Vasario 08 d.

"Ocean Hackathon" laimėtojai Klaipėdoje - jungtinė KU ir SMK komanda "Salt"

2022-12-08 14:20 Dalintis:

48-os intensyvios "Ocean Hackathon" valandos į pasauliniu mastu organizuojamo hakatono finalą šį savaitgalį atvedė komandą "Salt", kurioje AB "Klaipėdos vanduo" pateiktą iššūkį sprendė jungtinės Klaipėdos universiteto ir Socialinių mokslų kolegijos atstovų pajėgos.

Komanda pasiūlė sprendimą, kuris realiu laiku informuotų įmonę, kilus grėsmei, kad sūrus vanduo per Drevernos šliuzą patenka į Vilhelmo kanalą, iš kurio imamas vanduo Klaipėdos pietinės miesto dalies gyventojams - tai įgalintų operatyviai reaguoti blokuojant sūraus vandens patekimą į vandens tiekimo sistemą.

Apdovanota ir KU bei SMK komanda "Išplaukę", pristačiusi sistemos, įspėjančios apie galimą Danės upės pakrantės teritorijų užliejimą, sprendimą, kuris aktualus savivaldybeės gyventojams, uostui ir verslui. Šį iššūkį hakatone kvietė spręsti KU Jūros tyrimų institutas.

Globaliu mastu organizuojamo hakatono ambasadą uostamiestyje gruodžio 2-4 dienomis įsteigęs Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas sveikina laimėtojus, kurie kitąmet vyks į "Ocean Hackathon" didįjį finalą Bresto mieste Prancūzijoje pirmąsyk atstovauti Lietuvai ir Klaipėdai! Sveikiname VISUS - dalyvius, iššūkių teikėjus, mentorius ir komisijos narius - kurie per hakatono savaitgalį stipriai ūgtelėjo žiniomis, pasitikėjimu ir naujais ryšiais! 

Šiemet "Ocean Hackathon"  maratonas, kvietęs generuoti duomenimis grįstus sprendimus, kurie svarbūs pakrančių miestams ir visuomenei, kurie aktualūs siekiant apsaugoti ir tvariai naudoti gamtinius resursus, apėmė kone visus žemynus – Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Afrikos bei Azijos miestus. Klaipėda hakatone dalyvavo pirmąsyk - drauge su komandomis iš Boulogne-sur-Mer (Prancūzija), Keiptauno (Pietų Afrika), Champs-sur-Marne (Prancūzija), Fort-de-France (Prancūzija), La Rochelle (Prancūzija), Meksiko (Meksika), Nouméa (Prancūzija), San Fransisko (JAV), Santiago (Čilė), Toulon (Prancūzija), Brest, Abidjan (Dramblio Kaulo Krantas), Kuala Lumpuro (Malaizija), Rose Hill (Mauricijus).

Šaltinis: Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location