Birželio 13 d.

Sostinėje duris atvėrė atnaujintas Muitinės departamento pastatas

2024-05-14 11:40 Dalintis:

Vilniuje, A. Jakšto g. 1, duris atvėrė atnaujintas Lietuvos Muitinės departamento pastatas. Po atliktų darbų pastatas iš esmės pakeitė savo veidą. Turto banko valdomas objektas tapo energiškai efektyvesnis bei praturtintas šiuolaikiškais komforto ir saugumo sprendimais. Daugiau nei 70 metų skaičiuojančio pastato atnaujinimui skirta beveik 7 mln. eurų.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė pažymi, kad sisteminis valstybinių administracinių pastatų atnaujinimas padeda užtikrinti ne tik patogesnes darbo vietas tarnautojams, bet ir pasiekti valstybės administracinio nekilnojamojo turto centralizavimo tikslus – optimizuoti šio turto portfelio apimtis ir kokybiškai pagerinti portfelio būklę.

„Šis modernizuotas Muitinės departamento pastatas – vienas iš eilės Turto banko sėkmingai užbaigtų projektų. Džiugu, kad vis daugiau valstybės administracinio nekilnojamojo turto yra atnaujinama. Tai leidžia sumažinti pastatų išlaikymo sąnaudas, o darbuotojams – užtikrinti geresnes darbo sąlygas. Modernūs, energetiškai taupūs ir ekonomiški projektai tampa nebe prabangos, bet efektyvaus valdymo pavyzdžiu“, – teigia finansų ministrė G. Skaistė.

Jakšto g. 1 esantis pastatas baigtas įrengti dar 1954 m. Per ilgą eksploatavimo laiką statinys nusidėvėjo, jo energijos efektyvumo klasė buvo D. Atlikus pastato energetinį auditą paaiškėjo, kad dauguma pastato elementų neatitinka keliamų reikalavimų, o tai pastebimai išaugino energijos sąnaudas.

„Atliekant atnaujinimo darbus svarbu, kad parinkti sprendiniai būtų teigiami tiek pastate dirbantiems žmonėms, tiek aplinkai. Po atliktų darbų pastatas pasiekė B energijos efektyvumo klasę, o tai leis sutaupyti daugiau nei 50 proc. energijos. Kartu su šiais atnaujinimais pasikeitė ir pastato vidus – patalpos tapo šviesesnės, jaukesnės ir funkcionalesnės. Šis projektas rodo, kad kartu su partneriais valstybiniams pastatams galime suteikti naują, šiuolaikiškesnį veidą“, – sako laikinasis Turto banko vadovas Ernestas Česokas.

Jis priduria, kad atnaujinus pastatą, per metus jis sutaupys apie 246 tūkst. kWh. Į aplinką per metus bus išskleidžiama apie 17 tonų mažiau CO2.

Kasdienis darbas vyks šiuolaikiškomis sąlygomis

Teigiamą energijos taupymo rezultatą padės pasiekti tai, kad projekto metu apšiltintas ir atnaujintas pastato fasadas, pakeista nusidėvėjusi stogo danga. Sename pastate atnaujintos nuotekų, vandentiekio ir elektros instaliacijos sistemos. Pakeistos išorinės durys ir langai ne tik prisidės prie didesnio sandarumo, bet ir pagerins garso izoliaciją judrioje sostinės vietoje.

Pastebimų pokyčių sulaukė ir pastato vidus. Patogiai išplanuotos patalpos leido sukurti šiuolaikiškas darbo vietas, įrengti poilsio zoną bei konferencijų sales. Vidaus sprendimai pritaikyti taip, kad pastate būtų patogu judėti ir negalią turintiems žmonėms.

„Muitinės departamento darbuotojai tikrai labai laukė sugrįžimo į įprastas patalpas, kuriose daug metų dirbo. Na ir štai – senos patalpos tapo naujomis, pokyčiai iš tiesų labai akivaizdūs ir modernūs. Ir kas daugelį maloniai stebina – atidengti istorinio pastato fragmentai – suteikia mūsų įstaigai jaukumo ir solidumo. Įsikėlimas simboliškai sutapo su Lietuvos muitinės gimtadieniu – smagu buvo čia pasitikti 105-ąsias įstaigos metines, taip pat džiaugiamės į atnaujintą pastatą galėdami pakviesti svečius iš 5 užsienio valstybių – labai svarbaus muitinių vadovų susitarimo pasirašymo ceremonijai“, – sako Muitinės departamento generalinis direktorius Darius Žvironas.

Atnaujinant pastatą didelis dėmesys skirtas darbuotojų komfortui ir saugumui. Tinkamą temperatūrą vasarą ir žiemą padės užtikrinti pažangūs šildymo, vėsinimo ir vėdinimo sprendimai. Pastatas tapo ir gerokai saugesniu – atnaujinta gaisro ir apsauginė signalizacija, įrengtos modernios stebėjimo kameros, įrengta patekimo į patalpas kontrolės sistema.

Išsaugotas pastato unikalumas

Darbus atlikusios vienos didžiausių statybų bendrovių Lietuvoje „Naresta“ vadovas Tadas Grincevičius pažymi, kad buvo itin svarbu parinkti tokius sprendinius, kurie pabrėžtų pastato unikalumą.

„Iš pažiūros nesudėtingas rekonstrukcijos projektas mūsų komandai netruko tapti labai prasmingu iššūkiu. Nes jau pirmo apsilankymo metu supratome: modernizuodami privalome išsaugoti unikalias šio pastato interjero detales. Didžiuojuosi klientais, kurie taip pat jaučia pagarbą istorijai ir vertina autentiškumą. Tai leido sukurti tvarų ir šiuolaikišką statinį, viduje ateities kartoms saugantį mūsų visų istoriją“, – sako „Naresta“ vadovas.

Tai jau antrasis Turto banko atnaujintas muitinės pastatas Lietuvoje šiais metais. Kovo pradžioje duris taipogi atvėrė atnaujintas Kauno teritorinės muitinės pastatas. Dar šiemet atnaujinimo darbų pabaigos sulauks ir Klaipėdos teritorinės muitinės administracinės patalpos.

A. Jakšto g. 1 pastato atnaujinimo darbams lėšas skyrė Turto bankas ir Viešųjų investicijų plėtros agentūra. Per artimiausius 4 metus Turto bankas valstybinių pastatų atnaujinimui numatęs skirti apie 320 mln. eurų.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra didinti statinių tvarumą, investuoti į atsinaujinančią energiją, mažinti energijos sąnaudas ir CO2 emisiją.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos finansų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location