtojant savo verslą pasinaudojome INVEGOS siūlomomis pagalbos  priemonėmis.

Kokie jūsų planai plėtrai? Kaip augate?

Lūkesčiai yra didesni nei galimybės, šiandien akcentuojame, kad  plėtra svetur – vienas prioritetų. Stengiamės daryti tai, ko klientui  potencialiai reikia labiausiai. Siekiame įsiklausyti į kliento norus, o  lūkesčius pateisiname kuriant ir klientui pasiūlant geriausią kainos ir  technologinio sprendimo santykį.

Augimas – nelengvas procesas. Šiuo tikslu taip pat sustiprinome  komercijos skyrių, kurio darbuotojai kalba keliomis kalbomis, tai be  galo svarbu siekiant plėstis kitose šalyse.

Koks būtų jūsų palinkėjimas tiems, kurie svarsto, ar pradėti dirbti sau, tačiau dvejonės vis dar nugali?

Nebijoti imtis verslo reikia visuomet. Dažnai abejoti verčia  negatyvios mintys, kad negalėsi pasiūlyti nieko naujo, nes to, ką nori  sukurti jau pilna rinka. Tačiau taip galvojant, tik apsisunkini sau  kelią. Verčiau mąstyti, kad visada gali padaryti geriau nei kiti, kurti  išskirtinius, reikalingus ir patrauklius produktus – taip atrasi savo  nišą. Galbūt  nereiktų norėti užkariauti pasaulio, juk, visų pirma, bent  savo aplinkoje gali sukurti reikiamą produktą ir padaryti jį geresniu,  skanesniu, ekologiškesniu, kas aktualu šiuo metu. Tie, kurie supranta  tikrąją ekologijos vertę, jie nori valgyti tikrą, sveiką maistą. Ir į  mašiną pilant gerą, kokybišką kurą, važiuoji sklandžiau, o jei sistemą  terši bet kuo, kas pigiausia, tuomet anksčiau ar vėliau susiduri su  problemomis.

O kaip jūs patys, ar prisidedate prie tvarios aplinkos kūrimo?

Nuolat stengiamės investuoti į darnią aplinką bei procesus, kurių  metu galėtume gaminti efektyviau ir ekologiškiau. Dalyvavome viename  projekte kuriant „žaliąsias“ technologijas. Jo metu įmonės specialistai  sukūrė inovatyvią, efektyvią ir nekenksmingą aplinkai vaisių ir daržovių  plovimo technologiją, kuri galės papildyti ir pakeisti šiuo metu  Lietuvoje taikomas tradicines technologijas. Esminis sukurtos  technologijos išskirtinumas – ozono dujų naudojimas technologiniame  procese. Naudojant ozoną yra sunaikinami vaisių ir daržovių paviršiuje  augimo metu susikaupę mikroorganizmai ir pesticidų likučiai, o taip  daržovės ne tik tampa švaresnės, bet ir  prailgėja jų išlaikymo laikas.  Tai naudinga ir augintojams, ir verslui – pakuotos daržovės ilgiau  išlieka patrauklios pirkėjui, dingsta problemos dėl išvaizdos, galimo  produktų užterštumo. Negana to, technologija plovimo metu padeda  sutaupyti apie 80 proc. vandens.

Kokius instrumentus pasitelkiate norėdami pritraukti klientus?

Siekis juos išlaikyti ir tęstinumas. Jeigu, pavyzdžiui, prieš 10 metų  įdiegėme technologinę sistemą, vienais ar kitais klausimais buvome  naudingi užsakovui, mus jis prisimena ir šiandien. Skiriame itin didelį  dėmesį klientams, negailime patirties ir investuojame į jį, dėl ko  klientui galime pasiūlyti kokybišką sprendimą. Turi būti abipusis ryšys,  o su lojaliais, grįžtančiais užsakovais galime pasiekti svarių  rezultatų bei kartu kurti papildomą pridėtinę vertę.

Pradėkime nuo pradžių. Kuo užsiima „Milviteka“?

