Liepos 23 d.

Į Visorių informacinių technologijų parką investuos 32 mln. Eur.

2018-12-06 12:32 Dalintis:

Visorių informacinių technologijų parke (VITP) prasideda naujas  plėtros etapas: pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su LR Ūkio  ministerija, pagal kurią parke bus investuota 32 mln. EUR ir sukurta 700  aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų.

Planuojama  sukurti ne mažiau kaip 3 mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir  inovacijų (toliau MTEPI) centrus, į kurių įgyvendinimą investuos UAB  „Intersurgical“, UAB „Global BOD Group“ ir VšĮ „Visorių informacinių  technologijų parkas“.

Visas šias investicijas paskatino glaudus VITP bendradarbiavimas su  Ūkio ministerija, kuris sudarys tinkamas sąlygas ne tik čia jau  įsikūrusioms technologinių įmonėms greičiau kurti inovatyvius produktus,  daugiau investuoti į tyrimus ir bendradarbiavimą su akademine  bendruomene; svarbiausia, kad bendradarbiavimas paskatins naujų įmonių  investicijas parke.

„Vienas iš vyriausybės patvirtintų projekto tikslų – pasiekti, kad  projekto investicijų vertė viršytų 32 mln. EUR; taip siekiant sukurti  700 darbo vietų, pritraukti 10 įmonių, iš kurių bent 3 būtų  investuotojai ir bent 7 įmonės specializuotųsi tyrimų ir inovacijų  srityse“, - sako VITP direktorius Saulius Arelis.

„Visorių informacinių technologijų parko plėtra ir kartu ateinančios  investicijos yra akivaizdus ženklas, kad vis didesnė dalis Lietuvos  verslo yra subrendusi ne tik gaminti produktus, bet ir kurti inovacijas  tiek remiantis versle dirbančiais tyrėjais, tiek bendradarbiaujant su  mokslo bendruomene. VITP šiandien tampa vieta, kuri perima Ūkio  ministerijos vykdytos Inovacijų reformos dvasią ir taps bendra erdve  mokslo ir verslo partnerystėms“, - sako ūkio ministras Virginijus  Sinkevičius.

Medicinos technologijų centras

Didžiausią atgarsį sukėlė pasaulinės medicininių priemonių gamintojo  „Intersurgical“ apsisprendimas ateiti į VITP ir čia investuoti į savo  MTEPI centrą iki 12 mln. EUR.

„Sprendimą statyti naują „Intersurgical“ tyrimų ir plėtros centrą  priėmėme šiemet, statybas VITP teritorijoje pradėsime jau 2020 m.  Naujajame tyrimų centre kursime ir tirsime naujus produktus,  alternatyvias medžiagas, naujausias surinkimo technologijas, tobulinsime  kokybės kontrolės metodus. Čia taip pat kursime polimerų liejimo  technologinę įrangą ir procesus, o visa tai leis kurti naujas  technologines kryptis, pritaikomas mūsų įmonėse visame pasaulyje. Tyrimų  ir plėtros centras bus apie 5000 kv. m. dydžio, infrastruktūros  įrengimas ir investicijos sieks iki 12 mln. EUR“, - sako „Intersurgical“  direktorius Sigitas Žvirblis. Per 3 m. įmonė šiame centre sukurs iki  100 naujų darbo vietų.

„Ekonominiu požiūriu geidžiamiausi yra tie investuotojai, kurie  šalyje įkurdina ne tik gamybos padalinius, bet ir tyrimų bei produktų  vystymo centrus. Tai reiškia, kad verslas pasirinktoje lokacijoje ne tik  gamina, bet ir kuria sprendimus, taip įdarbindamas įvairių  kvalifikacijų žmones. Sukūrusi sėkmės istoriją Pabradėje ir pasiruošusi  dar vienai tokiai pat Visagine, „Intersurgical“ Lietuvoje turės visą  gamybos ciklą – nuo idėjos iki galutinio produkto. Taigi, tai ir  gyvybiškai svarbios darbo vietos regionuose, ir naujas postūmis  inovacijų ekosistemai“, - teigia V. Sinkevičius.

Optikos tyrimų centras

Tuo tarpu didžiausia investicija planuoja tapti „Global BOD Group“  grupės UAB „Inovacijų ir verslo centro“ iki 14 mln. EUR dydžio  investicija į tarptautinį mokslinių tyrimų ir inovacijų centrą, kuriame  bus vystoma inovatyvi medicininė optika, tobulinamos plonasienių,  daugiasluoksnių dangų technologijos ir tiriamas tokių dangų taikymas  atsinaujinančioje energetikoje.

„Inovacijų ir verslo centras planuoja vykdyti MTEPI veiklas su plonasluoksnėmis-daugiasluoksnėmis nano dangomis, kurių tikslas inovatyvūs produktai – naujos polimerinių lęšių  dangos/technologijos“, - pasakoja „Inovacijų ir verslo centro“  direktoriaus pavaduotojas Vytautas Tuminas. 

Naujajame inovacijų centre, kuris bus pradėtas statyti 2020 m., bus  sukurta iki 200 aukštųjų technologijų darbo vietų. Čia bus įkurtas  laboratorijų kompleksas, tarp jų ir moderniausia Europoje progresinių  lęšių laboratorija, taip pat instrumentinė ir technologinė bazė  prototipų konstravimui, inovatyvių produktų testavimui ir bandymams,  standartizavimui, bandomajai ir komercinei gamybai.

Kosmoso ir fotonikos MTEPI centras

Pasak VITP direktoriaus Sauliaus Arelio, bendradarbiavimas su Ūkio  ministerija Visorių IT parke iš esmės katalizuoja tyrimus, naujų  produktų kurimą ir inovacijas versle, ypač pritraukiant talentus ir  investicijas iš šalies.

VšĮ „Visorių informacinių technologijų parkas“ kartu su įmonėmis „Optogama“, „NanoAvionika, „Ados-TECH“, „Cognitio“, „Optonas“,  kuriančiomis produktus kosmoso ir fotonikos technologijų srityje,  investuos iki 6 mln. EUR į padidintus reikalavimus atitinkančias  laboratorijas ir prototipavimo patalpas. Tokios specifinės paskirties  patalpos ypatingai svarbios šioms mūsų kosminių ir fotonikos  technologijų įmonėms, kuriančioms ir eksportuojančioms technologijas.  Tai viena jų spartaus augimo sąlyga.

Parke numatome įrengti apie 5000 kv. m tyrimų centrą, kuriame galėtų  darbuotis iki 200 žmonių. Šalia šio mūsų ir kitų dviejų MTEPI centrų  projektų, kartu su Ūkio ministerija norime paskatinti ir kitas privačias  investicijas kaimynystėje Visoriuose, Vilniaus mieste“, - apie ateitį  pasakoja VITP direktorius Saulius Arelis.

Daugiau informacijos: Saulius Arelis, VšĮ „Visorių informacinių technologijų parkas“ direktorius, +370 (615) 57553,   saulius@vitp.lt

Renginio nuotraukos: https://www.flickr.com/gp/165602717@N08/g01y3Q.

    

                 

        

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location