Birželio 19 d.

Kūrybiškumas – aukso grynuolis šiandienos verslui

2018-10-12 12:30 Dalintis:

Klaipėdos mokslo ir technologijų  parkas rugsėjo 26-27 d. tapo susitikimo platforma kūrybinių industrijų,  verslo ir mokslo atstovams. Renginio dalyviai iš Lietuvos, Vokietijos,  Švedijos bei Lenkijos drauge ieškojo inovatyvių sprendimų.

Net 90% startuolių žlunga, 95% naujų produktų neprigyja, 99% sukuriamų  mobiliųjų programėlių – tik kūrėjų laiko ir pinigų švaistymas –  kūrybinių mokymų „Design thinking for innovation“  moderatoriai  Trevoras  Vaugh ir Martinas Ryanas, atstovavę Airijos Maynooth  universitetui bei kompanijai „Actionable“, pateikė rimtai susimąstyti  verčiančios statistikos. Ekspertai ragino įsigilinti, kur glūdi išties  sėkmingų projektų galia bei kaip ją išlaisvinti savo įmonėse.
 

Tarptautinio projekto „Kūrybinių ir  tradicinių įmonių bendradarbiavimas“ (CTCC) rėmuose organizuotuose  mokymuose uostamiesčiui atstovavo Pilies dirbtuvių rezidentai, įmonės,  Klaipėdos universiteto mokslininkai, svečiai iš kitų organizacijų.  Dalyviai pasiskirstė į mišrias grupes, kurios buvo sudarytos iš  skirtingų sferų specialistų ir neapsiribojo vienos šalies geografija.  Pasitelkę kūrybinio mąstymo metodą „design thinking“, dalyviai dvi  dienas sprendė įvairias užduotis, ieškojo inovatyvių sprendimų, o taip  pat turėjo juos patikrinti bei įvertinti.
 

Startuoliui „Pliustrys“ atstovavusios Vitos Grigaliūnienės nuomone, kol kas kūrybinės  industrijos ir tradiciniai verslai dažniausiai funkcionuoja tarsi  atskiri pasauliai, kurių trajektorijos beveik nesusikerta. „Dėl šios  priežasties vien jau pati galimybė susėsti prie bendro stalo, diskutuoti  ir geriau pažinti vieni kitus yra išties vertinga. Tik tokiu būdu gali  atsirasti tam tikri sąlyčio taškai, tik taip įmanoma vieni kitus  praturtinti naujomis idėjomis ir įžvalgomis“, – samprotavo klaipėdietė.
 

Živilė Mačienė iš AB „Klaipėdos nafta“ atkreipė dėmesį, jog tokio pobūdžio renginiuose išties prasminga  sudalyvauti ne vien skirtingų sferų specialistams, bet ir svarbiausius  sprendimus verslo ar kitose organizacijose priimantiems vadovams:  „Kontaktas su kūrybinių industrijų atstovais neabejotinai padeda  peržengti įprastinio mąstymo rėmus, įvertinti situaciją nauju rakursu“.
 

Ž. Mačienės nuomone, tradicinėms įmonėms  būtų itin įdomūs kūrybiškų idėjų galintys pasiūlyti IT sferos  startuoliai. „Intensyvėjančių skaitmenizacijos procesų kontekste  daugelis ieško inovatyvių sprendimų – mūsų įmonei jie labai aktualūs“, –  sakė AB „Klaipėdos nafta“ dokumentų kontrolės vadovė.

Šaltinis: Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location