Kovo 28 d.

Gegužę ir birželį universitetai atveria laboratorijas moksleiviams

2019-05-16 17:00 Dalintis:

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su universitetais rengia iniciatyvą „Mokslininkai – mokykloms“. Nuo gegužės iki birželio vidurio mokslininkai kviečia mokinius į svečius arba patys planuoja apsilankyti mokyklose ir pristatyti STEAM mokslų įdomybes. Mokiniai galės išmėginti robotų programavimą, pažaisti molekulių legolende, pasigaminti natūralių kosmetikos priemonių, susidaryti mitybos planą, atrasti linksmąją chemiją – iš viso 7 aukštosios mokyklos siūlo daugiau kaip 130 įvairių edukacinių veiklų. Į jas mokyklos gali registruotis jau nuo šio pirmadienio.

„Labai skatiname patrauklų ugdymą, naujų ugdymo metodų paiešką, mokymąsi už klasės ribų, visų švietimo įstaigų ir mokslo centrų bendradarbiavimą, tad ši bendra aukštųjų mokyklų iniciatyva išties savalaikė. Svarbu sudaryti mokiniams galimybes iš arčiau susipažinti su  gamtos ir „kietaisiais mokslais“, populiarinti juos, atskleisti mokslo įdomybes“, –  sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Iniciatyvoje „Mokslininkai – mokykloms“ dalyvauja Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Kauno technologijos universitetas, Klaipėdos universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vilniaus universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, taip pat Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija.

Itin daug edukacinių veiklų parengė Lietuvos sveikatos mokslų universitetas: moksleiviai galės gilintis į vaistų žmonėms ir gyvūnams kūrimo paslaptis, pasigaminti kosmetikos priemonių, per mikroskopą tyrinėti augalus. Taip pat universitetas kviečia susipažinti su veterinarijos mokslo istorija, išmokti tirti patalpų mikroklimatą, vandens, pašarų ir duonos gaminių kokybę. Mokslininkai mokys, kaip susidaryti individualų mitybos planą, įvertinti maisto produktų ir kosmetikos priemonių sudėtį.

Kauno technologijos universitetas kvies apsilankyti garso įrašų studijoje ir „Bloomberg“ finansų laboratorijoje, susipažinti su kompiuterių testuotojo profesija, mokytis programuoti su „Minecraft“, kurti mobiliąsias programėles ir žaidimus, programuoti robotus, tyrinėti kraujotakos sistemą ir širdies veiklą, sužinoti, kaip užrašyti ir perskaityti žmogaus kūno siunčiamą informaciją.

Klaipėdos universiteto mokslininkai siūlo atvykę į mokyklas pristatyti virtualias technologijas, šiuolaikinius laivus ir plaukiojančius robotus, atsinaujinančius energijos šaltinius, išmaniųjų namų valdymą. Atvykę į Klaipėdos universitetą moksleiviai galės susipažinti su kompiuteriniu projektavimu ir pneumobiliais, sukurti mobiliąją programėlę, skirtą robotų valdymui, padirbėti chemijos laboratorijoje.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas supažindins su 3D animuotų modelių kūrimu, įdomiąja robotika, mėtomų sklandytuvų gamyba, logistika, eksperimentine fotografija, saulės kolektoriais ir kitais atsinaujinančios energijos šaltiniais, statybinių konstrukcijų bandymais. Čia taip pat bus galima pagilinti finansines žinias.

Vilniaus universitete moksleivių lauks molekulių legolendas, ekskursijų ir dirbtuvių metu jie susipažins su šviesos ir nanotechnologijomis. Moksleiviai turės galimybę sužinoti, kaip veikia radijas, kas yra radijo žurnalistika, dirbtuvių metu bus apmokyti naudotis studijos technika ir vesti laidą gyvame eteryje.

Vytauto Didžiojo universitetas per praktinius užsiėmimus kvies tirti vandenį, augalus ir gyvūnus, o botanikos sode išbandyti linksmus cheminius eksperimentus, išskirti DNR iš vaisių, susipažinti su įdomiausiais aromatiniais augalais ir paslaptingu kerpių pasauliu.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija siūlo pažintį su kariūnų gyvenimu ir studijomis siekiant įgyti karininko profesiją.
 
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su universitetais kviečia mokyklas susipažinti su siūlomų veiklų sąrašu, registruotis ir aktyviai dalyvauti akcijoje „Mokslininkai – mokykloms“. Universitetų siūlomas veiklas galima rasti čia: https://www.smm.lt/web/lt/mokslininkai-mokykloms.

Šaltinis: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location