Įmonė turi ilgą istoriją. Įsikūrėme prieš 23 metus, o savo srityje esame žinomi ir Lietuvoje, ir užsienyje. Pagrindinės mūsų veiklos sritys – birių produktų transportavimo, smulkinimo, maišymo, svėrimo, fasavimo ir kt. įrengimai pramonei, žemės ūkiui. Be šių įrengimų neapsieina nė viena technologinė gamyba. Be to, mūsų įmonė pajėgi įdiegti kompleksinius technologinius sprendimus, esant konkretiems užsakovų pageidavimams. Kita vertus, įmonėje pagaminti įrengimai palengvina ir ūkininkų darbą – jiems neberiekia kulti grūdų ir nešioti maišų. Ypatingai produktyvūs įrengimai gaminami uostams, per 1 valandą galintys pernešti daugiau kaip 1000 tonų birių krovinių. Taip pat, prie savo pagrindinės veiklos mašinų gamybos srityje, plėtojame ozonavimo sistemų kūrimą, ozono dujų generatorių gamybą, diegiame praktinius šių dujų  pritaikymo metodus ir technologijas.

Kaip sugebate išlikti sėkminga įmone, kokius savo įmonės pranašumus įvardintumėte?

Nebijome tokių iššūkių ar sprendimų, kuriems įgyvendinti reikia itin specifinių žinių, nes tokių specializuotų, kokybiškai dirbančių kompanijų kaip mūsų apskritai nėra daug. Potencialiems technologinių projektų užsakovams, norintiems įsidiegti naują gamybinę liniją ar modernizuoti esamą, dažnai atrodo per daug brangu tai įgyvendinti specializuotų užsienio kompanijų įkainiais. Tuo tarpu mes stengiamės pasiūlyti racionalius sprendimus, kartais mažiname naujų technologinių linijų kaštus, žinome kur, kaip optimizuoti veiklą bei taip sumažinti užsakovo išlaidas.

Kaip per tiek metų pavyksta užtikrinti pastovų įmonės darbo efektyvumą?

Iki pasaulinį lygį atitinkančio įmonės darbo našumo dar matome ženklų mūsų atsilikimą, yra kur tobulėti siekiant pelningos ir efektyvios veiklos. Turime tobulinti konstravimo procesus, įsidiegti verslo valdymo sistemą, optimizuoti gamybos procesus. Nors džiugina ir tai, kad sugrįžta dalis jaunų žmonių, prieš tai išvykusių dirbti į užsienį. Juos priimame. Darbuotojai mato, jog jei dirbtume, pavyzdžiui, tiek pat, kiek  būdami kitur – po 10 ar daugiau valandų per dieną bei savaitgaliais, uždirbtume tą patį. Žmonės pradeda suprasti tą iliuziją bei jos kainą.

Pramonės sektoriuje įžvelgiame ir kitą tendenciją – tai profesines žinias turinčių darbuotojų stygių – suvirintojų, elektrikų ir kitų. Pas mus veikia tai, jog motyvuotą darbuotojų branduolį stengiamės išlaikyti, o vėliau kiekvieną norintį specialistą apmokome patys. Darbuotojams sudaromos visos sąlygos tapti gerais specialistais.

O kas padeda išlaikyti turimas pozicijas rinkoje?

Veiklos sritys, kuriose esame įsitvirtinę, yra gana plačios. Kaip išsilaikome? Visada žvelgiame į inovatyvias sritis, kurios gali būti  ypač aktualios užsakovams. Nestovime vietoje, stebime aplinką, analizuojame, ko mums trūksta, stengiamės eiti į priekį. Pavyzdžiui,  2017 m. įsigijome modernias lazerines metalo pjaustymo ir lankstymo  stakles, tad metalo produkcijos detalių gamybos bazę susikūrėme tokią,  kokios reikia mums patiems. To dėka galime reikalingas dalis itin  operatyviai pasigaminti. Šiuo klausimu daug padėjo nacionalinė plėtros  įstaiga INVEGA, pasiūliusi kompensuoti paskolos palūkanas, pagal  priemonę „Dalinis palūkanų kompensavimas“, finansuojamą Europos  regioninės plėtros fondo lėšomis. Tiesa, tai – ne vienintelis kartas,  kuomet plėtojant savo verslą pasinaudojome INVEGOS siūlomomis pagalbos  priemonėmis.

