Balandžio 16 d.

Mokslo ir technologijų parkai padės spręsti visuomeninius iššūkius

2018-12-11 10:23 Dalintis:

Mokslo ir technologijų parkai  yra matomi kaip labai svarbi inovacijų ekosistemos dalis tiek Lietuvos,  tiek Europos regioniniu mastu. Parkuose veikiančios inovatyvios įmonės  gali reikšmingai prisidėti prie naujų produktų kūrimo bei gali padėti  spręsti svarbiausius visuomenei kylančius iššūkius: aplinkos taršos,  sveikos gyvensenos, transporto kamščių ir daugelį kitų. Parkai gali būti  ta grandis, kuri palaiko aktyvų ryšį su vietos bendruomene, politikais,  įvairiomis organizacijomis ir padeda spręsti jų problemas.

Todėl lapkričio paskutinę savaitę  daugiau nei 80 inovacijų ekspertų iš viso Baltijos jūros regiono buvo  susirinkę Vokietijoje, Potsdame vykusioje Brandenburgo inovacijų  stovykloje. Renginį aplankė aukšti Brandenburgo žemės pareigūnai.  Renginio metu buvo ieškoma atsakymų, kaip mokslo ir technologijų  parkuose kurti produktus, reikalingus visuomenei kylantiems iššūkiams  spręsti, kaip mokslo ir technologijų  parką paversti tarptautiniu mastu  patraukliu inovacijų partneriu.  Buvo generuojamos idėjos, kaip parkai  galėtų skatinti verslo, pilietinės visuomenės organizacijų ir vietos  bendruomenės sąveiką.

Stovyklos metu susirinkę inovatoriai  naudojo „design thinking“ metodą, apklausė parke ir miestelyje  dirbančius ir gyvenančius žmones, norėdami sužinoti jų tikrąsias  problemas ir nuomonę. Taip pat buvo atlikta išsami politikų sprendimų  priėmimo analizė interviu metodo pagalba.

Šioje inovacijų stovykloje patirties  sėmėsi ir savo įžvalgomis dalinosi Mokslo, inovacijų ir technologijų  agentūros (MITA), Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko,  Visorių informacinių technologijų parko, Šiaurės miestelio technologijų  parko, Kaunas Inn ir Kauno mokslo ir technologijų parko atstovai.

Inovacijų stovykloje buvo priimtos  rekomendacijos, kaip būtų galima efektyviai spręsti kiekvienoje šalyje  kylančius iššūkius. Šios rekomendacijos bus perduotos kiekvienai  Baltijos jūros regiono šaliai, kuri pagal poreikį gali pritaikyti šia  žinias mokslo ir technologijų parkuose.

Tai jau ketvirtoji inovacijų stovykla,  organizuojama INTERREG Baltijos jūros regiono programos, remiamo „SMART  UP BSR“ projekto pagalba.

Projektu siekiama padėti Baltijos jūros  regiono šalims kuo efektyviau įgyvendinti regioninę mokslinių tyrimų ir  inovacijų politiką, dalintis ES sumaniosios specializacijos ekspertų  gerąja praktika ir bendrai kurti sumanios specializacijos strategijos  įgyvendinimo koncepcijas.  

8 Baltijos regiono šalių specialistai  ieško geriausių sprendimų sveiko senėjimo, išmanių miestų kūrimo,  klimato kaitos bei žiedinės ekonomikos srityse. Šio projekto  įgyvendinimą Lietuvoje koordinuoja Mokslo ir inovacijų agentūra (MITA),  kartu su Klaipėdos mokslo ir technologijų parku. 

Daugiau apie Inovacijų stovyklą Brandenburge: https://smartup-bsr.eu/brandenburg/

Daugiau apie Inovacijų stovyklų rezultatus ir „Smart up BSR“ projektą: http://smartup-bsr.eu

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location