Kovo 25 d.

Mamų verslas žavi patirtimi

2018-10-12 07:55 Dalintis:

Tarptautinį išsilavinimą įgijusi verslo valdymo magistrė  Elvija ir humanitarinių mokslų daktarė Jovita savo akademines veiklas  vykdo pasinėrusios į verslo pasaulį. Moterys pasakoja, kad išmėginusios  akademinę veiklą, surado sau įdomią verslo sritį – subūrė akademinio  pasaulio kolegas ir sėkmingai padeda mamoms Vilniuje ugdyti vaikus bei  tinkamai planuoti jų ir savo pačių laiką.

Kaip kilo mintis sukurti įmonę „Mama plius“? Ir ką veikėte iki tol?

Bendraudamos su draugais, pažįstamais ir kolegomis pastebėjome, kad  vaikus auginantiems tėvams labai trūksta papildomų rankų, o surasti  valandines aukles, pagalbininkus, korepetitorius ar pan. yra labai  sunku. Tėvai kasdien turi gausybę įvairių reikalų ir rūpesčių, o vaikai –  savo gyvenimo ritmą, kurio, rūpinantis sveikata ir emocine būsena,  geriau neišbalansuoti. Kartu tapome tandemu ir patikėjome, kad ši sritis  turi potencialo, turėjome ne tik ryžto, bet ir žinių, padėsiančių ir  pradėti, ir vystyti verslą.

Kokią veiklą vykdo jūsų įmonė?

„Mama plius“ pagrindinės paslaugos yra kalbų ir kitų mokomųjų dalykų  individualus mokymas, vaikų ir suaugusiųjų valandinė priežiūra, įvairių  specialistų konsultacijos, padedame surasti ir atrinkti nuolatines  aukles šeimoms, namų tvarkytojus.

Pagrindiniai mūsų klientai yra vaikai ir jų tėvai, senjorai bei  kiekvienas žmogus, kuriam reikalinga atitinkamos srities specialisto  pagalba, t. y. auklės, mokytojo, psichologo, kineziterapeuto,  ergoterapeuto, logopedo ar kt.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte kurdamos verslą? 

Kiekvienas iš mūsų žino, kad kuriant verslą reikalinga ne tik gera  idėja, bet ir jos realizavimo galimybių projektavimas bei įgyvendinimas,  t. y. verslo vizija, SSGG analizė, finansavimo šaltiniai, plėtra  (paslaugų eksporto galimybės) ir t. t.

Akivaizdu, kad verslo kūrime susiduri su tam tikrais iššūkiais,  kartais visai nenuspėjamais. Todėl nusprendėme kreiptis į UAB  „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) dėl kompensacijos verslo  konsultacijoms – pasinaudojome priemonėmis „Verslo konsultantas LT“ ir  „Expo konsultantas LT“, finansuojamomis Europos regioninės plėtros fondo  lėšomis. Profesionalų konsultacijos padėjo išvengti tam tikrų klaidų ir  tinkamai sureguliuoti mūsų įmonės veiklos bei eksporto planą.

Džiaugiamės, kad pavyko pasinaudoti „Invegos“ teikiama paslauga, kuri suteikė galimybę gauti vertingų verslo konsultacijų.

Kokie yra kasdienės jūsų motyvacijos šaltiniai: kuo džiaugiatės savo darbuose?

Tikrai nuoširdžiai džiaugiamės, kad galime pasidalyti savo patirtimi  ir padėti kitiems kasdieniniame gyvenime įveikti kliūtis, kurios trukdo  gyventi harmoningai, sutvarkyti savo skubius reikalus ir būti ramiam,  kad jų artimieji yra saugūs, kad papildomos pamokos ir  mokymas vaikams  padeda geriau suprasti ir atlikti šios dienos namų darbus bei įveikti  sunkumus ateityje.

Įmonė turi kelias vadoves: kaip pasiskirstote atsakomybėmis?

Pasiskirstyti atsakomybėmis mums nesunku – vaikų ir suaugusiųjų  priežiūrą bei visą organizacinę veiklą kuruoja įmonės direktorė Elvija. O  Jovita, turinti 12 m. pedagoginę patirtį, vadovauja įmonės mokymo ir  specialistų konsultacijų veiklai.

Kaip surandate tinkamiausius bendražygius, kolegas?

Profesionalumas, patikimumas, pastovumas, nuoširdumas ir darbštumas –  tai yra savybės, kurių ieškome žmonėse, su kuriais kartu dirbame.

Ilgalaikis pedagoginis darbas aplink mus subūrė platų kolegų ratą,  jie yra įvairių mokymo dalykų specialistai ir savo srities  profesionalai. Dauguma iš jų yra mokslo daktarai, sutinkantys  bendradarbiauti mūsų įmonės mokymo veikloje.

Taip pat nuolat vykdome valandinių auklių bei namų tvarkytojų  atrankas. Jau turime subūrę su mumis nuolat dirbančių žmonių ratą,  tačiau visuomet esame atviri naujiems, kompetentingiems specialistams.

Žinoma, kaip ir visi verslai, susiduriame su gerų darbuotojų  stygiumi: dirbame tokioje srityje, kur žmonės ne visada yra linkę gauti  oficialias pajamas. Šeimos dažnai samdo auklę ir moka jai neapmokestintą  atlygį, o mūsų įmonėje viskas vyksta oficialiai, tai ir mūsų įkainiai  yra didesni, bet tikime, kad ateityje valdžios sprendimai bus vis  palankesni ir verslininkams, ir darbuotojams, ir klientams.

Ar turite savo verslo ateities viziją, plėtros planų?

Žinoma, kad nesustosime ties jau įgyvendintais darbais. Turime daug  įdomių idėjų ir žingsnis po žingsnio stengsimės jas realizuoti.  Planuojame rengti miesto stovyklas vaikams, saviugdos mokymus, būrelius  ir kt. Taip pat turime eksporto planų – mums labai pasitarnavo  profesionalų konsultacijos. Mūsų verslo ateities vizija – kokybiškos  paslaugos Lietuvoje ir net už jos ribų (auklių, pagalbininkų,  korepetitorių, įvairių specialistų sutelkimas).

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location