Gegužės 11 d.

Dalyvavimo tarptautiniame renginyje sėkmė gali pasimatyti ne iš karto

2018-12-20 07:53 Dalintis:

„Einant į mišką grybauti, visada aptiksi grybų, tačiau kiek ir kokių priklauso nuo daugybės veiksnių tokių kaip oro sąlygos, teritorijos grybingumas, akies pastabumas, ar prieš tai kas nors jau grybavo toje vietoje. Tas pats ir su dalyvavimu tarptautiniuose renginiuose, kur ieškai partnerių. Dalyvavimo sėkmė priklauso nuo daugybės faktorių, bet jei nedalyvausi, tai nieko ir neturėsi, nesvarbu, kad reali nauda gali pasijausti tik po kelių kartų“, – sako Fizikos instituto mokslo ir technologijų parko (FIMTP) direktorius Julius Paužolis.

Romoje vykusiame renginyje „2nd Global Summit & Expo on Laser Optics & Photonics“ FIMTP atstovams pavyko gauti naudingos informacijos parke veikiančioms įmonėms. Pavyzdžiui, vienai iš parko įmonių, dirbančiai su terahercų technologijomis, buvo parvežti vienos didžiausių skaitmeninių technologijų įmonių ABB atstovo iš Šveicarijos kontaktai, kuris renginyje kaip tik pristatė kelių pastarųjų metų pramoninių tyrimų rezultatus taikant terahercų jutiklių technologijas įvairiose pramonės šakose.

Kita parko įmonė, kuri atlieka tyrimus apie lazerių taikymą vėžiui gydyti, gavo amerikiečių mokslininko kontaktus, kuris renginyje pristatė savo klinikose atliktų šviesos terapijos tyrimų rezultatus.

Ar šie kontaktai išvirs į tolesnį bendradarbiavimą, parodys laikas, tačiau be dalyvavimo tarptautiniame renginyje, nebūtų net tokių bendradarbiavimo užuomazgų, o ką ir bekalbėti apie konkrečias partnerystės sutartis ar technologijų perdavimus.

Negana to, renginys renginiui nelygu. Vienur susirenka labai daug, tačiau labai skirtingų dalyvių, kitur dalyvių būna mažiau, tačiau jų kvalifikacija ir bendradarbiavimo galimybės su jais būna palankesnės.

FIMTP pasinaudojo priemonės „InoConnect“ teikiamomis finansinėmis galimybėmis dalyvauti renginyje. Ši priemonė yra skirta tarptautinei partnerystei ir tinklaveikai per Europos įmonių tinklą (angl. Enterprise Europe Network – EEN) skatinti. Ją gali naudotis tiek verslo įmonės, tiek mokslo ir technologijų parkai ir (arba) klasterių koordinatoriai. Iškilus papildomiems klausimams, EEN atstovai Lietuvoje – Lietuvos inovacijų centras – gali suteikti nemokamas konsultacijas dėl dalyvavimo tarptautiniuose renginiuose, suorganizuoti verslo misijas ir verslo verslui (B2B) susitikimus su potencialiais partneriais užsienyje.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location