Birželio 14 d.

Stiprėja Kauno oro uosto lyderystė Baltijos šalių regione: „Ryanair“ atidarė antrąjį orlaivių techninio aptarnavimo angarą

2024-05-24 08:00 Dalintis:

Kauno oro uoste oficialiai atidarytas jau antrasis kompanijos „Ryanair“ valdomas orlaivių techninės priežiūros ir remonto (angl.: „Maintenance, Repair, and Overhaul (MRO)“) paslaugų angaras. Teigiama, kad šis oro bendrovės sprendimas sustiprins antrojo pagal dydį Lietuvoje oro uosto esamą lyderystę Baltijos šalių regione būtent techninio orlaivių aptarnavimo srityje.

Daugiau nei 7 tūkst. kvadratinių metrų ploto sklype jau pastatytas ir veikia dviejų dalių angaras, kuris leidžia kompanijai MRO paslaugų pajėgumus Kauno oro uoste padvigubinti – vienu metu dviejuose angaruose aptarnauti 4 orlaivius.

"Drąsiai galima teigti, kad Kaunas tampa nepavejamu šių paslaųgų centru regione. Kauno oro uostas jau dabar yra pirmaujantis tokių paslaugų teikėjas Baltijos regione, ir ši pozicija neabejotinai dar labiau sustiprės.  Tai yra nuosekli oro uostų veikla ir kartu su aviacijos bendruomene parengtų aviacijos gairių iki 2035 m. įgyvendinimas", - sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Anot oro bendrovės atstovų, vien pastaroji investicija tiesiogiai sukurs daugiau nei 200 naujų darbo vietų aukštos kvalifikacijos specialistams Lietuvoje.

„Ši maždaug 20 mln. eurų investicija ne tik stiprina mūsų aptarnavimo pajėgumus Kauno oro uoste, bet ir pabrėžia mūsų kompanijos indėlį į regiono ekonomiką ir darbo vietų kūrimą. Antrasis angaras demonstruoja mūsų norą toliau investuoti į aviacijos paslaugų infrastruktūrą Lietuvoje, plėsti savo aviacijos veiklą Kauno oro uoste“, - komentavo Eddie Wilson, kompanijos „Ryanair“ generalinis direktorius.

Lietuvos oro uostų vadovas Simonas Bartkus pabrėžė, kad oro uostai lygiagrečiai investuoja į aplinkinės infrastruktūros paruošimą augančiam teikiamų paslaugų ir orlaivių srautui.

„Džiaugiamės oro bendrovės investicijomis ir ilgalaikiu apsisprendimu didinti veiklos apimtis Kauno oro uoste, šiame oro uoste kuriama viena didžiausių lėktuvų remonto ir priežiūros bazių Europoje. Mūsų strateginis tikslas antrame pagal dydį Lietuvos oro uoste yra plėsti MRO paslaugų infrastruktūrą, pritaikyti oro uosto galimybes patogiai aptarnauti orlaivius, kurie naudosis tiek esamais, tiek naujais angarais ateityje. Esame pasiruošę išlaikyti lyderio pozicijas Baltijos regione.“ – teigia LTOU vadovas Simonas Bartkus.

Kauno oro uostas jau dabar yra MRO paslaugų teikimo lyderis Baltijos šalių regione,. Oro uoste MRO veiklas jau vykdo kompanijos „Ryanair“ (dukterinė įmonė „Kaunas Aircraft Maintenance Services“), „FL Technics“, „DAT“ ir „MAAS Aviation“.

Primenama, kad Kauno oro uoste šiuo metu vyksta du didelio masto plėtros projektai: keleivių terminalo plėtra, taip pat lygiagrečiai vyksta perono dalies plėtra Šiaurinėje oro uosto dalyje, kuri yra itin svarbi būtent MRO paslaugų kompanijoms. Užbaigus pastarąjį projektą, Kauno oro uoste orlaivių stovėjimo vietų skaičius padidės daugiau nei pusantro karto. Bus sukurtos ne tik papildomos lėktuvų statymo, bet ir variklių bandymo vietos.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location