Kovo 29 d.

Opcionų apmokestinimas taps patrauklesnis

2019-04-18 17:00 Dalintis:

Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtam Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimui, nustatančiam mokestinę lengvatą darbuotojams, kurie pasirinkimo sandorių (opcionų) būdu įgytas įmonės akcijas išlaikė ilgiau nei trejus metus. Pakeitimas ženkliai prisidės kuriant bei gerinant šalyje verslo sąlygas startuoliams, kurie siekia išlaikyti ir motyvuoti darbuotojus dalį jiems tenkančio atlyginimo išmokėdami opcionais.

„Startuoliai veiklos pradžioje neturi pakankamai lėšų verslo pradžiai ir konkurencingiems atlyginimams mokėti, todėl alternatyva tampa įmonės akcijų suteikimas darbuotojams, o palankesnis opcionų apmokestinimas leis jaunoms, taip pat ir didelėms įmonėms motyvuoti esamus darbuotojus ir pritraukti naujų. Šis sprendimas itin palengvins sąlygas ankstyvojo etapo startuoliams, kuriems veiklos pradžioje reikia pačių geriausių specialistų produktui tobulinti, tačiau turimas kapitalas labai ribotas. Tarptautinė praktika rodo, kad opcionai dažnai tampa išeitimi“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlomame Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitime numatoma, kad darbuotojo pagal pasirinkimo sandorius gauta nauda, įsigijus akcijų ne anksčiau kaip po 3 metų nuo teisės į pasirinkimo sandorį suteikimo, nėra apmokestinama nei gyventojų pajamų mokesčiu, nei socialinio draudimo įmoka.

Šiuo metu darbuotojui, realizuojančiam pasirinkimo sandorį ir gaunančiam akcijų, reikia dar net negavus pajamų iš karto susimokėti mokesčius nuo skirtumo tarp akcijų įsigijimo kainos ir jų tikrosios rinkos vertės. Nepatraukli pasirinkimo sandorių apmokestinimo tvarka  apsunkina sąlygas startuoliams pritraukti ir darbuotojams išlaikyti, verčia įmones rinktis kitas užsienio valstybes.

Šis pasiūlymas yra viena iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengto projekto startuoliams „Programa 1000“ dalių ir juo siekiama sudaryti palankesnę verslo aplinką startuolių steigimuisi bei augimui ir iki 2020 m. padidinti Lietuvoje veikiančių startuolių skaičių iki 1000. Lietuvos startuolių ekosistemoje šiuo metu yra 530 aktyvių startuolių, o vien pernai pritraukta 183 mln. investicijų.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimas bus teikiamas svarstyti Seimui.

Šaltinis: Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location