Balandžio 27 d.

EBPO forume – Lietuvos sėkmės istorija finansinių technologijų srityje

2019-09-17 07:50 Dalintis:

Blokų grandinės technologijos (angl. blockchain) privalumai ir keliami iššūkiai bei Lietuvos ir kitų šalių sukaupta finansinių technologijų sektoriaus plėtojimo patirtis, padedanti pritaikyti gerąją praktiką ir kurti blockchain įmonėms palankią verslui aplinką. Apie tai ketvirtadienį Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) forume „Global  Blockchain Policy“ Paryžiuje kartu su kitais politikos formuotojais bei verslininkais diskutuoja finansų ministras Vilius Šapoka.

Lietuva garsėja pasaulyje kaip finansinių technologijų inovatorė, turinti palankią aplinką Fintech ir blockchain projektams vystyti. V. Šapokos nuomone, blockchain technologijos potencialas bei pridėtinė vertė, kurią blockchain grįsti sprendimai gali pasiūlyti vartotojams, finansų ir viešajam sektoriui, yra milžiniška. Tačiau kartu svarbu suvaldyti ir su inovacijomis kylančias rizikas, pavyzdžiui, turėti aiškų reguliavimą virtualiųjų valiutų keitykloms, kuris užtikrintų efektyvią pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevenciją.

„Technologijos – tai galimybė ateičiai, kurios mūsų šalis praleisti neketina. Spartėjant jų plėtrai svarbu rasti pusiausvyrą tarp greičio ir saugumo. Todėl nuolat tobuliname verslui palankią teisinę aplinką bei ypatingą dėmesį skiriame saugumui – stipriname tarpinstitucinį bendradarbiavimą, keičiamės gerąja praktika ir informacija su partneriais Lietuvoje ir užsienyje bei kt. Esu įsitikinęs, kad investavimas į inovacijas bei naujausias technologijas yra kelias Lietuvai“, – sako finansų ministras V. Šapoka.

EBPO „Global Blockchain Policy“ forumas yra viena didžiausių tarptautinių konferencijų, skirta politikos formuotojams bei verslininkams spręsti blockchain technologijos keliamus iššūkius bei dalintis gerąja patirtimi. Forume nagrinėjama blockchain teikiama nauda ir galimos rizikos ekonomikai ir visuomenei, taip pat reguliavimo metodai, panaudojimas konkrečiose politikos srityse.

Diskusijos įrašą galite rasti čia.

 

Papildoma informacija:

  • Vyriausybė, 2016 m. paskelbusi finansinių technologijų plėtrą vienu iš prioritetų, skiria didelį dėmesį atveriant naujas galimybes inovacijoms taikyti bei saugumui užtikrinti. Mūsų šalis Įmonės gali pasinaudoti programomis, skirtomis skatinti inovatyvias finansines paslaugas, greitu licencijavimo procesu (pagal licencijuotų elektroninių pinigų įstaigų skaičių kontinentinėje Europoje mūsų šalis pernai įkopė į pirmąją vietą).
  • Lietuva, viena iš pirmųjų ES valstybių narių, parengė išsamias gaires skaidresnei pirminio viešo žetonų siūlymo (ICO) projektų veiklai užtikrinti. ICO – sparčiai populiarėjanti verslo finansavimo alternatyva, kuomet lėšos pritraukiamos išleidžiant žetonus. Lietuvos parengtose ICO gairėse yra išsamiai aprašytos inovatyvaus verslo bei plėtros galimybės Lietuvoje – nuo ICO projektų reguliavimo iki įmonių apmokestinimo bei apskaitos. Jomis siekiama, jog kuo daugiau įmonių vykdytų veiklą mūsų šalyje.
  • Vyriausybė yra parengusi Pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siekiama užtikrinti pirminį virtualiąsias valiutas siūlymą vykdančių įmonių (ICO), virtualiųjų valiutų keityklų ir  depozitinių piniginių operatorių veiklos finansinį skaidrumą, vartotojų apsaugą ir stiprinti kovą su pinigų plovimu bei terorizmo finansavimu.
  • Plečiant palankią blockchain infrastruktūrą, Lietuvos bankas pristatė blokų grandinės technologija pagrįsta bandomąją technologinę platformą - „LBChain“.
  • Lietuvoje veikia du specializuoti finansinių paslaugų ir inovacijų centrai – „RockIt Vilnius“ ir „Blockchain centre Vilnius“, kurie ne tik rūpinasi finansinių technologijų ekosistemos plėtra ir Lietuvos jurisdikcijos pristatymu užsienyje, bet ir skatina dar glaudesnį dialogą tarp valstybės institucijų ir blockchain bendruomenės.
  • Kasmet Finansų ministerija kartu su partneriais organizuoja tarptautinius renginius, kuriuose dalyvauja rinkų politikos formuotojai, akademikai ir verslo atstovai iš viso pasaulio. Šių metų lapkričio 27-28 d. vyksiančioje konferencijoje „FintechInn“ daugiausia dėmesio bus skiriama blockchain klausimams.
  • Lietuvos aukštosios mokyklos į savo programas įtraukia su blockchain technologija susijusias temas.

Šaltinis: Finansų ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location