Kokie jūsų planai plėtrai? Kaip augate?

Lūkesčiai yra didesni nei galimybės, šiandien akcentuojame, kad  plėtra svetur – vienas prioritetų. Stengiamės daryti tai, ko klientui  potencialiai reikia labiausiai. Siekiame įsiklausyti į kliento norus, o lūkesčius pateisiname kuriant ir klientui pasiūlant geriausią kainos ir technologinio sprendimo santykį.

Augimas – nelengvas procesas. Šiuo tikslu taip pat sustiprinome komercijos skyrių, kurio darbuotojai kalba keliomis kalbomis, tai be galo svarbu siekiant plėstis kitose šalyse.

Koks būtų jūsų palinkėjimas tiems, kurie svarsto, ar pradėti dirbti sau, tačiau dvejonės vis dar nugali?

Nebijoti imtis verslo reikia visuomet. Dažnai abejoti verčia negatyvios mintys, kad negalėsi pasiūlyti nieko naujo, nes to, ką nori sukurti jau pilna rinka. Tačiau taip galvojant, tik apsisunkini sau kelią. Verčiau mąstyti, kad visada gali padaryti geriau nei kiti, kurti išskirtinius, reikalingus ir patrauklius produktus – taip atrasi savo nišą. Galbūt nereiktų norėti užkariauti pasaulio, juk, visų pirma, bent savo aplinkoje gali sukurti reikiamą produktą ir padaryti jį geresniu, skanesniu, ekologiškesniu, kas aktualu šiuo metu. Tie, kurie supranta tikrąją ekologijos vertę, jie nori valgyti tikrą, sveiką maistą. Ir į mašiną pilant gerą, kokybišką kurą, važiuoji sklandžiau, o jei sistemą  terši bet kuo, kas pigiausia, tuomet anksčiau ar vėliau susiduri su problemomis.

O kaip jūs patys, ar prisidedate prie tvarios aplinkos kūrimo?

Nuolat stengiamės investuoti į darnią aplinką bei procesus, kurių metu galėtume gaminti efektyviau ir ekologiškiau. Dalyvavome viename projekte kuriant „žaliąsias“ technologijas. Jo metu įmonės specialistai sukūrė inovatyvią, efektyvią ir nekenksmingą aplinkai vaisių ir daržovių plovimo technologiją, kuri galės papildyti ir pakeisti šiuo metu Lietuvoje taikomas tradicines technologijas. Esminis sukurtos technologijos išskirtinumas – ozono dujų naudojimas technologiniame procese. Naudojant ozoną yra sunaikinami vaisių ir daržovių paviršiuje  augimo metu susikaupę mikroorganizmai ir pesticidų likučiai, o taip daržovės ne tik tampa švaresnės, bet ir prailgėja jų išlaikymo laikas. Tai naudinga ir augintojams, ir verslui – pakuotos daržovės ilgiau išlieka patrauklios pirkėjui, dingsta problemos dėl išvaizdos, galimo produktų užterštumo. Negana to, technologija plovimo metu padeda sutaupyti apie 80 proc. vandens.

Kokius instrumentus pasitelkiate norėdami pritraukti klientus?

Siekis juos išlaikyti ir tęstinumas. Jeigu, pavyzdžiui, prieš 10 metų įdiegėme technologinę sistemą, vienais ar kitais klausimais buvome naudingi užsakovui, mus jis prisimena ir šiandien. Skiriame itin didelį dėmesį klientams, negailime patirties ir investuojame į jį, dėl ko klientui galime pasiūlyti kokybišką sprendimą. Turi būti abipusis ryšys, o su lojaliais, grįžtančiais užsakovais galime pasiekti svarių rezultatų bei kartu kurti papildomą pridėtinę vertę.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location