Birželio 13 d.

EIMIN: skirtas rekordinis papildomas finansavimas – 80 mln. eurų

2024-05-09 11:43 Dalintis:

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva skirtas rekordinis finansavimas visiems teigiamai įvertintiems projektams pagal milžiniško populiarumo sulaukusias priemones „InoPažanga“ ir „InoBranda“. Vien papildomas 79,8 mln. eurų siekiantis finansavimas skirtas 98 rezerviniame sąraše buvusiems projektams, kuriais kuriamos inovacijos ir stiprinamas verslo ir mokslo bendradarbiavimas.

„Inovatyvių produktų kūrimas, patentavimas ir pateikimas rinkai – svarbus aukštą pridėtinę vertę kuriančios ekonomikos bruožas. Todėl, atsižvelgdami į ypač didelį verslo poreikį įgyvendinti inovacijų projektus, perskirstę priemonių lėšas, skyrėme beveik 80 mln. eurų papildomų lėšų. Iš viso pagal šias dvi priemones 133 projektams paskirstyta beveik 114 mln. eurų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pagal priemonę „InoPažanga“ 54 rezerviniame sąraše esantiems pažengusiems inovatoriams yra paskirstyta beveik 36 mln. eurų investicijų. Lietuvos įmonės diegs įvairius dirbtinio intelekto sprendimus, tobulins daiktų internetu paremtų prekių ir paslaugų procesus, kurs automatizuotus kelio ženklus, panaudos inovacijas žemės ūkyje, užtikrins saugesnes paslaugas internetu. Verslas taip pat kurs pažangesnes energetikos ir priešgaisrines sistemas, inovatyvius gaminius.

Pagal priemonę „InoBranda“ 44 rezerviniame sąraše esantiems brandiems inovatoriams yra paskirstyta beveik 43 mln. eurų investicijų. Šiomis lėšomis bus robotizuojamos medicininės diagnostikos laboratorijos, kuriami virtualūs įrankiai mokytis ir kalboms atpažinti, diegiamos pramonės inovacijos. Lietuvos įmonės taip pat tobulins inovatyvias biotechnologijų priemones, palengvins mokslinių duomenų analizės taikymą, diegs inovacijas aplinkosaugos srityje.

„Šios investicijos atsipirks su kaupu, nes jos padės tobulinti mūsų šalies ekonomikos, pramonės, socialines, švietimo ar kibernetikos sritis. Taip ne tik kursime inovatyvius produktus, bet ir, suteikdami daugiau galimybių verslui ir mokslui, auginsime Lietuvos ekonomiką“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Pirmuoju etapu šių metų balandžio mėn. pagal priemones „InoPažanga“ ir „InoBranda“ 35 projektams skirtas beveik 35 mln. eurų finansavimas. 23 pažangių inovatorių projektams paskirstyta beveik 20 mln. eurų, o 12-ai brandžių inovatorių projektų skirta beveik 15 mln. eurų.

Pažengęs inovatorius veiklą vykdo ne trumpiau kaip vienerius, o brandus inovatorius – ilgiau kaip 3 metus.

Priemonės „InoPažanga“ ir „InoBranda“ įgyvendinamos 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location