Rizikos ir privataus kapitalo fondai

Livonia Partners

Privataus kapitalo fondas

Fondas specializuojasi verslo išpirkimuose (buyouts) iš esamų akcininkų. Plėtros kapitalas investuojant nuo 3 iki 15 mln EUR į akcinį kapitalą. Mezzanine tipo paskolos. Livonia Partners neinvestuoja į startuolius ir nekilnojamajį turtą.

Kreiptis gali verslo savininkai, siekiantys parduoti verslą arba ieškantys kapitalo ir žinių verslo plėtrai pagreitinti.


BaltCap Private Equity Fund II

Rizikos kapitalo fondas

Fondas investuoja Baltijos šalyse į sparčiai augančių įmonių plėtrą (pvz. įmonės pajėgumų plėtrą; konkurentų įsigijimą, esamų banko paskolų sumažinimą). Investuojama įsigyjant naują akcijų emisiją ir įnešdami naują kapitalą skirtą įmonės plėtrai. Paprastai investuojama į įmones kurios turi aiškų konkurencingumo pranašumą, yra rinkos lyderis ar turi potencialą tokiu tapti. Įmonėje dirba patyrusi ir motyvuota vadovų komanda ir turi aiškią įmonės vystymosi strategija ir yra bendras rinkos augimo potencialas. Įvardijami galimi potencialūs įmonės pirkėjai ateityje.

Kreiptis gali verslo savininkai, siekiantys parduoti verslą arba ieškantys kapitalo ir žinių verslo plėtrai pagreitinti.


LitCapital

Rizikos kapitalo fondas

Fondas investuoja į Lietuvos įmonių kapitalą, padėdamas įmonėms įgyvendinti plėtros ir augimo planus. Vienos investicijos dydis - nuo 1 iki 3 milijonų eurų. Investavimo laikotarpis - 3-6 metai.

Neinvestuojama į socialiai neatsakingus verslus ir žemės ūkio sektorius.

Fondas orientuojasi į įmones, veikiančias B2B („verslas verslui“) sektoriuose, kurių produktai ir paslaugos yra skirti ne tik vietinei, tačiau ir eksporto rinkoms. Svarbu, kad įmonė turėtų realias galimybės reikšmingai padidinti veiklos apimtis investiciniu laikotarpiu, o augimas nebūtų ribojamas netinkamu verslo modeliu, orientacija į itin mažą rinkos nišą.


Verslo angelų fondas I

Rizikos kapitalo fondas

Fondas investuoja tik kartu su Verslo Angelu. Verslo Angelas – tai bendrovė arba privatus asmuo, pasirengęs investuoti į pasirinktą bendrovę dalį savo kapitalo ir su šios bendrovės vadovais dalintis asmenine verslo patirtimi. Fondo investicijų dydis nuo 50 000 iki 600 000 eurų į vieną bendrovę.

Kreiptis gali smulkios ir vidutinio dydžio bendrovės, kurių metinė apyvarta siekia iki 4,3 mln. eurų, pardavimai orientuoti į eksporto rinkas, stipri ir sėkmingai dirbanti vadovų komanda. Minimalus bendrovės amžius – 1,5-2 metai.


Practica Venture Capital

Rizikos kapitalo fondas 

Ankstyvos stadijos („seed“,„startup”) ir vėlesnės stadijos jau veikiančių bendrovių verslo plėtros projektų finansavimas investuojant iki 3 mln. eurų į nuosavybės (įmonės akcijos) ir pusiau nuosavybės (konvertuojama skola ir pan.) kapitalą

Gali kreiptis verslininkai, siekiantys toliau vystyti pasitvirtinusias verslo idėjas, jau veikiančios smulkios ir vidutinės įmonės, siekiančios plėsti verslą tiek vidaus, tiek užsienio rinkose.


Daugiau galimų fondų:

EBRD Venture Capital

Intel Capital

Karma Ventures

Kima Ventures

Octopus Ventures

Vostok Emerging Finance