Gegužės 21 d.

Modernios technologijos padeda pasirengti krizinėms situacijoms

2022-01-24 08:00 Dalintis:

Tai, kad mokslas padeda žmonijai kovoti su kylančiomis problemomis – anokia naujiena. Visgi augantis tyrimų kompleksiškumas atveria vis naujas galimybes ne tik kurti ar tobulinti produktus ir paslaugas, bet ir sudaro iki šiol neegzistavusias sąlygas mokytis, modeliuoti įvairias situacijas ir pasirengti scenarijams, kuriems anksčiau pasiruošti būdavo sudėtinga.

Rizikų ir krizių tyrimų centras

Vienas tokių modernių tyrimų centrų, padedančių tiek valstybei, tiek verslui modeliuoti ir simuliuoti sudėtingas situacijas, įsikūręs Švedijoje. Mid Sweden universitetas gali didžiuotis įsteigęs Rizikų ir krizių tyrimų centrą, valdantį unikalią Rizikų ir krizių simuliacijų laboratoriją. Ši laboratorija ne tokia, kokią esame įpratę įsivaizduoti: čia nerasime gausybės reagentų ir sudėtingų instrumentų. Rizikų ir krizių simuliacijų laboratorijoje vykdomi tyrimai, kaip asmenys elgiasi stresinėse situacijose, kaip mokosi susidoroti su didele įtampa ir reaguoja į besikeičiančias sudėtingas aplinkybes. 

Unikali erdvė sudaro sąlygas ne tik tyrinėti žmonių elgseną, bet ir vertinti procesus, kuriuose asmenys dalyvauja. Ar šie procesai yra natūralūs? Ar jie atitinka instinktyvias individo reakcijas ir elgesį? Ar juos įmanoma patobulinti? Moderni laboratorija įgalina treniruotis situacijose, kurių dėl saugos rizikos negalima atkartoti realiomis sąlygomis, pavyzdžiui, situacijos gali būti susijusios su eismu keliuose, gaisru, žemės drebėjimu ar kitomis aplinkybėmis. Laboratorijoje gali būti kuriamos sąlygos garso, šviesų, dūmų pagalba, o laboratorijos teikiamomis paslaugomis gali pasinaudoti tiek valstybinės įstaigos, tiek verslai.

Verslo ir mokslo bendradarbiavimui skirta iniciatyva

Glaudesnis mokslo ir verslo bendradarbiavimas – aktuali tema ir Lietuvoje, todėl siekiant stiprinti ryšius tarp mokslo ir verslo subjektų Lietuvos inovacijų centras (LIC) drauge su partneriais iš šešių Europos šalių įgyvendina tarptautinę iniciatyvą InnoHEIs. Iniciatyvos tikslas – stiprinti aukštojo mokslo institucijų bei jų tyrimų infrastruktūrų vaidmenį regioninių inovacijų plėtros procese. 

Šio projekto partneriai susitikimo sausį metu pristatė Rizikų ir krizių simuliacijų laboratoriją kaip vieną gerųjų praktikų, padedančių tobulinti inovacijų infrastruktūros naudojimą bei stiprinant mokslo, pramonės ir visuomenės bendradarbiavimą. Daugiau apie Rizikų ir krizių simuliacijų laboratoriją skaitykite čia. Iniciatyvos InnoHEIs veiklos vykdomos pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo programą Interreg Europe ir kofinansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location